• Pożegnanie klasy Ósmej

• Drodzy uczniowie VIII klasy, z radością możemy ogłosić, że kolejny rok szkolny dobiegł końca.

Pragniemy podziękować każdemu z Was za zaangażowanie, wysiłek i determinację w zdobywaniu wiedzy. Życzymy Wam udanych wakacji pełnych wrażeń i odpoczynku, a także powodzenia w kolejnym etapie Waszej edukacji.

Żegnamy Was z dumą i nadzieją, że spotkamy się ponownie na ścieżkach nauki.

Stąd dziękujemy za wszystko i do zobaczenia!

• Zakończenie roku szkolnego klas I - VII

• Rok szkolny 2023_2024 dobiegł końca, a wraz z nim wiele emocji i wspomnień, które będziemy nosić ze sobą przez kolejne lata. To był czas nauki, wyzwań, ale także radości i przyjaźni. Teraz nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i regenerację sił przed kolejnym rokiem szkolnym.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w naszą edukację.

Do zobaczenia we wrześniu!

• Projekty

• W roku szkolnym 2023_2024 nasza szkoła brała aktywny udział w Ogólnopolskim Projekcie(Nie)zwykła matematyka edycja II, który powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową i jest odpowiedzią na często zadawane pytania przez uczniów "a do czego nam się ta wiedza przyda, po co się tego uczymy”. Aby odpowiedzieć uczniom na te pytania zrealizowano w ciągu roku szkolnego, aż 14 zadań(projektów matematycznych), których celem było m.in. rozwijanie zainteresowań, zdolności, kompetencji matematycznych, poprzez zastosowanie metod aktywizujących z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i zainteresowań uczniów, uświadamianie uczniów i pokazanie im, jakie szerokie zastosowanie w praktyce i codziennym życiu ma matematyka, rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania oraz wzmacnianie motywacji poznawczej, rozwijanie umiejętności społecznych (praca w zespole, pełnienie ról, odpowiedzialność) oraz kompetencji takich jak kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość, samorządność.

Udało się uczniowie na wszystkich poziomach nauczania uczestniczyli w lekcjach innych niż wszystkie.

Zapewniam, że projekt znajdzie swoje stałe miejsce na w naszej szkole.

Z podziękowaniem dla uczniów i zaangażowanych nauczycieli

..... "nadworny" matematyk Mariola Szumska

• Mecz towarzyski

• Dziasiaj czyli 14 czerwca uczniowie klasy II oraz III a postanowili rozegrać mecz towarzyski w piłę nożną. To była zdrowa rwyalizacja, dziewczyny głośno kibicowały w roli czyrliderek, a chłopcy ochoczo biegali po boisku zdobywając gole. Zabawa była wyśmienita, a czas spędzony aktywnie.

• Domowi detektywi w akcji

• Uczniowie klas 5 a i 5 b uczestniczyli w -" Wieczorze Jasia i Małgosi", który zakończył realizację Programu Domowych Detektywów . Spotkanie to miało na celu stworzenie okazji do wspólnej zabawy oraz integracji. Uczniowie prezentowali własne prace w formie plakatów oraz wcześniej przygotowane przez siebie zabawy. Tematy prezentacji nawiązywały do treści poruszanych w trakcie lekcji czyli w jaki sposób rozwiązywać problemy związane z piciem alkoholu.

• Ciekawe spotkania w bibliotece

• 7 czerwca uczniowie kl.3 b i kl. 4 wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panem Marcinem Przewoźniakiem - autorem wielu ciekawych książek dla dzieci, którego życiowe motto brzmi: UCZĄC - BAWIĆ. BAWIĄC – UCZYĆ. Pisarz bardzo ciekawie opowiadał o swojej twórczości i razem z dziećmi szukał odpowiedzi na pytanie: Czy historia może być fajna? Spotkanie zostało zorganizowane przez Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie

• Dzień pełen przygód

• Uczniowie klasy III a wzięli udział w niezapomnianej przygodzie. Pojechali do Wiktorowa, by sprawdzić swoje umiejętności i nauczyć się sztuki przetrwania w sytuacjach ekstremalnych! Survival pozwolił im na aktywne spędzenie czasu w naturalnej przestrzeni. Były m.in. biegi z przeszkodami, czołganie, strzelanie z broni krótkiej, wiatrówki i łuku. Po intensywnych zajęciach zorganizowano wspólne ognisko z kiełbaskami. Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

Zdjęcia mówią same za siebie.

• Sportowe sukcesy tenisistek

• W dn. 5 - 7 czerwca w Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych klas 5 i 6. Reprezentacja SP 1 z Barcina, w składzie Agata Szal i Adrianna Rydlewska zdobyły w finale wysokie 7 miejsce. Dziewczyny na co dzień trenują pod czujnym okiem trenera Wojciecha Kowala w BOSIR Barcin. Gratulujemy!!!

8 czerwca 2024 roku w Gdańsku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w tenisie stołowym. BOSIR / ULKS BARCIN w tym dniu reprezentowały: Agata Szal, Adrianna Rydlewska i Maria Gałęzewska. Indywidualnie Agata zdobyła miejsce 7, Ada miejsce 8 a Marysia 9. W grach podwójnych Agata i Ada zdobyły wysokie 3 miejsce! Marysia wraz z koleżanką z Chełmna zdobyła 5 miejsce.

Zawodniczki przygotował Trener Wojciech Kowal.

• Mamy nowe Certyfikaty

• Zdobyliśmy kolejne certyfikaty dla naszej szkoły.

Dziękujemy klasom trzecim oraz czwartej za aktywny udział w programach "Rok z higieną Velvet" oraz "Piątka dla Natury".

• Dzień dziecka w szkole

• W dniu dzisiejszym czyli 3 czerwca br. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Odbyła się druga edycja szkolnego Mam Talent, były lody zasponsorowane przez Radę Rodziców, piknik, gry planszowe i ruchowe, tańce i wiele innych atrakcji, to był wyjątkowy dzień który sprawił nam wiele radości.