Szkoła Podstawowa Nr 1 im.dr. Stanisława Krzysia w Barcinie

 

Nawigacja

 • Zachowaj Trzeźwy Umysł

  Dnia 17 września 2014 r.uczennica klasy IV Zuzanna Krych wraz ze swoją mamą p. Ewą Ciszak- Krych, p. dyrektor Iwoną Kausą oraz p. pedagog Agnieszką Mielcarek pojechały na uroczystość finałową kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł", która odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Zuzia wzięła udział w konkursie plastyczno- literackim organizowanym przez  kampanię "Zachowaj Trzeźwy Umysł" i wykonała pracę plastyczną na temat  "Mój czas" i została laureatką tego konkursu wygrywając laptopa. 22 września 2014 r. uczennica wraz z wychowawczynią p. Anną Lewandowską  uczestniczyła także w spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Barcinie z laureatami konkursów kampanii ZTU z naszej gminy, podczas którego otrzymała upominek i pamiątkowy dyplom.

 • WAŻNA ROCZNICA

  Przed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Było ono fenomenem na skalę światową. Tajne struktury państwa polskiego, podległe Rządowi RP na uchodźstwie nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju. Rozbudowane piony wojskowy i cywilny pozwalały na zachowanie ciągłości struktur państwowych. Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji „Burza”, której 70. rocznicę również w tym roku, obchodzimy, ale  stworzenie siły moralnej, niepodległościowej tradycji, która pozwoliła przetrwać także czas komunistycznej dyktatury.

  fragment listu otwartego Prezesa IPN

   

  Zapraszamy rodziców i uczniów do wzięcia udziału w obchodach lokalnych tej rocznicy w dniach od 26 -27 września 2014 r.

   

  więcej informacji na ten temat na stronie Polskie Państwo Podziemne.

   

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014-2015

  Z nowymi siłami i ogromnym zapałem rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2014/2015.Wszyscy wypoczęci wrócili szczęśliwie do szkoły. Powitaliśmy w naszych szeregach pierwszoklasistów. Program powitalny  przygotowały dzieci z klasy III pod kierunkiem pani Elżbiety Antoniak. "Pierwszaki" zostały pasowane na ucznia przez panią dyrektor, a Rada Rodziców powitała nowych uczniów "tubą" pełną słodyczy.

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2013_2014

  Dnia 27 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Pani dyrektor Iwona Kausa wręczyła nagrody i wyróżnienia wszystkim uczniom z bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym  lub bardzo dobrym zachowaniem, a także takim wytrwałym uczniom, którzy nie opuścili w tym roku szkolnym ani jednego dnia nauki. Nagrodę w postaci dyplomu oraz pucharu na najaktywniejszą klasę odebrała klasa III oraz klasa V.

  Na zakończenie uroczystości pani dyrektor przypomniała wszystkim uczniom o zasadach bezpiecznego wypoczynku, ale przede wszystkim życzyła im udanych wakacji, pełnych niezapomnianych przygód oraz wrażeń.

  Zakończenie roku było również dobrą okazją dla uczniów, aby podziękować pani dyrektor, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za ich trud, cierpliwość i poświęcenie włożone w pracę.

   

  album pożegnanie klas szóstych

 • Zakończenie roku szkolnego klasy III
  26.06.2014

  Na zakończenie pierwszego etapu nauki wychowawczyni klasy trzeciej pani Ewa Zajączkowska zorganizowała klasowy „Mam talent”. Na uroczystość zaproszono rodziców i panią Teresę Krause, której serdecznie dziękujemy za przybycie;) Na początku był  krótki program artystyczny, w którym na wesoło uczniowie przedstawili  scenki z życia klasy, a następnie popisywali się swoimi talentami. Były śpiewy, tańce, gra na instrumentach, opowiadania i nawet magia. Chłopcy pokazali swoje umiejętności fizyczne i sprawnościowe. Wszystkie występy były nagradzane gromkimi brawami. W nagrodę za cudowne widowisko rodzice  przygotowali dla nas wspaniałą niespodziankę. Ufundowali oni przepyszną pizze i lody. 

  Zabawa była doskonała!

