• Festiwal kultur

• W ramach projektu edukacyjnego z geografii uczniowie klas 7 przedstawiali mniejszości narodowe i etniczne zamieszkujące Polskę. Grupy prezentowały historię, tradycję, kulturę, stroje i język wybranej mniejszości. Nie zabrakło też rekwizytów oraz potraw,  które przybliżyły nam kuchnię innych państw oraz regionów w Polsce. Na koniec uczniowie przeprowadzali quizy, krzyżówki i konkursy wśród swoich kolegów.

Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację z wystąpień uczniów.

• Spotkanie z pisarką

• 13 maja br. klasy 4 i 5 uczestniczyły w spotkaniu z panią Jolantą Reisch-Klose pisarką, dziennikarką, laureatką konkursów dziennikarskich i literackich pochodzącą z Bielska-Białej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się czym jest fikcja literacka, ile książek napisała Pani Jolanta oraz o czym i o kim pisze najchętniej. Po spotkaniu można było zakupić książki autorki oraz otrzymać autograf. :)

• Projekt plastyczny

• Uczniowie klas VII a i VII b realizowali w tym półroczu projekt edukacyjny z plastyki, którego celem było przeanalizowanie i poszukiwanie informacji na temat wybranych dzieł sztuki. Zespoły uczniowskie miały do wyboru dwa tematy:
            1.  "Moja inspiracja twórczością..." czyli wybranie przez uczniów artysty, namalowaniu lub narysowaniu dziewięciu kopii jego dzieł, a dziesiąta praca była dla uczniów inspiracją wybranego dzieła do stworzenia własnego i nadania mu tytułu
            2. "Nowe życie dzieł sztuki" czyli wybranie rzeźby z terenu gminy Barcin, wykonanie z dowolnych materiałów jego kopii oraz stworzenie własnej rzeźby inspirując się tą wcześniej stworzoną.
            Uczniowie przygotowali również prezentacje multimedialne na wybrane przez siebie tematy, a podczas lekcji plastyki zaprezentowali swoje dzieła.
            Wszystkie prace plastyczne można podziwiać na wystawie zorganizowanej w naszej szkole.

• Dzień zdrowia

• Dnia 27.04.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia, podczas którego promowano dobrostan fizyczny, psychiczny i emocjonalny - zdrowy styl życia. Z tej okazji odbyły się wśród klas turnieje sportowe. Uczniowie klas starszych rozegrali mecz „dwa ognie” oraz sprawdzili swoją siłę podczas przeciągania liny. Młodsi uczniowie wzięli udział w wyściagach z licznymi zadaniami. W międzyczasie młodzież przedstawiała plakaty tematyczne, które przygotowała wcześniej wraz z wychowawcami. Zawierały one informacje związane z dbałością o nasze zdrowie i szkodliwością substancji, np. papierosów, alkoholu, dopalaczy, napojów energetycznych. Młodsze klasy przebadały zawartość cukru w słodyczach, napojach, produktach mlecznych.

Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę o zdrowiu biorąc udział w quizie.

W rozegranych konkurencjach zwycięzcami zostały następujące klasy:

- w  kategorii klas I-III  klasa III a,

- w kategorii klas IV-VI klasa VI ,

- w kategorii klas VII-VIII klasa  VIIa.

Ponadto w klasach I-III uczniowie wraz z wychowawcami podczas zajęć przygotowali zdrowy, zielony posiłek, który został oceniony jury czyli Panią Pedagog i Panią Psycholog. Wszystkie potrawy wyglądały smakowicie, dlatego wybór był trudny, ale ostatecznie zwyciężyła klasa III b.

Mamy nadzieję, że uczniowie pogłębili zasób wiedzy na temat zdrowego i aktywnego stylu życia. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom teoria stanie się praktyką, a uczniowie zmienią swoje nawyki żywieniowe.

Organizatorzy akcji: pedagog, psycholog, nauczyciele wychowania fizycznego.