• Piknik klasy 4

• Dzisiejszy dzień czyli 10 maja był dla klasy 4 pełen wrażeń. Zaraz po czwartej godzinie lekcyjnej opuściliśmy mury szkoły i wyruszyliśmy pieszo w stronę Wolic . Po niespełna godzinie na plaży zrobiło się piknikowo.Zabawy i gry integracyjne, wędkarstwo i konkurencje sportowe to jest to ,co klasa 4 lubi najbardziej. Nie zabrakło też porządkowania plaży. Na koniec fachowo rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy samodzielnie upieczone kiełbaski. Szkoda ,że takich pikników nie ma częściej .

• Święto szkoły

• Jak co roku 8 maja obchodziliśmy Święto Szkoły, czyli urodziny i imieniny naszego Patrona. Z tej okazji uczniowie klasy V a przygotowali uroczysty apel. Nie zabrakło prezentacji multimedialnej dotyczącej doktora Stanisława Krzysia. Minutą ciszy uczciliśmy też pamięć przyjaciela naszej szkoły śp. Jerzego Krzysia, który był zawsze z nami podczas obchodów Święta Szkoły. Były też występy wokalne i taneczne, a także wesołe skecze i dowcipy o lekarzach. Po części oficjalnej odwiedził nas zaprzyjaźniony ratownik medyczny, który udzielał instruktażu oraz zademonstrował, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. A na koniec wspaniała niespodzianka – przedstawienie pt. „Smerfów świat” w wykonaniu naszych nauczycieli. Dobrej zabawie i uśmiechom nie było końca!

• Święta Majowe

• W tym roku obchody świąt majowych przebiegały w naszej szkole nieco inaczej niż zwykle. Ubrani w barwy narodowe, z flagami Polski w rękach i wcześniej przygotowanymi plakatami ruszyliśmy z pieśnią na ustach ulicami Barcina. Biało – czerwony korowód nie ominął Parku Wolności, gdzie został odśpiewany hymn oraz została przypomniana krótka historia świąt majowych (1 maja – Święto Pracy – ustanowione w 1890 roku na cześć wystąpień robotników Chicago w 1886, 1 maja to też rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2 maja to jedno z młodszych świąt – święto flagi RP i wreszcie 3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, która znosiła m.in. wolną elekcję i liberum veto, a wprowadzała np. powszechną dziś zasadę trójpodziału władzy). Nasz pochód nie ominął Biblioteki, Urzędu Miasta i Gminy Barcin oraz Rynku, na którym zakończyliśmy przemarsz. Po chwili przerwy wszyscy uczniowie wzięli udział w grach ulicznych Poznali zakamarki naszej małej ojczyzny, a zadania, które rozwiązywali dotyczyły świąt majowych i oczywiście Patrona szkoły – doktora Stanisława Krzysia. To był dzień pełen wrażeń. Dopisała piękna pogoda, dobre humory oraz super zabawa !!!!

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w dniach 23 -26.04.2024 r. przeprowadziliśmy w szkole kilka akcji, których celem było promowanie czytelnictwa i zwrócenie uwagi na to, że książka może być naszym najlepszym przyjacielem. Tego dnia każdy otrzymał zakładkę do książki. Pierwszoklasiści uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której dowiedzieli się jak powstaje książka. Uczniowie klas I-IV wykonali prace plastyczne "Mój ulubiony bohater książki", siódmoklasiści i ósmoklasiści wzięli udział w akcji "Starsi czytają młodszym". Podczas przerw uczniowie wykonywali zadania tematyczne i włączali się w zabawę "Wylosuj książkę do poczytania". Można było obejrzeć wystawę ulubionych książek z młodości naszych nauczycieli. Biblioteka wzbogaciła się o nowe książki, które zostały przyniesione przez chętnych uczniów.

• Forum edukacyjne nauczycieli

• 25 kwietnia br. Pani Mariola Szumska Pani i Donata Przybylińska - kolejny raz podzieliły się swoim doświadczeniem na Forum Edukacyjnym Nauczycieli Matematyki. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy tworzy przestrzeń do wymiany doświadczeń w zakresie innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych, metod i technik kształcenia. Obie Panie lubią ze sobą współpracować, wymieniać się spostrzeżeniami i pomysłami na ciekwe lekcje matematyki.

Dziękujemy szcególnie Pani Justynie Prud doświadczonej nauczycielce matematyki i konsultantantce w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli za zaproszenie i zaufanie.