Szkoła Podstawowa Nr 1 im.dr. Stanisława Krzysia w Barcinie

 

Nawigacja

 • Konkurs recytatrski

  29 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbyła się IV edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas I – III. Tym razem prezentowano wiersze o tematyce zimowej. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich  recytujących uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

  Jury w składzie: p.Anna Lewandowska, p.Grażyna Prussak, p. Ewelina Pawełczak – Ziomek wyłoniło następujących zwycięzców:

  I miejsce – Anna Broniszewska  kl. II

  II miejsce – Wiktoria Pilakowska kl. III

  III miejsce – Agata Zioła kl. I b

  Wyróżnienia:

  Michalina Lewicka kl. I b

  Oliwia Kapłońska kl. II

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów

 • Podsumowanie I semestru
  28.01.2015

  Dzisiaj w naszej szkole na uroczystym apelu podsumowaliśmy I semestr nauki roku szkolnego 2014_2015. 

  Pani Dyrektor wręczyła wyróżniającym się uczniom Dyplomy Prymusa oraz dyplomy uczniom, którzy w I semestrze mogą pochwalić się 100 % frekwencją.

  Rozstrzygnięto również konkurs na "Najaktywniejszą klasę w szkole" i tak w grupie klas I - III zwyciężyła klasa II wychowankowie pani Anny Zielińskiej, a w grupie klas IV - VI klasa VI wychowankowie pani Teresy Płachty.

  Wszystkom wyróżnionym GRATULUJEMY i życzymy równie wysokich wyników w nauce na koniec roku szkolnego.

  A oto wyróżnieni uczniowie:

  klasa I a

  Jakub Jurek

  Wojciech Jurek

  Bartosz Przybylski

  Norbert Rybiński

  Bartosz Trzaskowski

  klasa I b

  Bartosz Kwaśniewski

  Michalina Lewicka

  Jakub Malinowski

  Mikołaj Szybczyński

  Agata Zioła

  klasa II

  Anna Broniszewska

  Oliwier Czapliński

  Oliwia Kapłońska

  Natalia Suplicka

  Kacper Węgiel

  Weronika Bukała

  Monika Bakaj

  klasa III

   

   

  Kacper Kasprzak

  Wiktoria Kowalska

  Karolina Komorowska

  Iga Drozdowska

  Kamil Kamadulski 

  klasa IV

  Amelia Ciesielska

  Bartosz Jędykiewicz

  Dominika Kujawa

  Joanna Mac

  Aleksandra Kazek

  Bruno Maciejewski

  Jagoda Rucińska

  klasa V a

   

   

   

  Lena Drozdowska

  Roksana Dypolt

  Oliwia Gajda

  Iga Rafińska

  klasa V b

   

   

   

  Jakub Wesołek

  Michał Wojtkowiak

  klasa VI

  Kacper Gałązka

  Jakub Kołaczyk

  Julia Mielcarek

  Dominika Skibińska

  Wojciech Szybczyński 

   

  Uczniowie ze 100 % frekwencją yes

  Julia Malinowska, Roksana Małkowicz, Nocole Sienicka, Oliwia Kapłońska, Oliwier Czapliński, Oliwier Musiał, Wiktoria Pilakowska, Bartosz Jędykiewicz, Bruno Maciejewski, Remigiusz Opaczewski, Katarzyna Brzozowska, Jan Drzażdżyński, Patrycja Siekierska, Jakub Grzegrzółka, Weronika Nowak, Eliza Rybińska, Wojciech Szybczyński, Igor Zasada

  GRATUUJEMYsmiley

 • Edukacja dla rodziców

  Dnia 27 stycznia 2015 r. w świetlicy szkolnej naszej szkoły odbył się spektakl edukacyjno-profilaktyczny dla rodziców pt."Wpadka" przygotowany przez Teatr Impresaryjny "Antrakt" z Bydgoszczy.Główne role zagrali aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy pani Małgorzata Witkowska oraz pan Marian Jaskulski. Rodzice nastoletniej Doroty, w trakcie porządków znajdują w jej pokoju dobrze schowany pamiętnik. Już pierwszy rzut oka na zapiski uświadamia im jak ogromny dystans dzieli ich od córki....Spektakl przedstawiony był w bardzo przystępnej formie, operujący dynamicznym dialogiem oraz fragmentami pamiętników nastolatki. Pokazał, jak łatwo mogą rozluźnić się więzi między rodzicami i dziećmi, jak szybko można dostać się na tą drugą stronę życia, gdzie królują narkotyki, przemoc i alkohol.

