• Dzień Życzliwości w szkole
          • Dzień Życzliwości w szkole

          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w tym roku przypadł na 21 listopada, MY w szkole świętowaliśmy 24 listopada. Każda klasa pod opieką wychowawcy przygotowała "Radosny strój", "Radosne pozdrowienia" w postaci kartek, a uczniowie i nauczyciele ubrali się na żółto czyli w kolor optymizmu i radości, albo też posiadali żółte akcenty ubioru np. radosne emblematy.  Na holu zawisło "Drzewko szczęścia" do,  którego można było przyklejać wycięte dłonie wraz z wypisanymi własnymi dobrymi uczynkami. Przeprowadzono wybory na najżyczliwszego nauczyciela, pracownika oraz ucznia z danej klasy. Wyniki konkursów zostaną ogłoszone w szkole po podsumowaniu punktacji. Do życzliwej zabawy przyłączyła się Rada Rodziców, która przygotowała dla wszystkich kosz smacznych jabłek.
            Na co dzień potrzebujemy szacunku, ciepła i miłego słowa, bo goniąc za różnymi sprawami, zapominamy o takich gestach i zwykłym uśmiechu. Obdarowując życzliwością, sami doświadczamy przyjemności. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi, wróci do nas ze zdwojoną mocą.
            Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, a nie tylko od święta.

        • UWAGA KONKURS gazety Pałuki - Powstanie Wielkopolskie - wczoraj i dziś
          • UWAGA KONKURS gazety Pałuki - Powstanie Wielkopolskie - wczoraj i dziś

          • Pójdź tropem dawnych zdjęć

            Dzięki Powstaniu Wielkopolskiemu żyjemy w Polsce - taki tytuł nosi konkurs fotograficzny, jaki ogłaszamy w dniu ustanowienia nowego święta państwowego, jakim będzie Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego przypadający od tego roku w dniu 27 grudnia.

            Aby do niego przystąpić, trzeba najpierw sięgnąć do domowego archiwum. Niezbędne jest stare zdjęcie z lat 1918-1939 z dawnymi mieszkańcami Pałuk. Może być z czasów Powstania Wielkopolskiego, ale nie musi - ważne aby powstało w latach 1918-1939. Wystarczy je odkurzyć (jeśli jest zakurzone) i sfotografować. Następnie na jego wzór należy zrobić - angażując rodzinę lub przyjaciół - jak najbardziej zbliżoną do dawnego oryginału współczesną wersję fotografii.

            Ważne jest, aby jak najwierniej odwzorować układ dawnej fotki i postaci z archiwalnego zdjęcia. Uczestnik konkursu musi więc dodatkowo dołożyć starań, by fotografia nawiązywała do fotografii starej w sposób zbliżający ją do oryginału pod kątem wyglądu, stroju, upozowania do osób widocznych na dawnej fotografii. Nie wyklucza to podejścia do nowej fotografii w sposób twórczy i zastępowania pewnych elementów innymi. Artystyczny wyraz oceni jury.

            Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Wulkan we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Żninie, a prace od czytelników naszej gazety (nie muszą to być mieszkańcy Pałuk) przyjmowane będą do 2 stycznia 2022 roku.

            Konkurs ogłaszamy już dziś, aby był czas na przygotowanie się i przemyślenie. Dla jednych najlepszym czasem na zrobienie zdjęć będzie okres przedświąteczny, dla innych - świąteczny, gdy rodzina gromadzi się w domu. Sylwester i Nowy Rok będzie ostatnim dzwonkiem.  Wykorzystajmy więc grudzień i okres świąt, aby przygotować się do obchodzenia nowego święta państwowego, przypadającego dnia 27 grudnia. Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego to nazwa nieco pompatyczna, ale zawiera ważne słowo: zwycięstwo. Dzięki dobrej organizacji, jaka cechowała Powstanie, w szybkim tempie wyzwolono prawie całą Wielkopolskę, co 16 lutego 1919 roku pozwoliło na utrwalenie zdobyczy w zapisach rozejmu w Trewirze. Dzięki działaniom zbrojnym, kosztem ponad dwóch tysięcy poległych powstańców, Polska dwudziestolecia międzywojennego (a więc i dzisiejsza) obejmowała także Wielkopolskę. Na to chcemy w konkursie zwrócić uwagę. 

            Nasza gazeta, ciesząc się z nowego święta proponuje, by obchodzić go nie tylko w dotychczas znane nam sposoby, ale także poprzez działanie, poprzez tworzenie. Czyli to, co w Wielkopolsce było zawsze ważną wartością. Nieprzypadkowo święto Powstania Wielkopolskiego jest dniem pracy. Pracy wymagać też będzie nasze zdjęcie. Przygotujmy się więc do niego, aparat lub telefon komórkowy każdy z nas ma i - do boju!

            O szczegółach piszemy w regulaminie konkursu.

            regulamin-konkursu-foto.pdf

            Więcej informacji na ten temat na stronie: https://palukitv.pl/konkurs-foto

            Mirosława Roszak

        • Projekt ekologiczny...
          • Projekt ekologiczny...

