Szkoła Podstawowa Nr 1 im.dr. Stanisława Krzysia w Barcinie

 

Nawigacja

 • W bieżacym roku szkolnym nasi uczniowie z klas V i VI wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z matematyki, przyrody, języka angielskiego oraz z języka polskiego.W etapie szkolnym z matematki udział wzięło11 uczniów, z języka polskiego 7, z języka angielskiego 6, a z przyrody 4 uczniów.

  Do etapu rejonowego zakwalifikowało się:

  z matematyki  4 uczniów:

  Mateusz Kieca - klasa V,

  Jan Drzażdżyński - klasa V,

  Kacper Gałązka - klasa VI,

  Wojciech Szybczyński - klasa VI,

   

  z języka polskiego 1 uczeń Kacper Gałązka.

   

  Jesteśmy dumni, że Kacper Gałązka został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z matematyki oraz Finalistą Wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z języka polskiego.

  Kacper jest uczniem szczególnie uzdolnionym, ambitnym, chętnie bierze udział w innych różnych konkursach przedmiotowych zarówno na szczeblu szkolnym, gminnym i powiatowym. Wytrwale i z zaangażowaniem przygotowuje się do nich i odnosi sukcesy.

  Pragniemy pogratulować Kacprowi, a także nauczycielom, którzy przygotowali ucznia do konkursu: z matematyki pani Teresie Płachta , z języka polskiego pani Annie Lewandowskiej.

   

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 • Wyniki Olimpiady Olimpusek kl. I - III

  W styczniu br.  uczniowie kl. 1 -3 po raz czwarty wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek. W konkursie wzięło udział ponad 15 tysięcy dzieci z całej Polski. Max liczba punktów – 210.Tym bardziej jesteśmy dumni, iż w gronie laureatów znaleźli się nasi uczniowie.

  Laureaci konkursu Olimpusek :

  Kacper Węgiel  (klasa 2) – MIEJSCE VII, 191 pkt.

  Wiktoria Kowalska (klasa 3) – MIEJSCE VIII, 188 pkt.

  Michalina Lewicka (klasa 1) MIEJSCE XI, 179 pkt.

  Natalia Suplicka (klasa 2) – MIEJSCE XI, 178 pkt.

  Oliwier Czapliński (klasa 2) MIEJSCE XII, 175 pkt.

  Kacper Kasprzak (klasa 3) MIEJSCE XIII, 173 pkt.

  Kamil Kamadulski (klasa 3) MIEJSCE XIII, 172 pkt. 

  Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach.

 • XVI Konkurs Matematyczny w Gminie Barcin

  Dnia 7 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie odbył się pierwszy etap XVI Konkursu Matematycznego w Gminie Barcin. Z naszej szkoły wzięło udział 13 uczniów z klasy IV, 3 uczniów z klas V i 8 uczniów z klasy VI. Do finału zakwalifikowali się następujący uczniowie:

   

  Klasa IV

  Maciejewski Bruno

  Sulecki Antoni

  Jędykiewicz Bartosz

  Wiliński Tymoteusz

  Rucińska Jagoda

  Mac Joanna

  Karow Damian

  Kazek Aleksandra

  Ciesielska Amelia

  Opaczewski Remigiusz

  Klasa V

  Kieca Mateusz

  Dypolt Roksana

  Drzażdżyński  Jan

  Klasa VI

  Kołaczyk Jakub

  Gałązka Kacper

  Zachwieja Mateusz

  Puzio Antoni

  Szybczyński Wojciech

  Grzegrzółka Jakub

  Mielcarek Julia

  GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W FINALE

   