 • " I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem"

  W okresie przedświatecznym czyli w grudniu pani Anna Zielińska oraz pani Ewa Zajączkowska przeprowadziłay akcję "I ty możesz zostać śwętym Mikołajem". Każdy w domu ma niepotrzebne zabawki, które dawno już nie sprawiają mu radości oraz książki, których treść już zna prawie na pamięć, więc dlaczego by nie podzielić się tymi skarbami z innymi dziećmi, które tego potrzebują. Wszystkie dary zebrane w szkole zostały przekazane potrzebującym dzieciom z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych. Wszystkim uczniom, nauczycielom,pracownikom szkoły bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji.

 • WOŚP

  W tym roku zbieraliśmy pieniądze na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci w oddziałach pediatrycznych i onkoloicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów. W szkole było bardzo gwarno, a to za sprawą licznie przybyłych rodziców, babć, cioć, wujków i innych członków rodziny naszych uczniów oraz wychowanków Przedszkola nr 1, które jak co roku gra razem z nami w Wielkiej Orkiestrze Światecznej Pomocy. W ramach dzisiejszej zbiórki mieliśmy okazję obejrzeć nie tylko występy przedszkolaków i uczniów naszej szkoły, ale przede wszystkim uczestniczyć w licytacjach przedmiotów podarowanych przez licznych sponsorów, kupić fanty, ciasto upieczone przez rodziców, wypić kawę i herbatę w kawiarence, a maluchy miały okazję pobawić sie w specjalnie przygotowanej dla nich bawialni. Dzieci mogły również za drobną opłatą pomalować sobie twarze oraz  kupić fantazyjnie pozwijane przez rnaszych kreatywnych rodziców -  baloniki. 

  Miło nam pionformować, iż udało nam się wspónie zebrać kwotę 3 775,50 zł.

  Serdecznie dziekujemy WSZYSTKIM, którzy zechcieli nas wesprzeć w tym dniu swoją obecnością i hojnością.......i do zobaczenia za rok.

 • Choinka klasy III

  W magicznym okresie przedświątecznym mieliśmy piękną lekcję języka polskiego. W pięciu grupach redagowaliśmy opis naszej klasowej choinki. W każdym opisie były niespotykane zwroty lub interesujące zdania zasługujące na pochwałę, warte zapamiętania i zapisania. Na podstawie tych opisów stworzyliśmy jeden wspólny i przepisaliśmy go do zeszytu. Opis brzmi tak:
   
         To jest nasza klasowa choinka.Jest sztucznym, ale pięknym świerkiem. Ma średnią wielkość. Jest rozłożysta. Są na niej niesamowite ozdoby. Na czubku widnieje biała, papierowa gwiazda, wykonana przez nas metodą origami. Na choince mienią się różnokolorowe bombki, łańcuchy i gwiazdki. Świerczek rozpromieniają różowe światełka. Białe, papierowe śnieżynki nadają choince lekkości i delikatności. Nasz zielony gość wprowadził do klasy świąteczny nastrój i cudowną atmosferę.
   
   
  Ta lekcja była wyjątkowa również z tego powodu, że dzieci pracując w grupach pracowały naprawdę cicho i  naprawdę zgodnie, chociaż jako wychowawczyni  ,,czekałam" na ciche dyskusje. Dzieci były szczęśliwe(gdy je chwaliłam) i dumne ze swego zachowania, a ja jeszcze bardziej z nich.
   
   
  Wychowawczyni klasy III - E. Antoniak

   

   

   

 • :)

  Niech Nowy Rok przyniesie Wam wiele radości,
  pomyślności i spełnienia Wszystkich marzeń, 

  bo przecież tylko one nadają życiu sens.

  W Nowym Roku życzymy wszystkim 

  tylko szczęśliwych  chwil.