 • Dzień Rodzica i Gala Talentów
  25.06.2014

  Dnia 25 czerwca w godzinach popołudniowych uczniowie i nauczyciele spotkali sie z rodzicami na sali gimnastycznej świetując Dzień Mamy i Taty czyli Dzień Rodzica. Takie spotkanie to doskonała okazja do pokazania swoich talentów i umiejętności. I tak też się stało. Uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem pań Elżbiety Antoniak i Marioli Szumskiej przygotowały na tą okoloczność przedstawienie teatralne. Uczniowie popsywali sie swoimi talentami artystycznymi śpiewając piosenki, recytując wiersze, wykonując skomplikowane układy taneczne. Na koniec tych popisów specjalny występ przygotował zespół "Absolwenci Jadynki" wykonując piosenki z repertuaru  zespołu Czerwone Gitary.

  Dziękujemy wszystkim za przemiłą atmosferę i zapraszamy za rok :)

 • Akademia Pierwszaka :)
  16.06.2014

  Już tradycją w naszej placówce stało się organizowanie spotkań z wychowawcą i nauczycielami pod nazwą "AKADEMIA PIERWSZAKA" dla rodziców i przyszłych uczniów klas pierwszych. Takie spotkanie to doskonała okazja aby przekonać dzieci i rodziców, że szkoła to przyjazne miejsce, że można tu nie tylko uczyć się, ale i świetnie się bawić . 

  I rzeczywiście tak jest. Dzieci i Rodzice doskonale bawili się na zajęciach zorganizowanych w pracowni językowej oraz na sali gimnastycznej, a rodzice mogli w tym samym czasie porozmawiać z przyszłymi wychowawcami klas pierwszych. 

  Mamy nadzieję, że pierwsze spotkanie z wychowawcą było udane.

  Do zobaczenia we wrześniu smiley

 • CO to jest PAT ?

  Dnia 12 czerwca nasza szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Profilaktyka i Ty. Wszyscy zebraliśmy się pod Urzędem Miasta aby wziąć udział w festynie dotyczącym Profilaktyki Uzależnień. Wspólnie odspiewaliśmy piosenkę oraz zatańczyliśmy taniec "Belgijka" aby pokazać, że w kwestii życia bez uzależnień zawsze jesteśmy razem.

 • II edycja piłkarskich zmagań - TurboKozak

  Dnia 30.05.2014r. (w piątek) przy okazji obchodów Dnia Dziecka na Orliku przy naszej szkole, animatorzy sportu przeprowadzili drugą edycję piłkarskich zmagań pt. TurboKozak. W tym roku udział w konkurencjach piłkarskich wzięło aż 18 zawodników. Każdy z chłopców miał za zadanie przystąpić do ośmiu zadań, za które otrzymywał odpowiednią ilość punktów (sam na sam z bramkarzem, rzuty karne, rzut karny 'w ciemno', rzuty wolne, 'wkrętka', strzał w poprzeczkę, strzał z połowy boiska do bramki oraz żonglerka). Najlepiej ze wszystkich zgromadzonych poradził sobie Mikołaj Jabłkowski, który zdobył rekordową ilość bo 126pkt. Zaraz za nim uplasowali się Jakub Grzegrzółka i Szymon Zeidler. Nie można też było zapomnieć o prawie, że najważniejszej osobie tego dnia, czyli o osobie bramkarza - Filipie Piechockim, który strzegł tego by jego koledzy mieli jak najtrudniejszą drogę do zdobycia bramki. Podczas ceremonii zamknięcia imprezy i wręczenia nagród obecni byli goście specjalni oraz partnerzy i sponsorzy imprezy do których należeli - Burmistrz Barcina Pan Michał Pęziak, Dyrektor SP1 Pani Iwona Kausa oraz Pan Mariusz Motławski (Salon Play - Galeria Barcin), Pan Sławomir Nowak (hurtownia papiernicza 'Barbara') i Pan Marcin Kutra (restauracja 'W Starym Kinie'), którzy ufundowali gadżety firmowe, oraz smakowite przekąski dla dzieci. Poniżej znajdują się szczegółowe wyniki oraz klasyfikacja generalna!

  1. Mikołaj Jabłkowski - 126pkt
  2. Jakub Grzegółka - 89pkt
  3. Szymon Zeidler - 79pkt
  4. Kacper Teresiński - 68pkt
  5. Kacper Broniszewski - 65pkt
  6. Mateusz Sulecki - 60pkt
  7. Jakub Wesołek - 57pkt
  8. Gabriel Skrzypczyk - 54pkt
  9. Igor Zasada - 49pkt
  10. Filip Gaczkowski - 48pkt
  11. Adam Mrowiński - 47pkt
  12. Mateusz Przybylski - 42pkt
  13. Filip Kujawa - 40pkt
  14. Mateusz Zachwieja - 39pkt
  15. Benek Ruciński - 29pkt
  16. Mateusz Kieca - 15pkt
  17. Mateusz Kronkowski - 12pkt
  18. Filip Dreżewski - 3pkt

 • Marsz ku Wolności

  Odpowiadając na Apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Bronisława Komorowskiego Urząd Miejski w Barcinie, Miejski Dom Kultury i Parafia pw. św. Jakuba Większego w Barcinie zorganizowały w sobotę 31 maja 2014 roku „Marsz ku Wolności”.

