Szkoła Podstawowa Nr 1 im.dr. Stanisława Krzysia w Barcinie

 

Nawigacja

 • Wiadomości sportowe

  Nasze sukcesy sportowe 2013/2014r !!!

   

   

   

   

  1. Dnia 23.09.2013r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu Powiatowym w Żninie. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy. Najlepszy okazał się Kacper Broniszewski, który zajął 4 miejsce, Mikołaj Jabłkowski zajął 7 miejsce, a z dziewcząt Dagmara Rembisz, która zajęła 11 miejsce.
  2. Dnia 03.10.2013r. uczeń naszej szkoły wziął udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu Województwa w Bydgoszczy. Kacper Broniszewski z kl. VI b zajął 9  miejsce w biegu na 1.500m chłopców.
  3. Dnia 30.10.2013r. dziewczyny i chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach w Piłce Nożnej,  gdzie zajęli III miejsca. Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na boisku Orlik w Piechcinie.
  4. Dnia 18.10.2013r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Powiatowych Zawodach Pływackich na krytej pływalni w Barcinie. Zawody zorganizował Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji w Barcinie wraz z Barcińskim „Sokołem”. Uczniowie zajęli trzy II miejsca, tj. D. Rembisz, M. Jabłkowski oraz K. Teresiński.
  5. Dnia 18.11.2013r. chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach w Piłce Ręcznej chłopców, gdzie zajęli I miejsce. Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na hali sportowej w Piechcinie.
  6. Dnia 22.11.2013r. chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Zawodach w Piłce Ręcznej chłopców, gdzie zajęli II miejsce. Pasjonujący i wyrównany mecz ze Szkołą Podstawową nr 1 w Żninie przyniósł naszym chłopcom przegraną, ale tylko jednym punktem i to w doliczonym czasie gry ( 5:4). Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na hali sportowej w Piechcinie.
  7. Dnia 27.02.2014r. chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach w Piłce Koszykowej chłopców, gdzie zajęli II miejsce. Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na hali sportowej w Piechcinie.
  8. Dnia 13.05.2014r. grupa 6 osobowa chłopców ( K. Broniszewski, M. Jabłkowski, K. Teresiński, F. Piechocki, M. Pilarski i J. Grzegrzółka) wzięła udział w Gminnych Zawodach w Czwórboju lekkoatletycznym. Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na boisku Orlik w Piechcinie oraz na pobliskim stadionie, gdzie zajęli I miejsce, a najlepszym zawodnikiem, który zdobył największa liczbę punktów, okazał się również uczeń naszej szkoły Kacper Broniszewski z klasy VI b. Dalszym etapem tych zawodów jest udział w  zawodach Powiatowych, które odbędą się 20.05.2014r. w Żninie. Życzymy powodzenia!!!
  9. Uczniowie naszej szkoły zarówno chłopcy jak i dziewczynki brali udział w zawodach o „ Puchar Tuska” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie. Dziewczęta okazały się lepsze od chłopców i udało im się przejść do II etapu.
  10.  Chłopcy z naszej szkoły z klas V i VI brali udział w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez restaurację „W Starym Kinie” dnia 01.05.2014r. na pikniku rodzinnym. Rywalizowali w mieszanych zespołach ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie. Zawody odbyły się na boisku Orlik przy naszej szkole.

   

 • GMINNY KONKURS POLONISTYCZNY
  11.05.2014

  Dnia 30 kwietnia 2014 roku odbył się Gminny Konkurs Polonistyczny, w którym brało  udział  18 uczniów  ze szkół podstawowych gminy Barcin. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 31 zadań. 30 zadań zamkniętych  dotyczyło zagadnień ze: składni, słowotwórstwa, fleksji, fonetyki i ortografii. Jedno zadanie otwarte polegało na napisaniu zaproszenia na spotkanie z autorem książek lub ilustracji. Po wnikliwym sprawdzeniu testów zwycięzcami konkursu zostali:

  I miejsce: Maria Wolska - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie

  II miejsce: Katarzyna Cudo - Szkoła Podstawowa w Mamliczu    

  III miejsce: Marcelina Zetler – Szkoła Podstawowa nr 1  im. dr. Stanisława Krzysia  w Barcinie

  Wyróżnienie: Adrianna Bartoś - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie

  Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Barcinie.

 • SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY OGÓLNEJ „OMNIBUS”
  11.05.2014

  Dnia 29.04.2014 r. przeprowadzono Szkolny Turniej Wiedzy Ogólnej „OMNIBUS” dla uczniów klas IV- VI. Brało w nim udział po trzech uczniów z każdej klasy wytypowanych przez wychowawców. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test sprawdzający wiadomości z różnych kategorii  przedmiotowych. Po sprawdzeniu testów komisja konkursowa wytypowała OMNIBUSA SZKOŁY, którym został KACPER GAŁĄZKA Z KLASY V.

  Gratulujemy zwycięzcy tak wszechstronnej wiedzy :)

 • Dnia 6 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. dr.S. Krzysia w Barcinie odbył się  Gminny Konkurs ,,Pięknego czytania” dla uczniów klas drugich. Wzięło w nim udział 18 uczniów.
  Jury w składzie:
  przewodnicząca - Anna Lewandowska - nauczyciel j. polskiego               
  członek              - Grażyna Prussak - bibliotekarz
  członek              -Anna Zielińska   -  nauczyciel e. wczesnoszkolnej          
   przyznało :
   I miejsce -   D. Wojciechowski-SP Piechcin oraz W. Kowalska-SP 1 Barcin
   II miejsce -  J. Balcer-SP 2 Barcin oraz M. Kruszyński-SP 1 Barcin
   III miejsce - J. Nowacka-SP Piechcin oraz K.Kasprzak-SP 1 Barcin  

 • Filharmonia w szkole :)

  W piątek 9 maja z dzięki staraniom pani Anny Zielińskiej wychowawczyni klasy I uczniowie całej szkoły mieli okazję uczestniczyć w występach Filharminii Bydgoskiej. Lekcja dotyczyła kultury muzycznej naszych sąsiadów i obfitowała w wiele ciekawych opowieści o zwyczajach i kulturze muzycznej Rosji, Węgier i Czech. Wspólne śpiewy i tańce uświetnili dodatkowo muzycy, przygrywając nam na klarnecie i elektronicznym pianinie, dodatkowym atutem tej lekcji był wspaniały śpiew solistki.

  Dziękujemy !

 • Święto Szkoły - linik do zdjęć w lokalnej gazecie Pałuki
 • Święto szkoły

  8 maj to ważny dzień dla uczniów naszej szkoły. Tego dnia urodziny i imieniny odchodzi nasz Patron Stanisław Krzyś. My uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice jak co roku spotykamy się w szkole, wspólnie świętujemy, bawimy się, prezentujemy swoje talenty i wiedzę dotyczącą naszego wspaniałego patrona. I w tym roku nie zabrakło pomysłów na wspólną zabawę. Były konkursy o patronie, zawody sportowe połączone ze sztafetą medyczną, śpiewy, tańce przygotowane przez uczniów i oczywiście niespodzianka czyli taniec w wykonaniu nauczycieli oraz rodziców.

   

 • Dzisiaj tj. 8 maja zespół wokalny naszej szkoły prowadzony przez panią Mariolę Szumska uczestniczył w koncercie "ŚPIEWAMY DLA WAS " z okazji kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII W KOŚCIELE PW. ŚW. M.M.KOLBE W BARCINIE. 
  Zespół zaprezentował pieśń pt."To ON" do melodii "Wędrówką zycie jest człowieka" i słów, które ułożyły panie Mariola Szumska i Joanna Trawińska.
   

   

 • Powiatowy konkurs piosenki religijnej

  Dzisiaj tj.7 maja 2014 r. w Zespole Szkół w Piechcinie odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej " Śpiewamy dla Ciebie Janie Pawle II ". Uczniowie wyśpiewali sobie nagrody : II miejsce w kategorii klas I - III zajął Oliwier Czapliński z klasy I, III miejsce Joanna Mac z klasy III, a dziewczęcy zespół Oliwia Radzikowska, Wiktoria Kowalska oraz Karolina Komorowska z klasy II otrzymały wyróżnienie. II miejsce w kategorii klas IV - VI wyśpiewał Kacper Gałązka z klasy V.

  Gratulujemy :)

 • W środę(30 kwietnia)wszyscy uczniowie odświętnie ubrani uczestniczyli w uroczystm apelu z okazji zbiżającego się święta 3 Maja. Uczniowe klasy VI a  pod kierunkiem pani Lidii Wróbel i JoannaTrawińskiej przedstawli rys historyczny i najważniejsze postanowienia uchwalonej 3 maja 1791 roku ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. 

 • Z okazji Dnia Ziemi w czwartek 24 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas III. W konkursie wzięło udział siedem zespołów trzyosobowych ze szkół z terenu naszej gminy.    

  Uczniowie rozwiązywali rebusy, krzyżówki i zagadki o tematyce ekologicznej.

  Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą. Różnice punktów były minimalne: najsłabszy zespół uzyskał 35,5 pkt, zwycięzcy zdobyli 40 pkt.  W turniejowych zmaganiach nasz zespół, w składzie Amelia Ciesielska, Joanna Mac i Jagoda Rucińska zajął  2 miejsce.

  GRATULUJEMY!

 • Gminny Konkurs „Bezpieczeństwo w szkole i poza nią”

  Dnia 29.03.2014 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy„ Bezpieczeństwo w szkole i poza nią”. W konkursie brali udział uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych gminy Barcin.

  Komisja w składzie:

  Iwona Kausa- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie

  Krystyna Błaszak- koordynator miejsko-gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Barcinie

  Krzysztof Zientek- dzielnicowy  starszy sierżant Komisariatu w Barcinie

  przyznała następujące miejsca:

  I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1 w Barcinie: Jakub Dreżewsk,  Sabina Gabriela Kołaczyk, Dagmara Rembisz

  II miejsce- Szkoła Podstawowa nr 2 w Barcinie: Olga Gwizdała, Olga Wypijewska, Martyna Wypijewska

  III miejsce- Szkoła Podstawowa w Mamliczu: Marta Burnos, Weronika Kowalczyk, Radosław Łożyński

  IV miejsce- Szkoła Podstawowa w Piechcinie: Amelia Szewczak, Zuzanna Grzeszak, Karolina Nitz

   

  Organizatorami konkursu były panie Agnieszka Mielcarek i Anna Lewandowska

 • Spotkanie z Gwarą

  Dnia 27 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Mirosławem K. Binkowskim, autorem kilku publikacji na temat gwary pałuckiej. Pan Binkowski przybliżył  uczniom kulturę i folklor naszej małej ojczyzny - Pałuk. Dzieci wysłuchały kilku humorystycznych historii  o Żninie, Barcinie i okolicach opowiedzianych gwarą i  zapoznały się ze słownikiem gwary pałuckiej.  Spotkanie zorganizowała p. Grażyna Prussak.

 • Dzień samrządności

  Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Samorządności razem z Pierwszym Dniem Wiosny. Dnia 21 marca 2014 roku Samorząd Uczniowski przygotował konkursy, zabawy i atrakcje, które miały na celu rozwijanie samorządności, kreatywności oraz współzawodnictwa.

  Przed każdą klasą postawiliśmy wiele wyzwań. Wszystkie klasy miały do przygotowania między innymi plakaty, przebranie do konkursu na Miss i Mistera Wiosny oraz prezentację wylosowanego wcześniej zadania, które były oceniane przez jury. A wszystko po to, aby wyłonić najlepszą klasę naszej szkoły. W Turnieju Wiosennym było wiele zadań. Między innymi zagadki o wiośnie, sprawny umysł – dokończ przysłowie, polecenie balonika, współpraca w parach, wyścig gazet, pchnięcie kulą z waty oraz trafny rzut. Klasy walczyły o dni wolne od odpytywania. I miejsce i 3 dni wolne od odpytywania wywalczyłą klasa IVa, II miejsce i 2 dni wolne od odpytywania klasa III, a III miejsce i 1 dzień wolny od odpytywania klasa VIa.

  Miss Wiosny została Dominka Kieca z klasy VI a, a Misterem Wiosny Jakub Kołaczyk z klasy V.

  Po krótkiej przerwie odbył się szkolny konkurs piosenki angielskiej w kategoriach klas I – III oraz klas IV – VI.

  W klasach młodszych I miejsce zajęła Anna Broniszewska, II miejsce Mateusz Kruszyński i III miejsce Iga Drozdowska. 

  W klasach starszych I miejsce zdobył Kacper Gałązka, II miejsce Iga Rafińska i III miejsce Julia Mielcarek.

  Na zakończenie Dnia Samorządności oglać mogliśmy Tor przeszkód Nauczyciele i Pracownicy kontra Uczniowie, który zakończył się remisem. Wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkurencjach serdecznie dziękujemy.

  Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście i do zobaczenia w Dniu Samorządności i w Pierwszym Dniu Wiosny w przyszłym roku szkolnym!

 • Sukcesy naszych uczniów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpusek”

  7  stycznia br. po raz trzeci w naszej szkole przeprowadziliśmy ogólnopolski konkurs Olimpusek. Olimpiada przeznaczona była dla uczniów klas I-III. 27 uczniów godnie reprezentowało naszą placówkę uzyskując wysokie lokaty i dyplomy uznania. Dwie uczennice z klasy I otrzymały dyplom laureata. Są nimi Natalia Suplicka i Monika Bakaj.

  Wszystkim uczestnikom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

   

 • Dnia 27 lutego 2014 roku odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Poziom konkursu był bardzo wysoki ,ponieważ wszyscy uczestnicy byli wspaniale przygotowani przez swoich nauczycieli . Jury w składzie Teresa Wilk , Grażyna Prussak i Grażyna Szafraniak wyłoniło zwycięzców w każdej kategorii  :

  KLASY I – III

  I miejsce – Agata Muranty SP Piechcin

  II miejsce – Aleksandra Wielgórka SP Mamlicz

  III miejsce – Anna Broniszewska SP - 1

  Wyróżnienie – Jakub Pomagier SP-2 , Maksymilian Kasprowicz SP - 2

  KLASY IV - VI

  I miejsce – Zuzanna Duras SP Mamlicz

  II miejsce – Daria Klecha SP Mamlicz

  III miejsce – Kacper Gałązka SP - 1

  Wyróżnienie – Wiktoria Wiśniewska SP - 2

  GIMNAZJUM

  I miejsce – Szymon Grudzień Gimnazjum nr 1

  II miejsce – Olga Smolińska Gimnazjum nr 1

  III miejsce – Nicole Jarzynowska Gimnazjum nr 2

  Wyróżnienie – Zuzanna Zielińska Gimnazjum nr 2

  Gratulijemy zwycięzcom :)

 • Zapraszamy uczniów w czasie ferii na zajęcia organizowane przez nauczycieli.

  Data zajęć

  Nauczyciel prowadzący

  Forma zajęć

  godzina

  05.02.2014

  Joanna Trawińska

  Anna Lewandowska

  Zabawy z ortografią – gry dydaktyczne

  10:00 – 11:30

  06.02.2014

  Anna Zielińska

  Ewa Zajączkowska

  Zajęcia plastyczne

  10:00 – 11:30

  11.02.2014

  Mariola Szumska

  Od Pitagorasa do Talesa – zajęcia matematyczne w ramach grantów oświatowych

  10:00 – 12:00

  11.02.2014

  Janusz Krause

  Zajęcia sportowe

  11:00 – 13:00

  12.02.2014

  Janusz Krause

  Zajęcia sportowe

  10:00 – 12:00

  13.02.2014

  Elżbieta Antoniak

  Mariola Szumska

  Teatr + muzyka – zajęcia teatralno – wokalne w ramach grantów oświatowych

  10:00 – 12:00

 • Pasowanie na czytelnika

  Dnia 21.stycznia 2014 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uczniowie zapoznali się  funkcjonowaniem szkolnej biblioteki, poznali jej regulamin. Po złożeniu obietnicy, że będą szanować książki zostali pasowani na czytelników. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki przygotowane przez p. Grażynę Prussak - bibliotekarkę. W tym samym dniu Dzieci wypożyczyły po raz pierwszy książeczki do domu.

 • Wiadomości samorządowe

  Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

  Dnia 20 grudnia 2013 roku Samorząd Szkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie podsumował ogólnopolską akcję ,,Góra Grosza 2013” zorganizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja polegała na zbiórce monet groszowych w dniach od 25 listopada do 6 grudnia 2013 roku w placówkach szkolnych.

  Najmniejsze nominały „drobne grosze” zebrane przez miliony dzieci i młodzież stanowią wielką wartość – są ,,Górą grosza”. Zgromadzone pieniądze są wykorzystywane na pomoc dla dzieci z domów dziecka. Pomagamy dzieciom, które straciły własnych rodziców i marzą o nowym rodzinnym domu.

  Zwycięzcami tegorocznej akcji w naszej szkole zostali uczniowie  klasy III–  zebrali aż  230zł 07 gr.

  Nasza szkoła zebrała w tym roku kwotę 747zł i 77gr.

  Składamy podziękowanie wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy brali udział w akcji.

  Samorząd szkolny dziękuje wszystkim, którzy wzorem lat ubiegłych bardzo chętnie i aktywnie włączyli się do akcji

  „Złotóweczka na przybory szkolne dla potrzebujących”

  W bieżącym roku szkolnym z kiermaszu kartek i ozdób choinkowych zebraliśmy 450,70zł. Za tę kwotę zakupiliśmy przybory szkolne, które przekażemy do Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie”.

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane dobre serce.

   

 • Zaproszenie do udziału w konkursie

  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas II - VI do udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kargur 2014

  Konkurs jest odpłatny - 8 zł dla uczestnika.

  Wpłaty proszę kierować do pani Teresy Płachty do 25 stycznia br.

  Zapraszamy :)