 • DBI - co to takiego ?
  16.02.2015

  W dniach od 9 do 13 lutego pani Agnieszka Mielcarek oraz pani Mariola Szumska zorganizowały w szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznych obchodów to: „Razem tworzymy lepszy Internet” . Chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy kto jest użytkownikiem  Internetu może przyczynić się do tego, że będzie on miejscem bezpiecznym i pozytywnym ponieważ każdy z nas musi pamiętać o tym że, ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. W ramach tej akcji przeprowadzono konkurs plastyczny dla klas 1-3 oraz konkurs literacki dla klas 4 – 6. Ponadto pani Agnieszka przeprowadziła zajęcia edukacyjne w klasach 1 i 4, a pani Mariola przeprowadziła zajęcia w klasach 2, 3, 5 i 6.  Podczas zajęć uczniowie klasy 1 obejrzeli kreskówki, czyli śmieszne opowiadanie o bacy i jego owieczkach. Niosły one ze sobą ważny przekaz, mówiły o zagrożeniach w sieci, pokazywały jak sami powinniśmy zachowywać się Internecie, by innym nie wyrządzić przykrości. Dzieci otrzymały również książeczki do kolorowania. Klasa 4 obejrzała animowane historyjki czyli „Zuzia i Totunio” dotyczące różnych niebezpiecznych sytuacji w sieci, rozwiązywała krzyżówki i rebusy. Klasa 3 miała okazję poznać sieciaków, ich tajne i niebezpieczne misje, klasy 5 i 6 obejrzały historie prawdziwe o problemach nastolatków w sieci opowiedziane przez rówieśników w filmach „321Internet” oraz „Gdzie jest Mimi”. Uczniowie dowiedzieli się jak poradzić sobie z takimi problemami, uczestniczyły także w dyskusjach o własnych doświadczeniach w sieci. Klasa 2 zapoznała się z pojęciami stosowanymi w Internecie tj. forum, chat, netykieta, poczta Internetowa, spam. Wspólnie na zajęciach zapisaliśmy zasady, którymi będziemy się kierować podczas „surfowania po necie”.

  Wyniki konkursu plastycznego oraz literackiego ogłosimy po feriach.

   

 • Karnawał inaczej zapusty czyli okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

  W piątek czyli 6 lutego z inicjatywy Rady Samorządu Szkolnego taki bal karnawałowy miał miejsce. Wszystkie klasy bawiły się fantastycznie. Organizatorom i opiekunom bardzo dziękujemy. :)

 • SKO w naszej szkole

  W piątek 6 lutego uczniów klas pierwszych odwiedziły pracownice  banku PKO  z gościem specjalnym pancernikiem – maskotką SKO. Uczniowie poznali zasady użytkowania internetowych kont. Panie z banku zachęcały do oszczędzania w SKO czyli „banku szkolnym”, adresowanym do uczniów w wieku od sześciu do trzynastu lat. Opowiedziały również o uważnym wpisywaniu adresu www banku, tłumaczyły czym jest szyfrowanie i wylogowanie. Na koniec wszyscy otrzymali  ciekawe gadżety i słodkie niespodzianki. Inicjatorkami spotkania były opiekunki SKO w szkole – p.Ewa Zajączkowska oraz p. Mariola Szumska

   

 • Dzień Babci i Dziadka w szkole

  Dnia 5 lutego br. gościliśmy w murach naszej szkoły Babcie i Dziadków naszych uczniów. Grupa teatralna prowadzona przez p. Elżbietę Antoniak oraz p. Mariolę Szumską pokazała sznownym gościom przedstawienie pt."Bajka o szczęściu", koło wokalne zaśpiewało piosenki, a szkolne grupy taneczne wykonały nowoczesny taniec dla naszych gości. Wszyscy uczestnicy spotkania bawili się doskonale. Zapraszamy na kolejne spotkanie za rok.

 • Dnia 31.01.2015r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie odbył się Gminny Turniej Wiedzy „ Bezpieczeństwo w szkole i poza nią - skutki agresywnego zachowania, używania nałogów”. W konkursie brali udział uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych gminy Barcin.

