Szkoła Podstawowa Nr 1 im.dr. Stanisława Krzysia w Barcinie

 

Nawigacja

 • UWAGA SZÓSTOKLASIŚCI

  Odsyłam WAS do strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, abyście mogli sprawdzić jak będzie wyglądała nowa forma sprawdzianu szóstoklasistów. Obejrzyjcie film, przeczytajcie informacje, powiadomcie rodziców smiley

  przykładowe arkusze z języka angielskiego

  przykładowe arkusze matematyka i język polski

 • IX MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY "BÓBR"

  TY + informatyka + matematyka = Moja pasja czyli chętnie wezmę udział w Konkursie "BÓBR"

  Jeżeli uważasz, że to równanie odnosi sie do Ciebie to zapraszam do zapisywania się na konkurs do pani Marioli Szumskiej.

  Termin zapisywania do 30 października 2014 r.

  Zapraszam zarówno uczniów klas IV - VI jaki uczniów z klas I - III

   

  z boku (więcej) umieściłam link do strony, gdzie można pobrać środowisko konkursu, zadania z lat ubiegłych oraz przeczytać dokładnie regulamin konkursu.

  więcej o terminach konkursu - bobr2014Plakat.pdf

 • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

  W dniach od 15 - 21 października 2014 r. odbyły się w szkolne etapy wojewódzkich konkursów przedmiotowych z języka polskiego, języka angielskiego, przyrody i matematyki. Gratulujemy uczniom, którzy będą mogli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami w etapie rejonowym.

   

  A są nimi:

  Kacper Gałązka z języka polskiego i matematyki

  Mateusz Kieca z matematyki

  Jan Drzażdżyński z matematyki

  Wojciech Szybczyński z matematyki

  TRZYMAMY KCIUKI smileysmileysmiley

   

 • Spotkanie z policjantami

  Dnia 20 października 2014 r. odbyło się w szkole spotkanie z  policjantami p. Kszysztofem Zientkiem, p. Tomaszem Stefańskim oraz z p. Bartoszem Wojtkowiakiem z firmy KAPRAL- CAR na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas, którego uczniowie dowiedzieli się  jak ważne jest noszenie odblasków kiedy znajdujemy się na drodze. Wszyscy uczestnicy spotkania na zakończenie otrzymali gadżety odblaskowe ufundowane przez firmę KAPRAL- CAR.

 • KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

  16.10.2014 r. w 36 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Janie Pawle II.

  Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 29 pytań dotyczących osoby i pontyfikatu Jana Pawła II. Test, na prośbę katechetki Grażyny Prussak opracowała p. mgr Agnieszka Wasąg – katechetka z Ośrodka Szkolno –Wychowawczego Nr 1 w Bydgoszczy.

  W konkursie wzięło udział siedmioro uczniów z klas IV-VI:

  1. Amelia Ciesielska

  2. Jakub Kołaczyk

  3. Julia Malinowska

  4. Iga Rafińska

  5. Bruno Maciejewski

  6. Beniamin Ruciński

  7. Martyna Kucaj

  WYNIKI:

  I m-ce 21 pkt. Amelia Ciesielska 

  II m-ce 20 pkt. Jakub Kołaczyk, Julia Malinowska, Iga Rafińska

  III m-ce 19 pkt. Bruno Maciejewski 

  Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody przygotowane przez organizatora konkursu katechetkę Grażynę Prussak.

   

  GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM :)

 • Wycieczki, wycieczki

  Promując zdrowy styl życia opiekunowie pani Ludwika Adamczyk oraz pan Janusz Krause w ramach wycieczki rowerowej dnia 16 oraz 18 września razem z uczniami klas V i VI udali się na XX Festyn Arheologiczny do Biskupina.Tegoroczna edycja festynu przebiegała pod hasłem "Kamień, brąz, żelazo". Uczniowie obejrzeli walki wojów, wybijali monety, mieli okazję obejrzeć pokazy wydobywania zabytków z dna, pokaz wytwarzania toporów kamiennych i wiele innych atrakcji tego festynu. Wycieczka była udana i pouczająca.

  festyn galeria

   

