Szkoła Podstawowa Nr 1 im.dr. Stanisława Krzysia w Barcinie

 

Nawigacja

 • Bal karnawałowy w szkole :)
 • Lekcje na żywo.

  W ostatnim tygodniu przed feriami mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcjach na żywo. Spotkanie z historii zorganizowała pani Lidia Wróbel , a z przyrody pani Ludwika Adamczyk.

 • Dnia 16 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Oliwier Czapliński z kl. III, który zaśpiewał pastorałkę "Największy Gazda" i zdobył III miejsce w kategorii klas I - III. Oliwia Radzikowska z klasy IV, która wyśpiewała III miejsce w kategorii klas IV - VI pastorałką "Oto dziś narodziła się miłość". Wyróżnienie w kategorii klas IV - VI otrzymała Joanna Mac z klasy V za wykonanie pastorałki "Mały Aniołeczek". Uczniów do występu przygotowała pani Mariola Szumska, a w czasie konkursu towarzyszyła im pani Grażyna Prussak.​

 • 14 stycznia 2016 r. odbyła się w naszj szkole V edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I – III. Wzięło w niej udział 15 uczniów.

  W tym roku prezentowano wiersze o tematyce świątecznej – Bożenarodzeniowej. Publiczność  oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich recytujących uczestników. Wiersze  były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

  Jury w składzie: przewodnicząca p. Joanna Trawińska, członkowie: p. Katarzyna Morzyńska oraz p. Grażyna Prussak wytypowało następujących zwycięzców:

  I miejsce – Anna Broniszewska kl. III

  II miejsce – Natalia Suplicka kl. III

  III miejsce – Zofia Rakowska kl. I b

  Wyróżnienie – Maria Radzikowska kl. I b

   

           Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami! W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów. Graliśmy wspólnie z Przedszkolem nr 1 oraz ze Świetlicą ,,Gąsienicą”. Obejrzeliśmy występy wokalne i taneczne przygotowane przez uczniów i dzieci. Uczestniczyliśmy w loterii fantowej oraz w licytacjach. Fanty podarowali nam uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz osoby zaprzyjaźnione z naszą szkołą. Niektórzy uczniowie zakupili baloniki oraz pomalowali twarze. Skosztowaliśmy pysznego ciasta upieczonego przez rodziców naszych uczniów oraz chlebka ze smalcem, który przygotowały panie kucharki z przedszkola.

  Wspólnie udało nam się zebrać kwotę 2.468,46 zł.

  Dziękujemy Wszystkim za to, że byliśmy dziś razem i ponownie wspólnie graliśmy :)

 • Dnia 22 grudnia 2015 roku  podsumowaliśmy akcję Góra Grosza. Do akcji włączyły się wszystkie klasy naszej szkoły. Dzięki temu zebraliśmy  653,11 zł. Najwięcej zebrali uczniowie klasy I b, uczniom i wychowawcy gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ofiarność.

 • Kiermasz bożonarodzeniowy.

  W dniach od 15 do 21 grudnia 2015r. w bibliotece szkolnej odbył się kiermasz kartek i ozdób bożonarodzeniowych. Podczas kiermaszu można było kupić kartki i prace przestrzenne z origami, wykonane przez uczestników XIII Gminnego Konkursu Plastycznego Origami oraz ozdoby i anioły wykonane przez p. Agnieszkę Mielcarek, p. Jolantę Nowakowską i Annę Lewandowską. Zebraliśmy kwotę 892,50 zł. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione materiały i pomoce dydaktyczne do świetlicy szkolnej oraz na kółko plastyczne. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w kiemaszu.

 • Spotkanie z policjantem

  Dnia 18 grudnia 2015r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla klas IV-VI z panem policjantem Mateuszem Smagą. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali na tematy związane z agresją, nałogami i bezpieczeństwem.

 • Jak co roku przed przewą świateczną w naszej szkole uczniowie przedstawiają Jasełka. W tym roku przygotowane przez uczniów klasy 5 oraz zespół wokalny pod kierunkiem pań G. Prussak i M.Szumskiej. Prezenty dla wszystkich uczniów przygotowała Rada Rodziców.

   

 • „Mali Mistrzowie” na torze przeszkód

  Dnia 16.12.2015 roku w naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali sportowy turniej „Małego Mistrza” dla klas I oraz II. Dzieci miały do pokonania sprawnościowe tory przeszkód przygotowane przez nauczycieli zgodnie z tym co uczniowie realizowali wcześniej na zajęciach sportowych. W obydwu kategoriach walka o zwycięstwo była zacięta, ale ostatecznie padły dwa remisy. Celem tych spotkań była nie tylko zachęta do ćwiczeń, czy popularyzacja sportu, ale także integracja zespołów klasowych z rówieśnikami jak również nabywanie umiejętności przez najmłodszych uczniów wygranej i przegranej oraz umiejętność dopingu swojej drużyny. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne, słodkie upominki. Z roku na rok imprez ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów i wychowawców.