  My jako społeczność uczniowska również dołączyliśmy się do obchodów tego pamiętnego dnia czyli 4 czerwca 1989 roku i przemarszerowaliśmy razem z mieszańcami ulicami miasta, a następnie na Placu 1 Maja uroczyście podpisaliśmy apel ku wolności.

 • Podsumowanie akcji „Nakręcamy się na pomoc” oraz "Zbiórki zużytych baterii "

  Wychowawcy świetlicy szkolnej podsumowali akcję charytatywną polegającą na zbieraniu plastikowych nakrętek.

  Zebraliśmy 312,5 kg nakrętek, które sprzedaliśmy Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu „MARKO” w Bydgoszczy. Otrzymaliśmy kwotę 187,59 zł, którą przekazaliśmy choremu chłopcu Gracjanowi z Piechcina.

  Uczniowie biorący udział w akcji otrzymali pozytywne wpisy do zeszytu uwag. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do zbiórki nakrętek.

  Zachęcamy do dostarczania plastikowych nakrętek do świetlicy szkolnej.

   

  W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła zebrała łącznie 31,2 kilograma zużytych baterii!!!

  Baterie przekazaliśmy do firmy REBA zajmującej się zbiórką i przetwarzaniem zużytych baterii.

  Dziękujemy i zapraszamy do zbiórki w kolejnym roku szkolnym!!!

 • Gminny Konkurs Ortograficzny klas III

  Uczniowie klasy III wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym  "Dyktando dla odważnych" , który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 - II miejsce zdobyła Asia Mac, a wyróżnienie  Dominika Kujawa.

  Serdeczne gratulacje :)

 • Konkursowy zawrót głowy

  Dnia 19 maja 2014 r odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej dla uczniów klas I - III - OMNIBUSEK.
  Najwięcej punktów zdobyła i uzyskała tytuł MISTRZ WIEDZY OGÓLNEJ - OMNIBUSEK  - uczennica klasy III - JOANNA MAC.

  BRAWO!

 • Konkurs Matematyczny klas II

  Dnia 15 maja 2014 r. w Mamliczu odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich. I miejsce zdobył uczeń KACPER KASPRZAK. Na wyróżnienie zasłużył również OLIVER KRZYŚLAK  :)                                                             

 • Gminny Turniej „Gramatyczny zawrót głowy”

  21 maja troje uczniów reprezentowało naszą szkołę w Gminnym Turnieju Gramatycznym kl. III, który odbył się w SP nr 2. Uczestnicy konkursu indywidualnie rozwiązywali testy gramatyczne. Nasza uczennica Joanna Mac zdobyła III miejsce.

 • Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich

  27 maja br. uczniowie klas trzecich z naszej gminy mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności matematyczne  rozwiązując zadania przygotowane przez metodyka z Centrum Kształcenia Nauczycieli w Bydgoszczy. Po sprawdzeniu prac okazało się, że najlepsi matematycy pochodzą z….naszej szkoły;)

  I miejsce wywalczył Tymoteusz Wiliński, II m. Joanna Mac, III m. Bartosz Jędykiewicz, a wyróżnienie zdobył Bruno Maciejewski.

 • „Spotkanie z Julianem Tuwimem”

  22 maja br. w naszej szkole już po raz kolejny odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I - III. Tym razem uczestnicy konkursu deklamowali wiersze Juliana Tuwima. Komisja, w składzie: pani Joanna Trawińska, p. Agnieszka Mielcarek oraz p. Katarzyna Morzyńska, oceniała występy uczestników i przyznała następujące miejsca:

  I miejsce: Natalia Suplicka kl. 1

  II miejsce: Anna Broniszewska kl.1

  III miejsce: Oliwia Radzikowska kl.2

  Wyróżnienia:

  Oliwia Kapłońska kl.1

  Roksana Małkowicz kl.1

 • Gminny Konkurs Informatyczny
  17.05.2014

  Dzisiaj w Gimnazjum nr 1 w Barcinie odbyła się III edycja Konkursu Informatycznego. Uczestnicy konkursu popisywali się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną. Zadań było wiele, a konkurs wymagał od uczestników sporo wiedzy i umiejętności. II miejsce w tym konkursie zajął Jakub Dreżewski z klasy VI a.

