• WOŚP

• Dziś czyli 29 stycznia 2023 r. kolejny, bo już 31 wielki finał WOŚP i My jak co roku również dołożyliśmy swoją „cegiełkę” na ten szczytny cel. W czwartek 26 stycznia podczas obchodów Dnia Babci i Dziadka odbył się „Kiermasz słodkości”, była loteria fantowa, a także licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebraliśmy 4243,79 zł. Dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji i wsparcie WOŚP.

PAMIĘTAJCIE DOBRO WRACA :)

• Dzień Babci i Dziadka

• 26 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Gościliśmy w naszych murach czcigodnych seniorów rodów naszych uczniów. Pani Dyrektor Iwona Kausa przywitała wszystkich gości, a w udekorowanej na tą uroczystość sali gimnastycznej dzieci z klas I-III  przedstawiły bardzo wzruszający program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki oraz pokaz taneczny. Natomiast uczniowie z klasy VIII b, czyli "Kwartet Kreatywny" pod kierunkiem Pani Marioli Szumskiej przedstawił Kabaret pt. "Wesołe jest życie seniora", a Szkolny Zespół Wokalny fantastycznie wykonał specjalnie wybrane na tą okoliczność piosenki.
            W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając wszystkich gromkimi brawami. Wszyscy artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali te słowa. Z ust dzieci najmłodszych dzieci wybrzmiało także gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami, był również słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Ten dzień był również okazją, aby wesprzeć wspaniałą inicjatywę jaką jest WOŚP - była loteria fantowa, kiermasz słodkości oraz licytacja. W tym roku zbieramy na walkę z SEPSĄ.

Dziękujemy Wszystkim za przybycie oraz wsparcie.

• Gminny Turniej Matematyczno-Sportowy

• Matematyka + aktywność fizyczna = Gminny Turniej Sportowo Matematyczny.

20 stycznia w naszej JEDYNCE jako gospodarze gościliśmy uczniów szkół podstawowych naszej Gminny w I edycji turnieju spotowo-matematycznego. Zdrowa rywalizacja fizyczna połączona z ciekawymi rozgrywkami matematycznymi sprawiła, że wszyscy BAWILI się DOSKONALE......i o to przecież chodzi, bo nauka połączona z zabawą spowodowała, że nikt nie poczuł się przegrany.

NAJLEPSZĄ drużyną została grupa reprezentująca #SzkołęPodstawowąwPiechcinie

Gratulacje

Dziękuję za pomoc w przygotowaniu zawodów Pani Donacie Przybylińskiej, Pani Ewelinie Pawełczak - Ziomek oraz Pani Marzenie Wolskiej za pomoc i ufundowanie nagród indywidualnych dla wszystkich 40 uczestników.

Mariola Szumska

• ZAPROSZENIE

• 26 stycznia 2023 r. o godzinie 17:00 w naszej szkole (w sali gimnastycznej) odbędzie się wyjątkowe wydarzenie!

Będziemy obchodzić święto Babci i Dziadka

połączone z 31. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków

oraz całą społeczność szkolną wraz z rodzinami.

Liczymy na to, że będziecie naszymi gośćmi

i wspólnie będziemy się świetnie bawić.

• Powstanie Wielkopolskie

• 4 stycznia 2023 roku przypada 104. rocznica wyzwolenia miasta Barcina i jego okolic spod administracji niemieckiej w wyniku walk powstania wielkopolskiego. Z tej właśnie okazji cała społeczność szkolna SP 1 Barcin przed pomnikiem upamiętniającym powstańców wielkopolskich na Starym Rynku w Barcinie złożyła kwiaty i zapaliła znicze.  Przed tym wydarzeniem uczennice klasy 8b Zofia Rakowska oraz Marysia Radzikowska przypomniały krótki rys historyczny oraz przebieg wydarzeń w szczególności z tak ważnego dla Barcina dnia  jakim był 4 stycznia

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim delegacjom na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Barcinie oraz  Burmistrzem Barcina  z przybycie i upamiętnienie tego ważnego dnia dla naszego regionu.