   

 • Nadchodzi zima a wraz z nią cudowny czas związany ze Świętami Bożego Narodzenia oraz powitaniem Nowego Roku.
  Pragniemy złożyć Wam i Waszym rodzicom życzenia świąteczne pełne pozytywnych emocji i mamy nadzieję, że spędzicie te cudowne dni wraz z wszystkimi bliskimi Wam osobami w doskonałych nastrojach, spokoju i harmonii.
  Niech w nadchodzącym roku 2015 spełnią się Wasze wszystkie marzenia nawet te najbardziej nieosiągalne.
   
  Dyrektor, nauczyciele i pracownicy.
 • Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

  Dnia 19 grudnia 2014 roku Samorząd Szkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie podsumował ogólnopolską akcję ,,Góra Grosza 2014” zorganizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja polegała na zbiórce monet groszowych w dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2014 roku w placówkach szkolnych.

  Najmniejsze nominały „drobne grosze” zebrane przez miliony dzieci i młodzież stanowią wielką wartość – są ,,Górą grosza”. Zgromadzone pieniądze są wykorzystywane na pomoc dla dzieci z domów dziecka. Pomagamy dzieciom, które straciły własnych rodziców i marzą o nowym rodzinnym domu.

  Zwycięzcami tegorocznej akcji w naszej szkole zostali uczniowie  klasy VI –  zebrali aż  294,57 zł.

  Nasza szkoła zebrała w tym roku rekordową  kwotę 1 087,18 zł.

  Składamy podziękowanie wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy brali udział w akcji.

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane dobre serce.

   

  Klasa

  Zebrana kwota w zł

  Kwota na jednego ucznia w klasie

  Ilość otrzymanych punktów dla klasy

  VI

  294,57

  14,73

  20 pkt

  III

  240,25

  12,01

  15 pkt

  IV

  180,84

  6,96

  10 pkt

  V a

  78,32

  4,61

  5 pkt

  II

  118,55

  4,39

  5 pkt

  I b

  61,38

  3,84

  3 pkt

  V b

  46,72

  3,59

  3 pkt

  I a

  66,55

  3,17

  2 pkt

  RAZEM

  1087,18 zł

  Średnia kwota na ucznia

  6,79

 • Jasełka

  Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które wzorowane są na średniowiecznych misteriach franciszkańskich.Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło czyli żłób.

  Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole podczas uroczystości zwanej "Zapalenie chionki" uczniowie przedstawiają Jasełka. W tym roku szkolnym przygotowane przez uczniów klas 4 - 6 oraz zespół wokalny pod kierunkiem pań G. Prussak i M.Szumskiej. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek uświetniło uroczystość, a prezenty dla wszystkich uczniów przygotowała Rada Rodziców.

  Dziękujemy i życzymy wesołych i pogodnych Świat Bożego Narodzenia. 

 • Awans w Kuratoryjnych konkursach przedmiotowych

  Miło nam pionformować, że nasz uczeń Kaper Gałązka z klasy 6 wywalczył sobie awans na szczebel wojewódzki - Konkursu Przedmiotowego Kuratora z matematyki oraz z języka polskiego.Gratulujemy, mocno go wspieramy i trzymamy za Niego kciuki w dalszych zmaganiach. Kacpra do konkursu na poszczególnych szczeblach przygotowały panie Teresa Płachta z matematyki i pani Anna Lewandowska z języka polskiego.

 • UWAGA,UWAGA ! Powtórka IX Konkursu Informatycznego Bóbr dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych

  Powtórka zawodów IX Konkursu Informatycznego Bóbr dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych odbędzie się w piątek, 9 stycznia 2015 roku, o godzinie 12.00

  ZAPRASZAM :)
   

 • Dnia 10 grudnia 2014 r w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Brzechwy odbył się Gminny Turniej Szaradziarski dla uczniów z klas III.
  Reprezentacja naszej szkoły w składzie: K. Komorowska, K. Kasprzak i M. Kruszyński  zajęła zaszczytne III m.

  Bardzo się cieszymy i GRATULUJEMY !
   

