• Uwaga ! .....procedury bezpieczeństwa

• Zarządzenie Nr 9  /2020

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie

z dnia  28. 08.2020r.

w sprawie wprowadzenia procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania
            i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły

obowiązująca od 1 września 2020 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 1
            im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie

• Już niedługo wakacje !!!

• ​​​​​​​

....może warto zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznego zachowania podczas wakacji zanim się zaczną........w podróży, nad wodą, w górach lub gdy mamy po prostu czas wolny.........?

Odsyłam Was do strony, której link zanjduje się poniżej...........lub poczytajcie najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

• Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
            • Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
            • Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
            • Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
            • Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
            • Nie rozmawiaj z obcymi.
            • Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
            • Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
            • Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
            • Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
            • Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
            • Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
            • Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
            • Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
            • Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
            • W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
            • Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
            • Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
            • Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
            • Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
            • Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
            • Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
            • Nie rozpalaj ogniska w lesie.
            • Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
            • Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz
          • Informacja

• Burmistrz Barcina Michał Pęziak, w dniu 3 czerwca 2020 r., podpisał umowę o powierzenie grantu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie 1.1 - Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotyczącą realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła+ – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Umowa ta jest gwarancją otrzymania 94.980,00 zł na sfinansowanie zakupu laptopów, mobilnych routerów oraz dostępu do Internetu dla uczniów i nauczycieli, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Łącznie zaplanowani zakup53 szt. laptopów, 20 mobilnych routerów oraz 18doładowań Internetu. Urządzenia te zostaną przekazane do szkół podstawowych w Barcinie, Piechcinie oraz Mamliczu, wg zapotrzebowania złożonego przez dyrektorów szkół. Sprzęt zostanie wypożyczony przez szkoły uczniom na okres zdalnej nauki.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

• Mamy to ..... :)

• Chcemy się pochwalić, że nasz projekt przygotowany przez Stowarzyszenie Umył Fascynacja Odkrywanie UFO działający przy naszej szkole na rzecz naszych podopiecznych jest jednym z 25 zwycięskich pomysłów działań na rzecz lokalnej społeczności w ramach programu grantowego „Wspólnie dla regionu” . Radość jest tym większa, że wszystkich wniosków z całej Polski było, aż 174.Cieszymy się, że nasz projekt pt. "Lokalny Punkt Aktywności Ekologicznej, czyli Zielona klasa " spotkał się z pozytywnym odbiorem :)

Mariola Szumska

• Wyzwanie ....do dzieła kochani :)

• Pan Piotr Brokos nagrał dla WAS film z wyzwaniem sportowym i zachęca, abyście podjęli się tego wyzwania i spróbowali wykonać pokazane na filmie ćwiczenia.

Nagrajcie swoje wyczyny i prześlijcie film do nauczyciela z którym macie lekcje wychowania fizycznego.

Każdy uczeń, który podejmie się wyzwania otrzyma dodatkową ocenę za aktywne spędzanie czasu wolnego.😁