  W naszej placówce bardzo lubymy tzw. Zielone szkoły - czyli poznawanie otaczajacego nas świata w bezpośrednim kontakcie, dlatego jak tylko mamy okazję gościmy w Terenowej Stacji Ekologicznej w Jeziorach w Nadleśnictiwe Gołąbki, . Właśnie dnia 22 i 23 września taką okazję miały klasy IV, V i VI. W ramach terenowych zajęć przyrodniczych, które poprowadził pan leśniczy Marek Wesołowski uczniowie na żywo obejrzeli las i ich mieszkańców. Lekcja pana leśniczego zakończyła się "Kołem wiedzy", które sprawiło uczniom wiele radości. Na zakończenie pobytu uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali ognisko z kiełbaskami. Inicjatorem i organizatorem wyjazdów była pani Ludwika Adamczyk. 

  galeria - zielona szkoła

 • Pomagamy :)

  W dniach od 22 września do 3 października 2014r. włączylismy się w szkole  w akcję "Pomagając innym pomagasz sobie" zorganizowaną przez Stowarzyszenie radioznin.pl oraz Klub 2nd Face Barcin. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na zakup leżących wózków dla ofiar wypadków drogowych, które trafią na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Żninie. Uzbieraliśmy w szkole kwotę 383,40 zł. I miejsce w zbiórce pieniędzy zajęła klasa II, II miejsce- klasa VI, III miejsce klasa III. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w akcji

 • WYBORY RSU

  Dnia 25 września odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

  Spośród 12 kandydatów największą liczbę głosów otrzymało troje uczniów, którzy będą reprezentować społeczność uczniowską tworząc Radę Samorządu Uczniowskiego.

  A oto jego skład:

  Przewodniczący:  Kacper Gałązka klasa VI

  Zastępca przewodniczącego:  Julia Mielcarek klasa VI

  Skarbnik:  Lena Drozdowska klasa V a

  GRATULUJEMY

  Życzymy wielu pomysłów i owocnej pracy 

   

 • Sprzątanie świata

  Dnia 19 września w naszej szkole odbyło się podsumowanie corocznej akcji ,,Sprzątanie Świata". Uczniowie przychodząc rano do szkoły przynosili ze sobą aluminiowe puszki. Każdy kto włączył się w akcję zbierania puszek otrzymywał papierową kolorową Calineczkę, króra kryła w sobie pewną tajemnicę. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy III, a wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy nasz ,,Ekologiczny hymn". Pod koniec apelu nastąpił długo oczekiwany moment ,,odtajnienia " tajemnicy p. L. Adamczyk czyli co ukrywała Calineczka i jakie są jej nagrody. Szczęściarzami okazali się posiadacze Calineczki  w żółtej bluzeczce.

  Wszystkim, którzy włączyli się w piękną akcję ,,zbierania puszek"- serdecznie dziękujemy.   

 • Zachowaj Trzeźwy Umysł

  Dnia 17 września 2014 r.uczennica klasy IV Zuzanna Krych wraz ze swoją mamą p. Ewą Ciszak- Krych, p. dyrektor Iwoną Kausą oraz p. pedagog Agnieszką Mielcarek pojechały na uroczystość finałową kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł", która odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Zuzia wzięła udział w konkursie plastyczno- literackim organizowanym przez  kampanię "Zachowaj Trzeźwy Umysł" i wykonała pracę plastyczną na temat  "Mój czas" i została laureatką tego konkursu wygrywając laptopa. 22 września 2014 r. uczennica wraz z wychowawczynią p. Anną Lewandowską  uczestniczyła także w spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Barcinie z laureatami konkursów kampanii ZTU z naszej gminy, podczas którego otrzymała upominek i pamiątkowy dyplom.

 • WAŻNA ROCZNICA

  Przed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Było ono fenomenem na skalę światową. Tajne struktury państwa polskiego, podległe Rządowi RP na uchodźstwie nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju. Rozbudowane piony wojskowy i cywilny pozwalały na zachowanie ciągłości struktur państwowych. Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji „Burza”, której 70. rocznicę również w tym roku, obchodzimy, ale  stworzenie siły moralnej, niepodległościowej tradycji, która pozwoliła przetrwać także czas komunistycznej dyktatury.

  fragment listu otwartego Prezesa IPN

   

  Zapraszamy rodziców i uczniów do wzięcia udziału w obchodach lokalnych tej rocznicy w dniach od 26 -27 września 2014 r.

   

  więcej informacji na ten temat na stronie Polskie Państwo Podziemne.