 • Dnia 9 grudnia 2014 r. uczniowie szkoły Michalina Lewicka, Oliwier Czapliński, Dominika Kujawa, Joanna Mac oraz Kacper Gałązka rezrezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Piosenki "Mikołajkowe Debiuty". Konkurs jak zwykle stał na wysokim poziomie, uczniowie prezentowali piosenki Zespołu Prefect, Patrycji Markowskiej, Majki Jeżowskiej, zespołu Pectus oraz zespołu De Su. Miło nam zakomunikować iż Oliwier Czpliński wykonaniem piosenki "Kochany panie Mikołaju" wyśpiewał III miejsce w kategorii klas I - III, a Kacper Gałązka II miejsce w kategorii klas IV - VI piosenką zespołu Perfect "Wszystko ma swój czas". Serdecznie gratulujemy. 

 • Mikołaj w szkole :)
  05.12.2014

  Według Wikipedii:

  "W średniowiecznej Europie zachodniej uważano świętego Mikołaja za patrona dzieci. W niektórych miastach odnotowano w źródłach zwyczaj wybierania w Mikołajki dziecięcego biskupa, który symbolicznie przejmował władzę. W XVI wieku na wyspach brytyjskich pojawił się rytuał wynoszenie tego dnia dyrektora ze szkoły i przejmowania władzy przez uczniów. Przetrwał on w niektórych regionach kilka stuleci.

  Zbliżone do współczesnych zwyczaje mikołajkowe są udokumentowane od XV wieku w źródłach polskich, czeskich, austriackich, holenderskich, belgijskich i niemieckich. Święty Mikołaj pełnił w nich rolę osoby przynoszącej prezenty z okazji własnego święta. Jego atrybutami były siwa broda,pastorał i mirra oraz długa, czerwona szata biskupia. Wieczorem 5 grudnia obdarowywał owocami, orzechami, ciastkami czy cukierkami dobrze zachowujące się dzieci. Niegrzeczne uderzał pastorałem. Gdy nie pojawiał się osobiście, dzieci starały się przekazać, że czekają na prezenty, na różne sposoby. Z Holandii zachowały się zapisy o wystawianiu butów przy kominku. W Czechach dzieci wieszały skarpety na ramach okiennych, a w Austrii kładły buty na parapecie.

  Współcześnie w Polsce, nocą z 5 na 6 grudnia, podkłada się dzieciom prezenty pod poduszkę, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie. W wielu szkołach wymieniania się drobnymi prezentami z wcześniejszym losowaniem „swojego mikołajka” czy „swojej mikołajki” czyli osoby, którą się obdaruje"(wikipedia), ...........................................a u nas w szkole wędrował po klasach wspaniały Święty Mikołaj i obdarowywał wszestkie dzieci pysznymi słodkościami. My natomiast świetnie bawiliśmy sie tego dnia ubrani w atrybut Świętego Mikołaja czyli czerwone czapeczki. :)

  Dziękujemy

 • W dniu 5.12.2014r. w hali widowiskowo-sportowej w Barcinie odbył się I Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej dla uczniów klas IV i V szkół podstawowych naszej gminy. Stawiły się reprezenatcje 10 uczniów ze wszystkich czterech placówek. Każdy zespół rozegrał po 3 spotkania, w systemie rozgrywek ,,każdy z każdym”. Grający zespół składał się z 5 zawodników (reszta rezerwa). Po bardzo wyrównanych i zaciętych pojedynkach uplasowaliśmy się na 3 miejscu w turnieju. Cieszy fakt, że dwóch zawodników naszej reprezentacji otrzymało dodatkowe wyróżnienia. Najlepszym zawodnikiem turnieju został jednogłośnie Benon Ruciński, a najlepszym bramkarzem Andrzej Maniewski. Turniej zorganizowali i przeprowadzili aniamtorzy sportu Panowie  Damian Kaśków i  Daniel Guza. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie niespodzianki i elementy odblaskowe. Ponadto pierwsze trzy drużyny pamiątkowe puchary i dyplomy. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Dominika Kujawa, Oliwia Gajda,Witold Piechocki, Remigiusz Opaczewski, AntoniSulecki, Jakub Muszyński, Mateusz Kieca, Mateusz Sulecki, Andrzej Maniewski i Benon Ruciński

 • "Mikołajki na sportowo”

  Dnia 5 grudnia odbył się w naszej szkole „Mikołajkowy turniej sportowy Małego Mistrza” dla uczniów klas I biorących udział w tym programie. Uczniowie mieli do pokonania sprawnościowe tory przeszkód przygotowane przez organizatorkę turnieju nauczycielkę wychowania fizycznego Panią Ewelinę Pawełczak - Ziomek oraz współorganizatorki wychowawcę klasy Ia Panią Hannę Barteczko- Zwolińską i Panią Ewę Zajączkowską jako wychowawcę klasy Ib. Turniej po długiej rywalizacji i zmaganiach najmłodszych uczniów zakończył się remisem, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne słodkie upominki. Uczestnicy zmęczeni, ale zadowoleni ze zorganizowanej aktywności fizycznej. 

