• Pomoc dla mieszkańców Ukrainy

• SZANOWNI RODZICE, UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE, MIESZKAŃCY BARCINA!!!

Społeczność SP nr 1 w Barcinie od 28 lutego organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla mieszkańców Ukrainy z terenów ogarniętych wojną.

Potrzebne są:

- koce, śpiwory, pościel, ręczniki

- kurtki przeciwdeszczowe, bluzy sportowe, dresy damskie męskie i dziecięce

- bielizna damska, męska i dziecięca

- środki czystości i higieniczne - szczególnie pampersy, podpaski, mokre chusteczki, pasty do zębów, szampony,

- woda w opakowaniach zgrzewanych,

- zestawy wyposażenia medycznego: opatrunki, opaski uciskowe, gazy jałowe,

- produkty spożywcze: mleko modyfikowane dla dzieci, słoiki, produkty instant..

- środki finansowe, które w chwili obecnej są najbardziej potrzebne ( można je przekazywać na konta organizacji wspierających akcję pomocy dla Ukrainy)

Miejsce zbiórki - świetlica szkolna

UWAGA! - przyjmujemy tylko rzeczy nowe czyli nieużywane (powinny być oryginalnie zapakowane i z metkami) !

Czekamy na Was - Razem możemy wiele !!!!!!

• Jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty

• Już prawie wiosna. Kto jeszcze nie zabrał się do powtarzania materiału, to powinien jak najszybciej pomyśleć o ułożeniu sensownego planu.

Jak to zrobić ?

Najważniejsze to organizacja pracy i systematyczność. Wcale nie trzeba każdej minuty spędzać nad książkami. Efektywna nauka sprawia, że będziecie mieć czas na swoje zainteresowania lub spotkania z przyjaciółmi.

Odsyłam Was do strony na której znajdziecie wiele wskazówek jak skutecznie się do tego przygotować.

• Konkurs matematyczny - Kangur 2022

• Międzynarodowy konkurs “Kangur Matematyczny” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych, testu finałowego. Zadania oraz termin są ustalane przez stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres”. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów.

W tym roku szkolnym odbędzie się w czwartek 17 marca 2022 roku.

Wpisowe : 12 zł – płatne u nauczyciela prowadzącego czyli P.Marioli Szumskiej do 7 stycznia 2022 roku.