          • Chcemy być EKO ....…odpady i co dalej ? - to nazwa projektu w całości sfinansowanego przez Fundację Lafarge "Wspólnie", który miał na celu uświadomienie najmłodszym członkom naszego szkolnego społeczeństwa jak należy dbać o środowisko naturalne, czyli co to jest recykling i dlaczego trzeba segregować odpady. W ramach warsztatów uczniowie poznali: rodzaje odpadów, ich wpływ na środowisko i zdrowie człowieka, zagrożenia jakie stanowią wysypiska śmieci, poznali zasady prawidłowej segregacji odpadów, drogę naszych śmieci, czyli co dzieje się z odpadami po wyrzuceniu do pojemnika, czas rozkładu śmieci, co to są odpady niebezpieczne, jak zrobić mądre zakupy, czyli jak uniknąć odpadów. Aby zrealizować to działanie i uczyć postaw proekologicznych  zakupiono kosze do segregacji śmieci i umieszczono je na holach w całej placówce szkolnej oraz we wszystkich klasach, a boisku szkolnym postawiono duże oznakowane kosze na śmieci.

            Dziekujemy Fundacji za pomoc w realizacji tego projektu.
             

        • Święto Niepodległości
          • Święto Niepodległości

          •  

            10 listopada 2021 roku, z uwagi na panującą pandemię i wzrost zachorowań uczniowie naszej szkoły obchodzili   Święto Niepodległości
             
            W tym dniu o  godzinie 11:11 – cała szkoła   śpiewała  hymn w swoich klasach Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, głównie w zamkniętym gronie klas, wykonywali różne formy świętowania: wykonano zdjęcia klas z flagą z kartek koloru białego i czerwonego , zdjęcia klas ubranych w kolorach barw narodowych, klasy wykonywały także kotyliony, plakaty, na których wypisywały swoje rozważania na temat znaczenia słowa "Niepodległość", były nawet biało czerwone ciasteczka i wiele innych patriotycznych czynności, a wszystko po to by uczcić Święto Niepodległości i jednocześnie nie zapomnieć o postawie patriotycznej

          • Konkurs matematyczny - Kangur 2022

          • Międzynarodowy konkurs “Kangur Matematyczny” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

            Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych, testu finałowego. Zadania oraz termin są ustalane przez stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres”. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

            W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów. 

            W tym roku szkolnym odbędzie się w czwartek 17 marca 2022 roku.

            Wpisowe : 12 zł – płatne u nauczyciela prowadzącego czyli P.Marioli Szumskiej do 7 stycznia 2022 roku.

        • AKCJA CHARYTATYWNA :)
          • AKCJA CHARYTATYWNA :)

          • Uwaga uczniowie i rodzice !

            ogłaszamy Akcję Charytatywną, której celem jest pomoc dla Wojtka Berki z Łabiszyna (syna naszej Absolwentki).

            Co zbieramy ?

            • kosmetyki
            • chemię
            • słodycze
            • zabawki ( ale prosimy bez pluszaków)

            Wszystkie podarowane przedmioty zostaną przekazane na licytację.

            Proszę o przynoszenie przedmiotów do szkoły do Waszych wychowawców

            Dziękujemy i liczymy na WAS :)

        • II Miodowy Festiwal Biegowy
          • II Miodowy Festiwal Biegowy

          • W sobotę 11 września na stadionie miejskim w Barcinie spotkali się miłośnicy i sympatycy aktywnego spędzania czasu wolnego. Tego dnia odbyła się impreza sportowa pod nazwą "II Miodowy Festiwal Biegowy". Poza biegami głównymi dla dorosłych na 5 i 10 kilometrów, do rywalizacji przystąpiły także dzieci oraz młodzież w biegach na dystansach od 60 do 1000 metrów.

            Liczną grupę biegaczy stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, którzy godnie rywalizowali ze swoimi rówieśnikami. Wśród nich byli: Karolina Konefał i Natan Dreżewski z klasy I a, Jagna Sulska, Klaudia Ciochoń, Aneta Michalska, Wojtek Strzemkowski, Jakub Rogacki, Jakub Budziak oraz Bartosz Sobociński z klasy I b, Nadia Zwolińska, Mikołaj Szwed, Agata Liepelt, Kacper Budziak, Klaudia Redman oraz Olaf Różański z klasy II, Filip Ciochoń z klasy III a, Hania Pawłowska, Lena Smaruj, Jagoda Olszewska, Maja Cięgotura, Filip Stegienta, Mikołaj Pietraszko, Marta Sudoł, Dorota Szwed, Nikodem Kubiak, Szymon Kaczmarek oraz Ewelina Dypolt z klasy IV, a także Bartosz Swędrowski z klasy VII a.

            Wszystkim młodym sportowcom gratulujemy udanych startów!

        • PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ GMINĘ BARCIN
          • PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ GMINĘ BARCIN

          • Zapraszamy uczniów do bezpłatnego uczestnictwa w zadaniu publicznym współfinansowanym przez Gminę Barcin pod nazwą NASZE ZABYTKI INACZEJ!

            Celem zadania jest popularyzacja lokalnego dziedzictwa architektonicznego w formie warsztatów modelarskich.

            Zadaniem uczestników będzie SAMODZIELNE wykonanie w warunkach domowych miniatury obiektu zabytkowego  Gminy Barcin - kościół pw. św. Jakuba w Barcinie. W ramach zadania publicznego każdy z uczestników otrzyma bezpłatny zestaw szablonów do samodzielnego stworzenia modelu miniatury w/w obiektu.

            Liczba uczestników ograniczona!

             

            Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 731 695 279

             

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.