  Komisja w składzie:

  Iwona Kausa- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie

  Krystyna Błaszak- koordynator miejsko-gminnej Komisji  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Barcinie

  Krzysztof Zientek- dzielnicowy  starszy sierżant Komisariatu

  w Barcinie przyznała następujące miejsca:

  I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1 w Barcinie w składzie Lena Drozdowska, Daria Gołębiewska, Iga Rafińska

  II miejsce- Szkoła Podstawowa nr 2 w Barcinie w składzie Jakub Antczak, Małgorzata Forgiel, Karolina Śmigielska ex æquo Szkoła Podstawowa w Mamliczu w składzie Weronika Kowalczyk, Marta Burnos, Radosław Łożyński

  III miejsce- Szkoła Podstawowa w Piechcinie w składzie Martyna Nosek, Agata Popielińska, Agata Salamon 

 • Gminny Przegląd /kolęd i Pastorałek
  31.01.2015

  Dzisiaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Miło nam zakomunikować iż wszyscy uczestnicy tego konkursu otrzymali wyróżnienia, a są to: Oliwier Czapliński klasa II, Joanna Mac klasa IV, Michalina Lewicka klasa I, Dominika Kujawa klasa IV, Julia Malinowska klasa V a. Uczniów przygotowała pani Mariola Szumska.

  Gratulujemy :)

 • Konkurs recytatrski

  29 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbyła się IV edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas I – III. Tym razem prezentowano wiersze o tematyce zimowej. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich  recytujących uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

  Jury w składzie: p.Anna Lewandowska, p.Grażyna Prussak, p. Ewelina Pawełczak – Ziomek wyłoniło następujących zwycięzców:

  I miejsce – Anna Broniszewska  kl. II

  II miejsce – Wiktoria Pilakowska kl. III

  III miejsce – Agata Zioła kl. I b

  Wyróżnienia:

  Michalina Lewicka kl. I b

  Oliwia Kapłońska kl. II

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów

 • Podsumowanie I semestru
  28.01.2015

  Dzisiaj w naszej szkole na uroczystym apelu podsumowaliśmy I semestr nauki roku szkolnego 2014_2015. 

  Pani Dyrektor wręczyła wyróżniającym się uczniom Dyplomy Prymusa oraz dyplomy uczniom, którzy w I semestrze mogą pochwalić się 100 % frekwencją.

  Rozstrzygnięto również konkurs na "Najaktywniejszą klasę w szkole" i tak w grupie klas I - III zwyciężyła klasa II wychowankowie pani Anny Zielińskiej, a w grupie klas IV - VI klasa VI wychowankowie pani Teresy Płachty.

  Wszystkom wyróżnionym GRATULUJEMY i życzymy równie wysokich wyników w nauce na koniec roku szkolnego.

  A oto wyróżnieni uczniowie:

  klasa I a

  Jakub Jurek

  Wojciech Jurek

  Bartosz Przybylski

  Norbert Rybiński

  Bartosz Trzaskowski

  klasa I b

  Bartosz Kwaśniewski

  Michalina Lewicka

  Jakub Malinowski

  Mikołaj Szybczyński

  Agata Zioła

  klasa II

  Anna Broniszewska

  Oliwier Czapliński

  Oliwia Kapłońska

  Natalia Suplicka

  Kacper Węgiel

  Weronika Bukała

  Monika Bakaj

  klasa III

   

   

  Kacper Kasprzak

  Wiktoria Kowalska

  Karolina Komorowska

  Iga Drozdowska

  Kamil Kamadulski 

  klasa IV

  Amelia Ciesielska

  Bartosz Jędykiewicz

  Dominika Kujawa

  Joanna Mac

  Aleksandra Kazek

  Bruno Maciejewski

  Jagoda Rucińska

  klasa V a

   

   

   

  Lena Drozdowska

  Roksana Dypolt

  Oliwia Gajda

  Iga Rafińska

  klasa V b

   

   

   

  Jakub Wesołek

  Michał Wojtkowiak

  klasa VI

  Kacper Gałązka

  Jakub Kołaczyk

  Julia Mielcarek

  Dominika Skibińska

  Wojciech Szybczyński 

   

  Uczniowie ze 100 % frekwencją yes

  Julia Malinowska, Roksana Małkowicz, Nocole Sienicka, Oliwia Kapłońska, Oliwier Czapliński, Oliwier Musiał, Wiktoria Pilakowska, Bartosz Jędykiewicz, Bruno Maciejewski, Remigiusz Opaczewski, Katarzyna Brzozowska, Jan Drzażdżyński, Patrycja Siekierska, Jakub Grzegrzółka, Weronika Nowak, Eliza Rybińska, Wojciech Szybczyński, Igor Zasada

