•

Stowarzyszenie UFO jest organizacją skupiającą osoby mające na celu działania na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży.

Jej celem są : działania na rzecz społecznego, emocjonalnego, poznawczo – odkrywczego i kulturalnego uczniów, integracja środowiska działającego na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży,działania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży,inicjowanie różnych form współpracy dzieci z rodzicami, pomoc w nauce i zagospodarowaniu wolnego czasu dzieci i młodzieży, wszechstronny i możliwie najpełniejszy rozwój członków i uczestników stowarzyszenia, edukacja społeczno – zawodowa dzieci i młodzieży, promocja i organizacja wolontariatu oraz wspomaganie charytatywności, wpomagania rozwoju zainteresowań dzieci i młodzieży przy pomocy realizowanych projektów oraz podtrzymywania tradycji narodowej i regionalnej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Swoje cele osiągamy pozyskując fundusze od instytucji, które oferują nam swoją pomoc i wsparcie poprzez organizowanie otwartych konkursów na projekty edukacyjne oraz ludzi chcących wspierać nasze działania.

Jesteśmy młodą( 3 letnią) organizacją, zaczynającą swoją misję.

Co udało nam się zrobić do tej pory ?

Pozyskaliśmy środki na realizację projektu:

1. " Szafki dla ucznia". Projekt zakłada odciążenie tornistrów uczniowskich poprzez zakup szfek indywidualnych dla uczniów na szkolne podręczniki.

2. "Na fali szkolnego radia czyli informacyjnie i twórczo prosto z JEDYNKI". Projekt ma na celu zaktywizowanie grupy uczniów, która poprowadzi szkolny radiowęzeł. Szkolne radio stworzy możliwości rozwoju umiejętności dziennikarskich i medialnych naszych wychowanków, usprawni przepływ ważnych informacji wewnątrz szkoły, a audycje radiowe umilą pozostałym uczniom czas na przerwach. Projekt zostanie zrealizowany do końca roku 2019, a środki na jego realizację otrzymaliśmy z Fundacji "Wawel z rodziną".

Projekt radio...węzeł :)

3. Pomogliśmy w zorganizowaniu warsztatów światecznych.

4. Wyremontowaliśmy pomieszczenie na radio.

5. Przygotowaliśmy "Zieloną klasę" w ramach projektu napisanego do Fundacji "Wspólnie Lafarge"