• Sportowa klasa

• Grupa 18 uczniów z klasy III od października brała udział w projekcie "Sportowa klasa", którego pomysłodawcą jest Fundacja Aktywnego Rozwoju kierowana przez Magdalenę Fularczyk-Kozłowską - najwybitniejszą wioślarkę w historii polskiego sportu, mistrzynię olimpijską oraz Huberta Malinowskiego - dziennikarza sportowego, konferansjera, prezentera telewizyjnego.

Program polegał na utworzeniu sieci sportowych zajęć sprawdzająco-doskonalących, które odbywały się pilotażowo w stu grupach w całym województwie kujawsko-pomorskim.

Wszystkie dzieci, które brały udział w zajęciach, otrzymały specjalny pakiet sportowy, a po zakończeniu pamiątkowe dyplomy, medale i statuetki.

• PROFILAKTYKA

• W piątek 18 listopada i sobotę 19 listopada - 9 uczennic z klas 8 naszej szkoły wzięły udział w SymPaTycznej Olimpiadzie organizowanej przez Zespół Szkół w Barcinie. Celem imprezy było propagowanie życia radosnego, bezpiecznego, bez nałogów i przemocy. Dziewczyny brały udział w konkurencjach sportowych na wesoło, warsztatach tematycznych i profilaktycznych. Były wspólne posiłki, rozmowy i tańce.  Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

• Sukces sportowy :)

• Zmagania najlepszych badmintonistów Gminy Barcin w ramach Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci (klasy IV-VI) oraz Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII) to kolejny etap rozgrywek szkolnych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

Gospodarzem dzisiejszych zawodów był Zespół Szkół w Barcinie.

Badminton drużynowy, to nowa dla nas dyscyplina, w której rywalizowaliśmy po raz pierwszy.

Miło nam poinformować, że w kategorii klas IV-VI Victoria Jędruszko i Amelia Liepelt zajęły I miejsce uzyskując tym samym tytuł Mistrzyń Gminy Barcin oraz uzyskując prawo reprezentowania gminy w zawodach powiatowych.

W kategorii klas VII-VIII: II miejsce wywalczyli chłopcy w składzie: Julian Pawłowski, Igor Cierpisz, Jacek Trzaskowski, a III miejsce dziewczęta, wśród których znalazły się: Wiktoria Nowakowska, Anna Pospiech, Daria Krych oraz Amelia Pietraszko.

Gratulujemy uzyskanych wyników, a Victorii i Amelii z klasy VI życzymy powodzenia w zawodach powiatowych.

• Turniej sportowy - Badminton

• Dnia 15 listopada 2022 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Badmintona uczniów klas 8. Do turnieju zgłosiło się 8 dziewcząt oraz 9 chłopców. Po przeprowadzeniu losowania i doborze grup rozpoczęły się zacięte pojedynki w kategorii osobno dziewczyny oraz chłopcy. Mecze rozgrywane były do 11 punktów po jednym wygranym secie.

I tak w kategorii dziewcząt najlepsze okazały się: Wiktoria Nowakowska, Anna Pospiech oraz Daria Krych, a wśród chłopców Julian Pawłowski, Igor Cierpisz oraz Jacek Trzaskowski. Nie brakowało emocji i ciekawych pojedynków. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy! Nasi najlepsi zawodnicy w najbliższy czwartek będą reprezentować naszą szkołę w Gminnych Zawodach w Badmintona w Zespole Szkół w Barcinie. Trzymamy kciuki i liczymy na sukcesy. Turniej zorganizowali i czuwali nad jego przebiegiem nauczyciele wychowania fizycznego- pomysłodawca Pan Piotr Brokos oraz Pani Ewelina Pawełczak-Ziomek.

• 104 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

• 11 listopada to ważna data dla każdego Polaka. Tego dnia szczególnie pamiętamy o bohaterstwie naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Upamiętniliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości podniosłą uroczystością. Ta lekcja historii wzruszyła i uświadomiła Nam, jak ważny jest i powinien być to dzień dla wszystkich Polaków.

Już po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Dziś 10 listopada br. o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

• Dnia 8 listopada 2022 r. dokonaliśmy podsumowania i wręczyliśmy nagrody uczestnikom szkolnego konkursu plastycznego "Zainteresowania i pasje mój sposób na zdrowie psychiczne".

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Natan Cesarz z klasy IIa

II miejsce - Barbara Pospiech z klasy II b oraz Michał Domowicz  z klasy IV b

III miejsce - Ada Grzybowska z klasy II a oraz Zofia Kozłowska z klasy II a

Wyróżnienia: Gabriela Pacholska z klasy IV b, Kacper Budziak z klasy III, Martyna Szal z klasy II a

Wszystkim serdecznie gratulujemy.