• Teatr

• 23 stycznia 2024 uczniowie klas IV-VIII obejrzeli w sali MDK w Barcinie  dwa spektakle: Legendy Piastowskie oraz Zemstę. Spektakle wystawił wrocławski Teatr Artenes. W obydwu przedstawieniach kostiumy odzwierciedlały klimat danej epoki,muzyka podkreślała napięcie, oświetlenie pobudzało wyobraźnię. Podczas przedstawienia Legendy Piastowskie, aktorzy zaprosili na scenę ucznia naszej szkoły Mikołaja, który wcielił się w rolę chłopca podczas obrzędu postrzyżyn.

Uczniowie na długo zapamiętają to wydarzenie artystyczne!

Wyjście na spektakl zorganizowały Panie Renata Buczek i Joanna Trawińska.

• "Z wizytą w Bullerbyn" - projekt klasy III b

• „Dzieci z Bullerbyn” to jedna z najpopularniejszych powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Ciepła, pełna przygód i humoru opowieść o dzieciństwie jest historią znaną kilku pokoleniom czytelników. Na podstawie lektury uczniowie klasy III b zrealizowali projekt edukacyjny. Wykonali wiele zadań, dzięki którym dowiedzieli się, czy wnikliwie przeczytali lekturę. Kierując się kreatywnością i pomysłowością trzecioklasiści wykonali lapbooki, a na zakończenie każdy przygotował coś, co kojarzy mu się z lekturą i włożył do pudełka. Powstały ciekawe, kolorowe prace.

• Sportowe wieści

• W Hali Widowiskowo - Sportowej w Barcinie uczniowie szkół podstawowych rozegrali „V Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych o Puchar Burmistrza Barcina”. W zawodach wzięły udział cztery szkoły: SP Mamlicz, SP Piechcin, SP 1 Barcin oraz gospodarze – ZS Barcin. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”.

Wyniki turnieju:

1 miejsce - ZS Barcin

2 miejsce - SP Piechcin

3 miejsce - SP Mamlicz

4 miejsce - SP 1 Barcin

Najlepszym zawodnikiem naszej reprezentacji został Miłosz Łapiński.

Nasi reprezentanci to: A. Liepelt, A. Lotka, M. Stanisławska, O. Skowrońska, N. Kolińska, M. Łapiński, W. Kapłoński, W. Waliszewski, Sz. Czapla.

Organizatorem turnieju było stowarzyszenie "otwarte umysły", a wykonawcą pan Piotr Brokos.

• Pamiętamy

• 105 rocznica Powstania Wielkopolskiego

Dzisiaj czyli 4 stycznia 2024 r. wraz z władzami Miasta wzięliśmy udział w uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym wielki zryw Polaków z Wielkopolski, którzy domagali się powrotu ziem polskich pozostających pod zaborem pruskim w obrębie Prowincji Poznańskiej. Zryw ten wzmocnił siłę bojową armii wielkopolskiej i przywrócił ojczyźnie piastowskie korzenie. Ogromna mobilizacja wszystkich Wielkopolan w krótkim czasie potrafiła sformować i wyposażyć armię, która  z wielką determinacją przeciwstawiła się zaborcy.