  GRATUUJEMYsmiley

 • Edukacja dla rodziców

  Dnia 27 stycznia 2015 r. w świetlicy szkolnej naszej szkoły odbył się spektakl edukacyjno-profilaktyczny dla rodziców pt."Wpadka" przygotowany przez Teatr Impresaryjny "Antrakt" z Bydgoszczy.Główne role zagrali aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy pani Małgorzata Witkowska oraz pan Marian Jaskulski. Rodzice nastoletniej Doroty, w trakcie porządków znajdują w jej pokoju dobrze schowany pamiętnik. Już pierwszy rzut oka na zapiski uświadamia im jak ogromny dystans dzieli ich od córki....Spektakl przedstawiony był w bardzo przystępnej formie, operujący dynamicznym dialogiem oraz fragmentami pamiętników nastolatki. Pokazał, jak łatwo mogą rozluźnić się więzi między rodzicami i dziećmi, jak szybko można dostać się na tą drugą stronę życia, gdzie królują narkotyki, przemoc i alkohol.

 • " I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem"

  W okresie przedświatecznym czyli w grudniu pani Anna Zielińska oraz pani Ewa Zajączkowska przeprowadziłay akcję "I ty możesz zostać śwętym Mikołajem". Każdy w domu ma niepotrzebne zabawki, które dawno już nie sprawiają mu radości oraz książki, których treść już zna prawie na pamięć, więc dlaczego by nie podzielić się tymi skarbami z innymi dziećmi, które tego potrzebują. Wszystkie dary zebrane w szkole zostały przekazane potrzebującym dzieciom z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych. Wszystkim uczniom, nauczycielom,pracownikom szkoły bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji.

 • WOŚP

  W tym roku zbieraliśmy pieniądze na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci w oddziałach pediatrycznych i onkoloicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów. W szkole było bardzo gwarno, a to za sprawą licznie przybyłych rodziców, babć, cioć, wujków i innych członków rodziny naszych uczniów oraz wychowanków Przedszkola nr 1, które jak co roku gra razem z nami w Wielkiej Orkiestrze Światecznej Pomocy. W ramach dzisiejszej zbiórki mieliśmy okazję obejrzeć nie tylko występy przedszkolaków i uczniów naszej szkoły, ale przede wszystkim uczestniczyć w licytacjach przedmiotów podarowanych przez licznych sponsorów, kupić fanty, ciasto upieczone przez rodziców, wypić kawę i herbatę w kawiarence, a maluchy miały okazję pobawić sie w specjalnie przygotowanej dla nich bawialni. Dzieci mogły również za drobną opłatą pomalować sobie twarze oraz  kupić fantazyjnie pozwijane przez rnaszych kreatywnych rodziców -  baloniki. 

  Miło nam pionformować, iż udało nam się wspónie zebrać kwotę 3 775,50 zł.

  Serdecznie dziekujemy WSZYSTKIM, którzy zechcieli nas wesprzeć w tym dniu swoją obecnością i hojnością.......i do zobaczenia za rok.

 • Choinka klasy III

  W magicznym okresie przedświątecznym mieliśmy piękną lekcję języka polskiego. W pięciu grupach redagowaliśmy opis naszej klasowej choinki. W każdym opisie były niespotykane zwroty lub interesujące zdania zasługujące na pochwałę, warte zapamiętania i zapisania. Na podstawie tych opisów stworzyliśmy jeden wspólny i przepisaliśmy go do zeszytu. Opis brzmi tak:
   
         To jest nasza klasowa choinka.Jest sztucznym, ale pięknym świerkiem. Ma średnią wielkość. Jest rozłożysta. Są na niej niesamowite ozdoby. Na czubku widnieje biała, papierowa gwiazda, wykonana przez nas metodą origami. Na choince mienią się różnokolorowe bombki, łańcuchy i gwiazdki. Świerczek rozpromieniają różowe światełka. Białe, papierowe śnieżynki nadają choince lekkości i delikatności. Nasz zielony gość wprowadził do klasy świąteczny nastrój i cudowną atmosferę.
   