  Gratulacje :)

 • Wiadomości sportowe

  Nasze sukcesy sportowe 2013/2014r !!!

   

   

   

   

  1. Dnia 23.09.2013r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu Powiatowym w Żninie. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy. Najlepszy okazał się Kacper Broniszewski, który zajął 4 miejsce, Mikołaj Jabłkowski zajął 7 miejsce, a z dziewcząt Dagmara Rembisz, która zajęła 11 miejsce.
  2. Dnia 03.10.2013r. uczeń naszej szkoły wziął udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu Województwa w Bydgoszczy. Kacper Broniszewski z kl. VI b zajął 9  miejsce w biegu na 1.500m chłopców.
  3. Dnia 30.10.2013r. dziewczyny i chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach w Piłce Nożnej,  gdzie zajęli III miejsca. Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na boisku Orlik w Piechcinie.
  4. Dnia 18.10.2013r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Powiatowych Zawodach Pływackich na krytej pływalni w Barcinie. Zawody zorganizował Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji w Barcinie wraz z Barcińskim „Sokołem”. Uczniowie zajęli trzy II miejsca, tj. D. Rembisz, M. Jabłkowski oraz K. Teresiński.
  5. Dnia 18.11.2013r. chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach w Piłce Ręcznej chłopców, gdzie zajęli I miejsce. Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na hali sportowej w Piechcinie.
  6. Dnia 22.11.2013r. chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Zawodach w Piłce Ręcznej chłopców, gdzie zajęli II miejsce. Pasjonujący i wyrównany mecz ze Szkołą Podstawową nr 1 w Żninie przyniósł naszym chłopcom przegraną, ale tylko jednym punktem i to w doliczonym czasie gry ( 5:4). Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na hali sportowej w Piechcinie.
  7. Dnia 27.02.2014r. chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach w Piłce Koszykowej chłopców, gdzie zajęli II miejsce. Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na hali sportowej w Piechcinie.
  8. Dnia 13.05.2014r. grupa 6 osobowa chłopców ( K. Broniszewski, M. Jabłkowski, K. Teresiński, F. Piechocki, M. Pilarski i J. Grzegrzółka) wzięła udział w Gminnych Zawodach w Czwórboju lekkoatletycznym. Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na boisku Orlik w Piechcinie oraz na pobliskim stadionie, gdzie zajęli I miejsce, a najlepszym zawodnikiem, który zdobył największa liczbę punktów, okazał się również uczeń naszej szkoły Kacper Broniszewski z klasy VI b. Dalszym etapem tych zawodów jest udział w  zawodach Powiatowych, które odbędą się 20.05.2014r. w Żninie. Życzymy powodzenia!!!
  9. Uczniowie naszej szkoły zarówno chłopcy jak i dziewczynki brali udział w zawodach o „ Puchar Tuska” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie. Dziewczęta okazały się lepsze od chłopców i udało im się przejść do II etapu.
  10.  Chłopcy z naszej szkoły z klas V i VI brali udział w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez restaurację „W Starym Kinie” dnia 01.05.2014r. na pikniku rodzinnym. Rywalizowali w mieszanych zespołach ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie. Zawody odbyły się na boisku Orlik przy naszej szkole.

   

 • GMINNY KONKURS POLONISTYCZNY
  11.05.2014

  Dnia 30 kwietnia 2014 roku odbył się Gminny Konkurs Polonistyczny, w którym brało  udział  18 uczniów  ze szkół podstawowych gminy Barcin. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 31 zadań. 30 zadań zamkniętych  dotyczyło zagadnień ze: składni, słowotwórstwa, fleksji, fonetyki i ortografii. Jedno zadanie otwarte polegało na napisaniu zaproszenia na spotkanie z autorem książek lub ilustracji. Po wnikliwym sprawdzeniu testów zwycięzcami konkursu zostali:

  I miejsce: Maria Wolska - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie

  II miejsce: Katarzyna Cudo - Szkoła Podstawowa w Mamliczu    

  III miejsce: Marcelina Zetler – Szkoła Podstawowa nr 1  im. dr. Stanisława Krzysia  w Barcinie

  Wyróżnienie: Adrianna Bartoś - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie

  Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Barcinie.