  Więc do zobaczenia za rok!!!

 • TUTAJ możesz ZAGŁOSOWAĆ na SWOJĄ KSIĄŻKĘ MARZEŃ

  Drodzy uczniowie -  czytelnicy

  naszej szkolnej biblioteki 

  Otrzymaliśmy pieniądze na nowe książki !!!

  Zagłosuj poprzez ten FORMULARZ lub przyjdź do biblioteki i dokonaj sam wyboru książek Twoich marzeń !!!

  wpisz w formularzu tytuł książki i naciśnij opcję prześlij

   

  Program jest finansowany z budżetu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz z  budżetu UM Barcin

 • „Spotkanie z górnikiem”

  Dnia 04.12.2015 roku z okazji Barbórki do naszej szkoły przybył wyjątkowy gość pan Marian Zetler, który na co dzień pracuje w kopalni odkrywkowej Lafarge. Spotkanie to odbyło się z inicjatywy i dzięki pomocy pani Lucyny Znanieckiej mamy dwóch chłopców Jasia z klasy I b oraz Franka z klasy II b, z klas dla których zorganizowane było to spotkanie. Dzieci miały możliwość osobiście zapoznać się z praca górnika dawniej i dziś dzięki opowieścią gościa , licznymi fotografiami oraz filmami z wydobywania kruszywa, produkcji cementu czy kruszenia ściany kamienia za pomocą materiałów wybuchowych. Dużym zainteresowaniem szczególnie ze strony chłopców cieszyły się ogromne maszyny służące do ładowania i transportu kruszywa. Uczniowie podziękowali gościom gromkimi brawami, złożyli życzenia z okazji ich święta, wręczyli kwiaty i podziękowanie za przybycie i poświęcenie swojego wolnego czasu. Dziękujemy pani Lucynie za pomysł i organizacje całego spotkania i jednocześnie zachęcamy innych rodziców, którzy mieliby możliwość zaproszenia ciekawych ludzi do naszej szkoły, aby dzieci mogły zapoznać się z innymi ciekawymi zawodami.

 • Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji charytatywnej „Pomóżmy darując zwierzętom”. Zebraną w akcji karmę dla psów i kotów w dniu 4.12.2015 przekazaliśmy do schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy.

  Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

   

 • W piątek 4.12.2015 roku w naszej szkole odbyło się Uroczyste  Zapalenie  Choinki, którego dokonała Pani dyrektor. Następnie uczniowie z wychowawcami ustroili drzewko wcześnie przygotowanymi ozdobami. W tym samym dniu każdy uczeń i pracownik szkoły został Mikołajem przynosząc  do szkoły słodkiego batonika. Wszystkie słodkości   zostały włożone do worka Mikołaja, który rozdawał je  uczniom i pracownikom szkoły.

 • Akademia 11 listopada w murach Biblioteki Miejskiej w Barcinie

  Uczniowie wystepujący w Akademii zaostali przygotowani przez Panie: Lidię Wróbel, Joannę Trawińską oraz Mariolę Szumską.

 • 2o listopada 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

  Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach. 21 listopada rozglądając się wokół siebie podajmy rękę sąsiadowi, sąsiadce przytrzymajmy drzwi, zróbmy niespodziankę obcym osobom mówiąc im „dzień dobry” lub życząc im „miłego dnia” (mimo iż wcześniej nigdy ich nie widzieliśmy). Choć ten jeden dzień w roku bądźmy uprzejmi dla każdego i obserwujmy jak miło się wówczas żyje...

  W naszej szkole w dniach od 16 listopada do 20 listopada 2015r. zorganizowany został Tydzień Życzliwości. Na holu wisiała „Tablica Życzliwości i Pozdrowień”, przy której była ustawiona „Ławeczka Życzliwości i Pozdrowień”.  Na ławeczce  każdy mógł  usiąść i napisać karteczkę z życzeniami i pozdrowieniami  lub wypisać swoje dobre uczynki i powiesić na tablicy.

  W dniach od 16.11.2015r. do 18.11.2015r.  odbył się plebiscyt na najżyczliwsze osoby w klasie. Do Szkolnej Skrzynki Życzliwości znajdującej się na holu  można było wrzucić kartkę z wytypowaniem ”Najżyczliwszej osoby w klasie” (każdy mógł dokonać obiektywnego wyboru od 1 – 3 kandydatów wraz z uzasadnieniem  wrzucić do skrzynki).  