   
  Ta lekcja była wyjątkowa również z tego powodu, że dzieci pracując w grupach pracowały naprawdę cicho i  naprawdę zgodnie, chociaż jako wychowawczyni  ,,czekałam" na ciche dyskusje. Dzieci były szczęśliwe(gdy je chwaliłam) i dumne ze swego zachowania, a ja jeszcze bardziej z nich.
   
   
  Wychowawczyni klasy III - E. Antoniak

   

   

   

 • :)

  Niech Nowy Rok przyniesie Wam wiele radości,
  pomyślności i spełnienia Wszystkich marzeń, 

  bo przecież tylko one nadają życiu sens.

  W Nowym Roku życzymy wszystkim 

  tylko szczęśliwych  chwil.

   

 • Nadchodzi zima a wraz z nią cudowny czas związany ze Świętami Bożego Narodzenia oraz powitaniem Nowego Roku.
  Pragniemy złożyć Wam i Waszym rodzicom życzenia świąteczne pełne pozytywnych emocji i mamy nadzieję, że spędzicie te cudowne dni wraz z wszystkimi bliskimi Wam osobami w doskonałych nastrojach, spokoju i harmonii.
  Niech w nadchodzącym roku 2015 spełnią się Wasze wszystkie marzenia nawet te najbardziej nieosiągalne.
   
  Dyrektor, nauczyciele i pracownicy.
 • Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

  Dnia 19 grudnia 2014 roku Samorząd Szkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie podsumował ogólnopolską akcję ,,Góra Grosza 2014” zorganizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja polegała na zbiórce monet groszowych w dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2014 roku w placówkach szkolnych.

  Najmniejsze nominały „drobne grosze” zebrane przez miliony dzieci i młodzież stanowią wielką wartość – są ,,Górą grosza”. Zgromadzone pieniądze są wykorzystywane na pomoc dla dzieci z domów dziecka. Pomagamy dzieciom, które straciły własnych rodziców i marzą o nowym rodzinnym domu.

  Zwycięzcami tegorocznej akcji w naszej szkole zostali uczniowie  klasy VI –  zebrali aż  294,57 zł.

  Nasza szkoła zebrała w tym roku rekordową  kwotę 1 087,18 zł.

  Składamy podziękowanie wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy brali udział w akcji.

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane dobre serce.

   

  Klasa

  Zebrana kwota w zł

  Kwota na jednego ucznia w klasie

  Ilość otrzymanych punktów dla klasy

  VI

  294,57

  14,73

  20 pkt

  III

  240,25

  12,01

  15 pkt

  IV

  180,84

  6,96

  10 pkt

  V a

  78,32

  4,61

  5 pkt

  II

  118,55

  4,39

  5 pkt

  I b

  61,38

  3,84

  3 pkt

  V b

  46,72

  3,59

  3 pkt

  I a

  66,55

  3,17

  2 pkt

  RAZEM

  1087,18 zł

  Średnia kwota na ucznia

  6,79

 • Jasełka

  Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które wzorowane są na średniowiecznych misteriach franciszkańskich.Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło czyli żłób.

  Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole podczas uroczystości zwanej "Zapalenie chionki" uczniowie przedstawiają Jasełka. W tym roku szkolnym przygotowane przez uczniów klas 4 - 6 oraz zespół wokalny pod kierunkiem pań G. Prussak i M.Szumskiej. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek uświetniło uroczystość, a prezenty dla wszystkich uczniów przygotowała Rada Rodziców.

  Dziękujemy i życzymy wesołych i pogodnych Świat Bożego Narodzenia. 

 • Awans w Kuratoryjnych konkursach przedmiotowych

  Miło nam pionformować, że nasz uczeń Kaper Gałązka z klasy 6 wywalczył sobie awans na szczebel wojewódzki - Konkursu Przedmiotowego Kuratora z matematyki oraz z języka polskiego.Gratulujemy, mocno go wspieramy i trzymamy za Niego kciuki w dalszych zmaganiach. Kacpra do konkursu na poszczególnych szczeblach przygotowały panie Teresa Płachta z matematyki i pani Anna Lewandowska z języka polskiego.