• Buduję, koduję, programuję

• Od września  2019 roku  realizowaliśmy kolejne zajęcia z  projektu unijnego „Buduję, koduję, programuję”. Projekt ma na celu podniesienie kompetencji cyfrowych i medialnych uczniów oraz wyposażenie nauczycieli w wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia zajęć z podstaw nauki programowania, ale przede wszystkim zainteresowanie uczniów informatyką i programowaniem, rozwijanie wśród uczniów umiejętności dostrzegania i rozwiązywania problemów, logicznego i twórczego myślenia.

W ramach podsumowania projektu „Buduję, koduję, programuję” uczniowie klasy I B z uczestniczyli w wyjeździe do Akademii Nauki w Toruniu i brali udział w zajęciach z robotyki.

• Pasowanie na czytelnika

• W piątek 24 stycznia, w bibliotece naszej szkoły odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie poznali zasady korzystania ze zbiorów biblioteki, zapoznali się z dostępnymi książkami oraz wypożyczyli je pierwszy raz do domu. Na pamiątkę zostali obdarowani dyplomami i słodką niespodzianką

• Adwentowy kalendarz Kasjana

• Konkurs na kalendarz adwentowy jest już tradycją  szkół w  Barcinie. W tym roku szkolnym miał on po raz pierwszy zasięg konkursu gminnego. Do konkursu przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie oraz z Zespołu Szkół w Barcinie. Uczestnicy wykazali się kreatywnością, oryginalnością  oraz pomysłowością w tworzeniu prac, w których znajdowały się zwroty świąteczne w języku niemieckim oraz słodkości. Kalendarz adwentowy to specjalny kalendarz, służący do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia.

Komisja wybrała najlepsze i najciekawsze prace w trzech kategoriach:

I- III - Eliza Słodkowska klasa Ic Zespół Szkół w Barcinie

IV - V - Zuzanna Marciniak klasa Va Zespół Szkół W Barcinie

VI - VIII - Kasjan Figas klasa VII Szkoła Podstawowa nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie.

Zwycięzcom gratulujemy wygranej, a wszystkim uczestnikom pomysłowości, staranności i pracowitości.uu Dyplomy oraz nagrody wręczone zostaną na apelu podsumowującym koniec roku szkolnego..

Ewelina Ziętek

• W hołdzie bohaterom

• 3 stycznia 2020 r. wolontariusze z naszej szkoły złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze w hołdzie bohaterom Powstania Wielkopolskiego.

• ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA

• Po raz drugi członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przeprowadzili w szkole akcję, która polegała na przygotowaniu paczki świątecznej dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie. Zebraliśmy artykuły papiernicze ( bloki, zeszyty, papier ksero, kleje, taśmy) oraz środki higieniczne (chusteczki, ręczniki papierowe, mydła).Świąteczny prezent przekazaliśmy podczas wspólnego spotkania. Dziękujemy za udział w akcji!

• .

• Wigilijnie, nastrojowo, Świątecznie................jak w domu :)

Pielęgnujemy Tradycje.

• Mistrz pływania :)

• Miło nam poinformować, iż uczeń klasy 5 a Damian Kokociński, który jest podopiecznym sekcji pływackiej Bosir Barcin 20 grudnia na uroczystej sesji Rady Miejskiej odebrał z rąk Burmistrza Barcina nagrodę za bardzo wysokie osiągnięcia sportowe w pływaniu😀Jesteśmy dumni z Ciebie Damian💪👏.

Życzymy Tobie dalszych sukcesów :).

• W dniach 23 grudnia, 24 grudnia oraz
            27 grudnia 2019 roku sekretariat w szkole będzie nieczynny ze względu na urlop pracowników i dyrektora.

Przepraszamy za utrudnienia.

Iwona Kausa

• Kosmiczna lekcja języka angielskiego w kl.3

• Za pomocą aplikacji Messenger rozmawialiśmy dziś z Wielkim Człowiekiem – astronautą Richardem Rogersem z U.S. Space & Rocket Center, który pokazał nam stację kosmiczną od środka. Dowiedzieliśmy się, że na stacji kosmicznej znajduje się specjalna maszyna do produkcji wody, można spać na suficie, robot chodzi na spacery w kosmosie,  a kosmiczna toaleta przypomina odkurzacz;) I to wszystko opowiadał nam po angielsku. Dzięki temu mogliśmy rozwinąć  swoje umiejętności językowe, a niektórzy z nas przełamali barierę mówienia i zadawali pytania panu Rogersowi. To była kosmicznie odlotowa lekcja!!!