  Kapituła Orderu Życzliwości, w której w skład wchodzili :

  Dyrektor szkoły-Iwona Kausa

  Pedagog szkolny-Agnieszka Mielcarek

  Rzecznik Praw Ucznia- Janusz Krause

  Przewodniczący Samorządu Szkolnego- Lena Drozdowska nadała Tytuł Życzliwości najżyczliwszym uczniom, wybranym w Plebiscycie Życzliwości.

  Ia- Monika Kubiak

  Ib- Zuzanna Kotyńska

  IIb- Agata Zioła

  IV- Iga Drozdowska

  V- Marcin Dzióbkowski

  VIa- Lena Drozdowska

  VIb- Roksana Musiał

  Dużym  zainteresowaniem cieszyły się w szkole życzliwe zadania, w których każda chętna osoba mogła wziąć udział.

  Najwięcej życzliwych zadań wykonali:

  Maciej Kapłoński

  Kacper Dec

  Bruno Maciejewski

  Klaudia Rybczyńska

  Bartosz Jędykiewicz

  Jakub Sienicki

  Damian Karow

  Katarzyna Brzozowska

  p. Mariola Szumska

  p. Iwona Kausa

  którzy otrzymali Tytuł Szkolnego Mistrza Dobrych Manier.

  W piątek cała społeczność szkolna otrzymała  słoneczka życzliwości- symbol orderu życzliwości oraz lizaki ufundowane przez Radę Rodziców.  Tego dnia każdy uczeń założył coś żółtego, aby uniknąć pytania na lekcji.

  Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się apel podsumowujący cały Tydzień Życzliwości, podczas którego wszystkie klasy prezentowały najładniejszy order życzliwości oraz przedstawiały swoją klasę jako „Klasę z Klasą”.

   „Klasa z klasą”

   W klasach I-III zwyciężyła klasa Ia

   W klasach IV-VI zwyciężyła klasa VIb

   Order życzliwości

  W klasach I-III zwyciężyła klasa IIb

  W klasach IV-VI zwyciężyła klasa IV

  Apel został zakończony wspólną zabawą taneczną.

  Tydzień Życzliwości w Szkole został zorganizowany przez panie: Agnieszkę Mielcarek, Annę Lewandowską 

 • 13.11.2015 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję oglądać doświadczenia chemiczne. Nasz asystent profesora Ciekawskiego-   pokazał mądrość i niezliczone tajemnice, jakie kryje chemia . 

  Wśród wykonanych doświadczeń znalazły się między innymi:  „chemiczny kameleon”,  „światła drogowe”,  „suchy lód” i wiele innych, ciekawych  eksperymentów. Organizatorem spotkania była pani Anna Zielińska.

 • Dnia 9. 11. 2015r. odbył się apel podsumowujący obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, na którym uczniowie prezentowali przydzielone im wcześniej zadania. Każda klasa wykonała laurkę z życzeniami dla biblioteki, plakat promujący czytelnictwo oraz okolicznościowy wierszyk. Prace były starannie przemyślane i pięknie wykonane. Uczniowie z klasy V czytali zebranym ciekawe wiersze i dowcipy o książkach, a uczniowie z klasy VI w zabawny sposób przypominali niektórym opornym czytelnikom o tym, że w szkole mamy bibliotekę. 
   

  Wszystkie laurki zdobią naszą bibliotekę, natomiast plakaty uczniowie zawiesili w swoich salach lekcyjnych.

  Co tydzień w październiku w bibliotece szkolnej odbywały się Dni Zagadek. Za poprawną odpowiedź dzieci otrzymywały cukierki ufundowane przez Radę Rodziców. Biblioteka w te dni przeżywała prawdziwe oblężenie. Szkoda, że takiego tłumu nie gościmy na co dzień. 

  Obchody święta miały przypomnieć dzieciom o wartościach i zaletach czytania oraz zachęcić ich do częstszych odwiedzin szkolnej wypożyczalni

 • Sukcesy naszych kolegów i koleżanek

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych, a zwłaszcza uczniom klas 6 , którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu rejonowego konkursu. A są nimi:

  Mateusz Kieca oraz Jan Drzażdżyński z matematyki

  Michał Wojtkowiak z Języka angielskiego

  Iga Rafińska z Języka polskiego

  Trzymamy kiuki i życzymy kolejnego awansu .

   

 • Dnia 6.11.2015 roku wszyscy uczniowie klas I, II i III uczestniczyli w akcji „Śniadanie daje moc”. Zadaniem każdego ucznia było przyniesienie i przygotowanie swojego ulubionego, zdrowego śniadania oraz wspólny posiłek. Był to czas na przypomnienie dzieciom o higienie przygotowywania posiłków, roli jedzenia i gotowania w codziennym życiu jak również nauka współpracy w grupie, czy znaczenie wspólnego spożywania posiłków  na co dzień. Uczniowie zaprezentowali swoje kulinarne popisy na zdjęciach, a pomysły były różne...

strona: