Szkoła Podstawowa Nr 1 im.dr. Stanisława Krzysia w Barcinie

 

Nawigacja

 • Nadchodzi zima a wraz z nią cudowny czas związany ze Świętami Bożego Narodzenia oraz powitaniem Nowego Roku.
  Pragniemy złożyć Wam i Waszym rodzicom życzenia świąteczne pełne pozytywnych emocji i mamy nadzieję, że spędzicie te cudowne dni wraz z wszystkimi bliskimi Wam osobami w doskonałych nastrojach, spokoju i harmonii.
  Niech w nadchodzącym roku 2015 spełnią się Wasze wszystkie marzenia nawet te najbardziej nieosiągalne.
   
  Dyrektor, nauczyciele i pracownicy.
 • Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

  Dnia 19 grudnia 2014 roku Samorząd Szkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie podsumował ogólnopolską akcję ,,Góra Grosza 2014” zorganizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja polegała na zbiórce monet groszowych w dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2014 roku w placówkach szkolnych.

  Najmniejsze nominały „drobne grosze” zebrane przez miliony dzieci i młodzież stanowią wielką wartość – są ,,Górą grosza”. Zgromadzone pieniądze są wykorzystywane na pomoc dla dzieci z domów dziecka. Pomagamy dzieciom, które straciły własnych rodziców i marzą o nowym rodzinnym domu.

  Zwycięzcami tegorocznej akcji w naszej szkole zostali uczniowie  klasy VI –  zebrali aż  294,57 zł.

  Nasza szkoła zebrała w tym roku rekordową  kwotę 1 087,18 zł.

  Składamy podziękowanie wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy brali udział w akcji.

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane dobre serce.

   

  Klasa

  Zebrana kwota w zł

  Kwota na jednego ucznia w klasie

  Ilość otrzymanych punktów dla klasy

  VI

  294,57

  14,73

  20 pkt

  III

  240,25

  12,01

  15 pkt

  IV

  180,84

  6,96

  10 pkt

  V a

  78,32

  4,61

  5 pkt

  II

  118,55

  4,39

  5 pkt

  I b

  61,38

  3,84

  3 pkt

  V b

  46,72

  3,59

  3 pkt

  I a

  66,55

  3,17

  2 pkt

  RAZEM

  1087,18 zł

  Średnia kwota na ucznia

  6,79

 • Jasełka

  Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które wzorowane są na średniowiecznych misteriach franciszkańskich.Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło czyli żłób.

  Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole podczas uroczystości zwanej "Zapalenie chionki" uczniowie przedstawiają Jasełka. W tym roku szkolnym przygotowane przez uczniów klas 4 - 6 oraz zespół wokalny pod kierunkiem pań G. Prussak i M.Szumskiej. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek uświetniło uroczystość, a prezenty dla wszystkich uczniów przygotowała Rada Rodziców.

  Dziękujemy i życzymy wesołych i pogodnych Świat Bożego Narodzenia. 

 • Awans w Kuratoryjnych konkursach przedmiotowych

  Miło nam pionformować, że nasz uczeń Kaper Gałązka z klasy 6 wywalczył sobie awans na szczebel wojewódzki - Konkursu Przedmiotowego Kuratora z matematyki oraz z języka polskiego.Gratulujemy, mocno go wspieramy i trzymamy za Niego kciuki w dalszych zmaganiach. Kacpra do konkursu na poszczególnych szczeblach przygotowały panie Teresa Płachta z matematyki i pani Anna Lewandowska z języka polskiego.

 • UWAGA,UWAGA ! Powtórka IX Konkursu Informatycznego Bóbr dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych

  Powtórka zawodów IX Konkursu Informatycznego Bóbr dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych odbędzie się w piątek, 9 stycznia 2015 roku, o godzinie 12.00

  ZAPRASZAM :)
   

 • Dnia 10 grudnia 2014 r w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Brzechwy odbył się Gminny Turniej Szaradziarski dla uczniów z klas III.
  Reprezentacja naszej szkoły w składzie: K. Komorowska, K. Kasprzak i M. Kruszyński  zajęła zaszczytne III m.

  Bardzo się cieszymy i GRATULUJEMY !
   

 • Dnia 9 grudnia 2014 r. uczniowie szkoły Michalina Lewicka, Oliwier Czapliński, Dominika Kujawa, Joanna Mac oraz Kacper Gałązka rezrezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Piosenki "Mikołajkowe Debiuty". Konkurs jak zwykle stał na wysokim poziomie, uczniowie prezentowali piosenki Zespołu Prefect, Patrycji Markowskiej, Majki Jeżowskiej, zespołu Pectus oraz zespołu De Su. Miło nam zakomunikować iż Oliwier Czpliński wykonaniem piosenki "Kochany panie Mikołaju" wyśpiewał III miejsce w kategorii klas I - III, a Kacper Gałązka II miejsce w kategorii klas IV - VI piosenką zespołu Perfect "Wszystko ma swój czas". Serdecznie gratulujemy. 

 • Mikołaj w szkole :)
  05.12.2014

  Według Wikipedii:

  "W średniowiecznej Europie zachodniej uważano świętego Mikołaja za patrona dzieci. W niektórych miastach odnotowano w źródłach zwyczaj wybierania w Mikołajki dziecięcego biskupa, który symbolicznie przejmował władzę. W XVI wieku na wyspach brytyjskich pojawił się rytuał wynoszenie tego dnia dyrektora ze szkoły i przejmowania władzy przez uczniów. Przetrwał on w niektórych regionach kilka stuleci.

  Zbliżone do współczesnych zwyczaje mikołajkowe są udokumentowane od XV wieku w źródłach polskich, czeskich, austriackich, holenderskich, belgijskich i niemieckich. Święty Mikołaj pełnił w nich rolę osoby przynoszącej prezenty z okazji własnego święta. Jego atrybutami były siwa broda,pastorał i mirra oraz długa, czerwona szata biskupia. Wieczorem 5 grudnia obdarowywał owocami, orzechami, ciastkami czy cukierkami dobrze zachowujące się dzieci. Niegrzeczne uderzał pastorałem. Gdy nie pojawiał się osobiście, dzieci starały się przekazać, że czekają na prezenty, na różne sposoby. Z Holandii zachowały się zapisy o wystawianiu butów przy kominku. W Czechach dzieci wieszały skarpety na ramach okiennych, a w Austrii kładły buty na parapecie.

  Współcześnie w Polsce, nocą z 5 na 6 grudnia, podkłada się dzieciom prezenty pod poduszkę, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie. W wielu szkołach wymieniania się drobnymi prezentami z wcześniejszym losowaniem „swojego mikołajka” czy „swojej mikołajki” czyli osoby, którą się obdaruje"(wikipedia), ...........................................a u nas w szkole wędrował po klasach wspaniały Święty Mikołaj i obdarowywał wszestkie dzieci pysznymi słodkościami. My natomiast świetnie bawiliśmy sie tego dnia ubrani w atrybut Świętego Mikołaja czyli czerwone czapeczki. :)

  Dziękujemy

 • W dniu 5.12.2014r. w hali widowiskowo-sportowej w Barcinie odbył się I Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej dla uczniów klas IV i V szkół podstawowych naszej gminy. Stawiły się reprezenatcje 10 uczniów ze wszystkich czterech placówek. Każdy zespół rozegrał po 3 spotkania, w systemie rozgrywek ,,każdy z każdym”. Grający zespół składał się z 5 zawodników (reszta rezerwa). Po bardzo wyrównanych i zaciętych pojedynkach uplasowaliśmy się na 3 miejscu w turnieju. Cieszy fakt, że dwóch zawodników naszej reprezentacji otrzymało dodatkowe wyróżnienia. Najlepszym zawodnikiem turnieju został jednogłośnie Benon Ruciński, a najlepszym bramkarzem Andrzej Maniewski. Turniej zorganizowali i przeprowadzili aniamtorzy sportu Panowie  Damian Kaśków i  Daniel Guza. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie niespodzianki i elementy odblaskowe. Ponadto pierwsze trzy drużyny pamiątkowe puchary i dyplomy. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Dominika Kujawa, Oliwia Gajda,Witold Piechocki, Remigiusz Opaczewski, AntoniSulecki, Jakub Muszyński, Mateusz Kieca, Mateusz Sulecki, Andrzej Maniewski i Benon Ruciński

 • "Mikołajki na sportowo”

  Dnia 5 grudnia odbył się w naszej szkole „Mikołajkowy turniej sportowy Małego Mistrza” dla uczniów klas I biorących udział w tym programie. Uczniowie mieli do pokonania sprawnościowe tory przeszkód przygotowane przez organizatorkę turnieju nauczycielkę wychowania fizycznego Panią Ewelinę Pawełczak - Ziomek oraz współorganizatorki wychowawcę klasy Ia Panią Hannę Barteczko- Zwolińską i Panią Ewę Zajączkowską jako wychowawcę klasy Ib. Turniej po długiej rywalizacji i zmaganiach najmłodszych uczniów zakończył się remisem, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne słodkie upominki. Uczestnicy zmęczeni, ale zadowoleni ze zorganizowanej aktywności fizycznej. 

 • Andrzejkowy wieczór wróżb

  Dnia 28 listopada 2014 roku odbyły się szkolne Andrzejki. Imprezę uświetniła nam muzyka, którą przygotowali uczniowie klas Va i VI. Wieczór wróżb uczniowie z wychowawcą przeprowadzali w swojej klasie. Wróżby dotyczyły m.in. zawodów, imion sympatii i przyszłości. Wszystkim dopisywały humory i świetnie się bawili. Już nie możemy doczekać się zabawy karnawałowej! 

 • Pałuckie godanie !

  Uczniowie naszej szkoły Kacper Gałązka z klasy szóstej oraz Marta Lotka z klasy piatej wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Gwary Pałuckiej. Przygotowani przez panie polonistki podjęli nie lada wyzwanie - wiersze pana Binkowskiego są wyjątkowe i trudne. Gratulujemy im talentu i odwagi a Kacprowi III miejsca w tym konkursie.

 • JESTEŚMY ŻYCZLIWI

  21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

  Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych i był odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem  i Izraelem. Światowy Dzień Życzliwości miał służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie drugim ludziom życzliwości.  Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach. 21 listopada rozglądając się wokół siebie podajmy rękę sąsiadowi, sąsiadce przytrzymajmy drzwi, zróbmy niespodziankę obcym osobom mówiąc im „dzień dobry” lub życząc im „miłego dnia” (mimo iż wcześniej nigdy ich nie widzieliśmy). Choć ten jeden dzień w roku bądźmy uprzejmi dla każdego i obserwujmy jak miło się wówczas żyje...

  W naszej szkole w dniach od 17 listopada do 21 listopada 2014r. zorganizowany został Tydzień Życzliwości. Przez cały tydzień na holu wisiało „drzewko życzliwości”, na które przyklejaliśmy odrysowane swoje dłonie wraz z wypisanymi dobrymi uczynkami.  Również tam znajdowała się Szkolna Skrzynka Życzliwości , do której wrzucaliśmy kartki z pozdrowieniami lub życzeniami do drugiej osoby.

  18.11.2014r. w świetlicy szkolnej wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły głosowali na najżyczliwszego ucznia i najżyczliwszego nauczyciela lub pracownika szkoły.

  Najżyczliwszy uczeń:

  Julia Mielcarek- I miejsce

  Kacper Gałązka-II miejsce

  Lena Drozdowska- III miejsce

  Anna Broniszewska-II miejsce

  Najżyczliwszy nauczyciel lub pracownik szkoły:

  Ewa Zajączkowska- I miejsce

  Ewelina Pawełczak- Ziomek- II miejsce

  Anna Lewandowska- III miejsce

  W piątek cała społeczność szkolna otrzymała  słoneczka życzliwości- symbol orderu życzliwości oraz lizaki ufundowane przez Radę Rodziców.  Tego dnia każdy uczeń założył coś żółtego, aby uniknąć pytania na lekcji.

  Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się apel podsumowujący cały Tydzień Życzliwości, podczas którego wszystkie klasy prezentowały najoryginalniejszy „łańcuch życzliwości”. Ten konkurs  wygrały klasa Ib i klasa IV.

  Klasy przedstawiały także najoryginalniejsze rymowanki na temat życzliwości.  W tym konkursie zwyciężyły klasy: III i Vb. Aby zintegrować całą społeczność uczniowską, apel został zakończony wspólną zabawą taneczną.

  Tydzień Życzliwości w Szkole został zorganizowany przez panie: Agnieszkę Mielcarek, Annę Lewandowską i Ewelinę Pawełczak- Ziomek.

   

 • Dnia 14 listopada 2014r. w naszej szkole w ramach podziękowania za zbiórkę pieniędzy na zakup leżących wózków dla ofiar wypadków drogowych  dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Żninie  dla  akcji "Pomagając innym pomagasz sobie" zorganizowaną przez Stowarzyszenie radioznin.pl oraz Klub 2nd Face Barcin ratownicy medyczni przeprowadzili lekcję dotyczącą  pierwszej pomocy a uczniowie mieli także okazję zobaczyć jak wygląda w środku karetka pogotowia.

 • 16 października klasa I b z panią Ewą Zajączkowską,a 22 października klasa I a z panią Hanną Barteczko-Zwolińską gościła w bibliotece Filii nr 1 przy ul. Kościelnej. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z literaturą o tematyce detektywistycznej znajdującej się w placówce.

  Więcej na temat tego wydarzenia możemy dowiedzieć się na stronie biblioteki . Odsyłam Was do Biblioteki Miejskiej.

 • 12.11.2014

  Pamiętaliśmy!

  W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył sie uroczysty Apel upamiętniający kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. To ważne święto dla Polaków i Polski - po 123 latach niewoli odzyskaliśmy wolność. Uczniowie wraz z panią A.Lewandowską oraz panią J.Trawińską przygotowali, któtki montaż słowno muzyczny.

 • Warsztaty mydlarskie w naszej szkole

  7 listopada uczniowie kl.1-5 uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Dzieci od podstaw tworzyły swoje mydełka, zaczynając od doboru odpowiedniego koloru, połączenia go z ciekawym zapachem, a na koniec ozdobieniem poprzez wybór różnorodnych dekoracji.  

 • Dzień Zdrowego Śniadania

  6 listopada w klasie I b obchodzony był "Dzień zdrowego śniadania", aby zwrócić uwagę na ważną rolę śniadania w diecie każdego człowieka. Uczniowie razem z wychowawcą zasiedli do wspólnego śniadania obfitującego w zdrowe i smaczne produkty. Na stołach królowały owoce i warzywa oraz nabiał. Do picia dzieci przyniosły wodę i soki owocowe. Akcja ma na celu promowanie zasad prawidłowego żywienia.

 • Zgodnie z zarządzeniem dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im.dr.Stanisłwa Krzysia w Barcinie nr 10/2014/2015 dzień 10.11.2014 r. ustalono dniem wolnym dla pracowników administracji i obsługi za dzień 01.11.2014 r.

 • Konkurs „Jesienne cudaki” oraz „Jesienny bukiet” rozstrzygnięty!!!

  Dnia 04.11.2014r. w naszej szkole zostały rozstrzygnięte jesienne konkursy zorganizowane przez wychowawców świetlicy szkolnej. Konkursy odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy I-III miały do wykonania „Jesienne cudaki” z darów jesieni, a klasy IV-VI „Jesienny bukiet” również z materiałów, którymi jesień nas obdarzyła. Komisja w składzie pani Iwona Kausa, Agnieszka Mielcarek oraz Grażyna Prussak miały ciężki orzech do zgryzienia ponieważ wszystkie prace były oryginalne w swoim wykonaniu. 

  Spośród 15 „cudaków” wybrano:

  I miejsce: Jakub Zeidler klasa II

  II miejsce: Kasjan Figas klasa II

  III miejsce: Iga Drozdowska klasa III

   

  W kategorii klas IV - VI  "Jesienny bukiet":

  I miejsce: Julia Gaczkowska klasa VI

  II miejsce: Kacper Jędykiewicz klasa IV

  III miejsce: Julia Malinowska klasa Va

  Gratulujemy zwycięzcom. 

  Jesteśmy zadowoleni z faktu, że konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Wszystkie wykonane prace można było podziwiać na wystawie zorganizowanej na korytarzu szkolnym.