• Pomysłowość naszych uczniów nie zna granic :)

• 1 kwietnia w naszej szkole połączyliśmy Prima Aprilis oraz coraz częściej obchodzonym w Polsce dniem bez plecaka - „no backpack day”..

Wbrew nazwie celem tego święta nie jest nie przynoszenie książek, a inwencja twórcza ...... w co - zamiast plecaka - można spakować zeszyty i podręczniki i przy okazji sprawdzenie co te plecaki zbędnego mieszczą.

Kreatywność uczniów była przeogromna i zaskakująca, zarówno w klasach 1-3 jak i 4-8. Przy okazji było dużo zabawy i śmiechu. Szkoła to nie tylko miejsce na naukę, ale i zabawę, integrację oraz przede wszystkim kreatywność. Na potwierdzenie dzisiejszego szaleństwa zapraszamy na fotorelację

• Tenis stołowy z udziałem dziewczyn z SP 1 :)

• W dniu 26.03.2022r. w Barcinie odbyła się kolejna kolejka Ligii Młodzieżowej w tenisie stołowym. Barcinianki w składzie Zuzanna Kwaśniewska, Lilianna Rydlewska, Adrianna Rydlewska, Agata Szal, Martyna Szal podejmowały zawodników z EMDK BYDGOSZCZ. Nasze dziewczyny radziły sobie przy stołach dobrze. Zuzia Kwaśniewska wygrała wszystkie swoje mecze. Reszta dziewczynek na razie zdobywa cenne sportowe doświadczenie, które na pewno zaowocuje! Brawo za walkę! Wynik meczu 13 do 5 dla gości.

• Matematyczny zawrót głowy

• Od 14  do 18 marca trwał w szkole Tydzień matematyczny.

W tym roku szkolnym odbywał się pod hasłem  ”Matematyka jest kluczem do nauki, którego nie można zgubić więc spróbuj ją polubić”

W ramach tego tygodnia obchodziliśmy Dzień liczby Pi, przygotowywaliśmy plakaty tematyczne związane oczywiście z matematyką, był też dzień pod hasłem: matematyczne Bloksy, sudoku , tangramy i inne zwariowane łamigłówki matematyczne,każda klasa miała za zadanie na języku polskim ułożyć wierszyk lub opowiadanie matematyczne lub też bajkę matematyczną, a na języku obcym wypisać jak najwięcej słówek matematycznych.

W ciągu całego tygodnia uczniowie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań przedstawionych za pomocą kodu QR, a także realizowali projekty edukacyjne w klasach VIII -  "Remontujemy szkolny hol i klasę matematyczną" i w klasach I -  "„Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”

Zwieńczeniem tygodnia matematycznego był turniej matematyczno-sportowy dla klas 4-8.

Poniżej fotorelacja.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się i aktywnie brali udział w tygodniu zmagań matematycznych.

Mariola Szumska - wasz matematyk :)