   

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014-2015

  Z nowymi siłami i ogromnym zapałem rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2014/2015.Wszyscy wypoczęci wrócili szczęśliwie do szkoły. Powitaliśmy w naszych szeregach pierwszoklasistów. Program powitalny  przygotowały dzieci z klasy III pod kierunkiem pani Elżbiety Antoniak. "Pierwszaki" zostały pasowane na ucznia przez panią dyrektor, a Rada Rodziców powitała nowych uczniów "tubą" pełną słodyczy.

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2013_2014

  Dnia 27 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Pani dyrektor Iwona Kausa wręczyła nagrody i wyróżnienia wszystkim uczniom z bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym  lub bardzo dobrym zachowaniem, a także takim wytrwałym uczniom, którzy nie opuścili w tym roku szkolnym ani jednego dnia nauki. Nagrodę w postaci dyplomu oraz pucharu na najaktywniejszą klasę odebrała klasa III oraz klasa V.

  Na zakończenie uroczystości pani dyrektor przypomniała wszystkim uczniom o zasadach bezpiecznego wypoczynku, ale przede wszystkim życzyła im udanych wakacji, pełnych niezapomnianych przygód oraz wrażeń.

  Zakończenie roku było również dobrą okazją dla uczniów, aby podziękować pani dyrektor, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za ich trud, cierpliwość i poświęcenie włożone w pracę.

   

  album pożegnanie klas szóstych

 • Zakończenie roku szkolnego klasy III
  26.06.2014

  Na zakończenie pierwszego etapu nauki wychowawczyni klasy trzeciej pani Ewa Zajączkowska zorganizowała klasowy „Mam talent”. Na uroczystość zaproszono rodziców i panią Teresę Krause, której serdecznie dziękujemy za przybycie;) Na początku był  krótki program artystyczny, w którym na wesoło uczniowie przedstawili  scenki z życia klasy, a następnie popisywali się swoimi talentami. Były śpiewy, tańce, gra na instrumentach, opowiadania i nawet magia. Chłopcy pokazali swoje umiejętności fizyczne i sprawnościowe. Wszystkie występy były nagradzane gromkimi brawami. W nagrodę za cudowne widowisko rodzice  przygotowali dla nas wspaniałą niespodziankę. Ufundowali oni przepyszną pizze i lody. 

  Zabawa była doskonała!

 • Dzień Rodzica i Gala Talentów
  25.06.2014

  Dnia 25 czerwca w godzinach popołudniowych uczniowie i nauczyciele spotkali sie z rodzicami na sali gimnastycznej świetując Dzień Mamy i Taty czyli Dzień Rodzica. Takie spotkanie to doskonała okazja do pokazania swoich talentów i umiejętności. I tak też się stało. Uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem pań Elżbiety Antoniak i Marioli Szumskiej przygotowały na tą okoloczność przedstawienie teatralne. Uczniowie popsywali sie swoimi talentami artystycznymi śpiewając piosenki, recytując wiersze, wykonując skomplikowane układy taneczne. Na koniec tych popisów specjalny występ przygotował zespół "Absolwenci Jadynki" wykonując piosenki z repertuaru  zespołu Czerwone Gitary.

  Dziękujemy wszystkim za przemiłą atmosferę i zapraszamy za rok :)

 • Akademia Pierwszaka :)
  16.06.2014

  Już tradycją w naszej placówce stało się organizowanie spotkań z wychowawcą i nauczycielami pod nazwą "AKADEMIA PIERWSZAKA" dla rodziców i przyszłych uczniów klas pierwszych. Takie spotkanie to doskonała okazja aby przekonać dzieci i rodziców, że szkoła to przyjazne miejsce, że można tu nie tylko uczyć się, ale i świetnie się bawić . 

  I rzeczywiście tak jest. Dzieci i Rodzice doskonale bawili się na zajęciach zorganizowanych w pracowni językowej oraz na sali gimnastycznej, a rodzice mogli w tym samym czasie porozmawiać z przyszłymi wychowawcami klas pierwszych. 

  Mamy nadzieję, że pierwsze spotkanie z wychowawcą było udane.

  Do zobaczenia we wrześniu smiley

 • CO to jest PAT ?

  Dnia 12 czerwca nasza szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Profilaktyka i Ty. Wszyscy zebraliśmy się pod Urzędem Miasta aby wziąć udział w festynie dotyczącym Profilaktyki Uzależnień. Wspólnie odspiewaliśmy piosenkę oraz zatańczyliśmy taniec "Belgijka" aby pokazać, że w kwestii życia bez uzależnień zawsze jesteśmy razem.