 • Andrzejkowy wieczór wróżb

  Dnia 28 listopada 2014 roku odbyły się szkolne Andrzejki. Imprezę uświetniła nam muzyka, którą przygotowali uczniowie klas Va i VI. Wieczór wróżb uczniowie z wychowawcą przeprowadzali w swojej klasie. Wróżby dotyczyły m.in. zawodów, imion sympatii i przyszłości. Wszystkim dopisywały humory i świetnie się bawili. Już nie możemy doczekać się zabawy karnawałowej! 

 • Pałuckie godanie !

  Uczniowie naszej szkoły Kacper Gałązka z klasy szóstej oraz Marta Lotka z klasy piatej wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Gwary Pałuckiej. Przygotowani przez panie polonistki podjęli nie lada wyzwanie - wiersze pana Binkowskiego są wyjątkowe i trudne. Gratulujemy im talentu i odwagi a Kacprowi III miejsca w tym konkursie.

 • JESTEŚMY ŻYCZLIWI

  21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

  Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych i był odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem  i Izraelem. Światowy Dzień Życzliwości miał służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie drugim ludziom życzliwości.  Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach. 21 listopada rozglądając się wokół siebie podajmy rękę sąsiadowi, sąsiadce przytrzymajmy drzwi, zróbmy niespodziankę obcym osobom mówiąc im „dzień dobry” lub życząc im „miłego dnia” (mimo iż wcześniej nigdy ich nie widzieliśmy). Choć ten jeden dzień w roku bądźmy uprzejmi dla każdego i obserwujmy jak miło się wówczas żyje...

  W naszej szkole w dniach od 17 listopada do 21 listopada 2014r. zorganizowany został Tydzień Życzliwości. Przez cały tydzień na holu wisiało „drzewko życzliwości”, na które przyklejaliśmy odrysowane swoje dłonie wraz z wypisanymi dobrymi uczynkami.  Również tam znajdowała się Szkolna Skrzynka Życzliwości , do której wrzucaliśmy kartki z pozdrowieniami lub życzeniami do drugiej osoby.

  18.11.2014r. w świetlicy szkolnej wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły głosowali na najżyczliwszego ucznia i najżyczliwszego nauczyciela lub pracownika szkoły.

  Najżyczliwszy uczeń:

  Julia Mielcarek- I miejsce

  Kacper Gałązka-II miejsce

  Lena Drozdowska- III miejsce

  Anna Broniszewska-II miejsce

  Najżyczliwszy nauczyciel lub pracownik szkoły:

  Ewa Zajączkowska- I miejsce

  Ewelina Pawełczak- Ziomek- II miejsce

  Anna Lewandowska- III miejsce

  W piątek cała społeczność szkolna otrzymała  słoneczka życzliwości- symbol orderu życzliwości oraz lizaki ufundowane przez Radę Rodziców.  Tego dnia każdy uczeń założył coś żółtego, aby uniknąć pytania na lekcji.

  Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się apel podsumowujący cały Tydzień Życzliwości, podczas którego wszystkie klasy prezentowały najoryginalniejszy „łańcuch życzliwości”. Ten konkurs  wygrały klasa Ib i klasa IV.

  Klasy przedstawiały także najoryginalniejsze rymowanki na temat życzliwości.  W tym konkursie zwyciężyły klasy: III i Vb. Aby zintegrować całą społeczność uczniowską, apel został zakończony wspólną zabawą taneczną.

  Tydzień Życzliwości w Szkole został zorganizowany przez panie: Agnieszkę Mielcarek, Annę Lewandowską i Ewelinę Pawełczak- Ziomek.