 • II edycja piłkarskich zmagań - TurboKozak

  Dnia 30.05.2014r. (w piątek) przy okazji obchodów Dnia Dziecka na Orliku przy naszej szkole, animatorzy sportu przeprowadzili drugą edycję piłkarskich zmagań pt. TurboKozak. W tym roku udział w konkurencjach piłkarskich wzięło aż 18 zawodników. Każdy z chłopców miał za zadanie przystąpić do ośmiu zadań, za które otrzymywał odpowiednią ilość punktów (sam na sam z bramkarzem, rzuty karne, rzut karny 'w ciemno', rzuty wolne, 'wkrętka', strzał w poprzeczkę, strzał z połowy boiska do bramki oraz żonglerka). Najlepiej ze wszystkich zgromadzonych poradził sobie Mikołaj Jabłkowski, który zdobył rekordową ilość bo 126pkt. Zaraz za nim uplasowali się Jakub Grzegrzółka i Szymon Zeidler. Nie można też było zapomnieć o prawie, że najważniejszej osobie tego dnia, czyli o osobie bramkarza - Filipie Piechockim, który strzegł tego by jego koledzy mieli jak najtrudniejszą drogę do zdobycia bramki. Podczas ceremonii zamknięcia imprezy i wręczenia nagród obecni byli goście specjalni oraz partnerzy i sponsorzy imprezy do których należeli - Burmistrz Barcina Pan Michał Pęziak, Dyrektor SP1 Pani Iwona Kausa oraz Pan Mariusz Motławski (Salon Play - Galeria Barcin), Pan Sławomir Nowak (hurtownia papiernicza 'Barbara') i Pan Marcin Kutra (restauracja 'W Starym Kinie'), którzy ufundowali gadżety firmowe, oraz smakowite przekąski dla dzieci. Poniżej znajdują się szczegółowe wyniki oraz klasyfikacja generalna!

  1. Mikołaj Jabłkowski - 126pkt
  2. Jakub Grzegółka - 89pkt
  3. Szymon Zeidler - 79pkt
  4. Kacper Teresiński - 68pkt
  5. Kacper Broniszewski - 65pkt
  6. Mateusz Sulecki - 60pkt
  7. Jakub Wesołek - 57pkt
  8. Gabriel Skrzypczyk - 54pkt
  9. Igor Zasada - 49pkt
  10. Filip Gaczkowski - 48pkt
  11. Adam Mrowiński - 47pkt
  12. Mateusz Przybylski - 42pkt
  13. Filip Kujawa - 40pkt
  14. Mateusz Zachwieja - 39pkt
  15. Benek Ruciński - 29pkt
  16. Mateusz Kieca - 15pkt
  17. Mateusz Kronkowski - 12pkt
  18. Filip Dreżewski - 3pkt

 • Marsz ku Wolności

  Odpowiadając na Apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Bronisława Komorowskiego Urząd Miejski w Barcinie, Miejski Dom Kultury i Parafia pw. św. Jakuba Większego w Barcinie zorganizowały w sobotę 31 maja 2014 roku „Marsz ku Wolności”.

  My jako społeczność uczniowska również dołączyliśmy się do obchodów tego pamiętnego dnia czyli 4 czerwca 1989 roku i przemarszerowaliśmy razem z mieszańcami ulicami miasta, a następnie na Placu 1 Maja uroczyście podpisaliśmy apel ku wolności.

 • Podsumowanie akcji „Nakręcamy się na pomoc” oraz "Zbiórki zużytych baterii "

  Wychowawcy świetlicy szkolnej podsumowali akcję charytatywną polegającą na zbieraniu plastikowych nakrętek.

  Zebraliśmy 312,5 kg nakrętek, które sprzedaliśmy Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu „MARKO” w Bydgoszczy. Otrzymaliśmy kwotę 187,59 zł, którą przekazaliśmy choremu chłopcu Gracjanowi z Piechcina.

  Uczniowie biorący udział w akcji otrzymali pozytywne wpisy do zeszytu uwag. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do zbiórki nakrętek.

  Zachęcamy do dostarczania plastikowych nakrętek do świetlicy szkolnej.

   

  W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła zebrała łącznie 31,2 kilograma zużytych baterii!!!

  Baterie przekazaliśmy do firmy REBA zajmującej się zbiórką i przetwarzaniem zużytych baterii.

  Dziękujemy i zapraszamy do zbiórki w kolejnym roku szkolnym!!!