Szkoła Podstawowa Nr 1 im.dr. Stanisława Krzysia w Barcinie

 

Nawigacja

 • Marsz ku Wolności

  Odpowiadając na Apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Bronisława Komorowskiego Urząd Miejski w Barcinie, Miejski Dom Kultury i Parafia pw. św. Jakuba Większego w Barcinie zorganizowały w sobotę 31 maja 2014 roku „Marsz ku Wolności”.

  My jako społeczność uczniowska również dołączyliśmy się do obchodów tego pamiętnego dnia czyli 4 czerwca 1989 roku i przemarszerowaliśmy razem z mieszańcami ulicami miasta, a następnie na Placu 1 Maja uroczyście podpisaliśmy apel ku wolności.

 • Podsumowanie akcji „Nakręcamy się na pomoc” oraz "Zbiórki zużytych baterii "

  Wychowawcy świetlicy szkolnej podsumowali akcję charytatywną polegającą na zbieraniu plastikowych nakrętek.

  Zebraliśmy 312,5 kg nakrętek, które sprzedaliśmy Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu „MARKO” w Bydgoszczy. Otrzymaliśmy kwotę 187,59 zł, którą przekazaliśmy choremu chłopcu Gracjanowi z Piechcina.

  Uczniowie biorący udział w akcji otrzymali pozytywne wpisy do zeszytu uwag. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do zbiórki nakrętek.

  Zachęcamy do dostarczania plastikowych nakrętek do świetlicy szkolnej.

   

  W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła zebrała łącznie 31,2 kilograma zużytych baterii!!!

  Baterie przekazaliśmy do firmy REBA zajmującej się zbiórką i przetwarzaniem zużytych baterii.

  Dziękujemy i zapraszamy do zbiórki w kolejnym roku szkolnym!!!

 • Gminny Konkurs Ortograficzny klas III

  Uczniowie klasy III wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym  "Dyktando dla odważnych" , który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 - II miejsce zdobyła Asia Mac, a wyróżnienie  Dominika Kujawa.

  Serdeczne gratulacje :)

 • Konkursowy zawrót głowy

  Dnia 19 maja 2014 r odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej dla uczniów klas I - III - OMNIBUSEK.
  Najwięcej punktów zdobyła i uzyskała tytuł MISTRZ WIEDZY OGÓLNEJ - OMNIBUSEK  - uczennica klasy III - JOANNA MAC.

  BRAWO!

 • Konkurs Matematyczny klas II

  Dnia 15 maja 2014 r. w Mamliczu odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich. I miejsce zdobył uczeń KACPER KASPRZAK. Na wyróżnienie zasłużył również OLIVER KRZYŚLAK  :)                                                             

 • Gminny Turniej „Gramatyczny zawrót głowy”

  21 maja troje uczniów reprezentowało naszą szkołę w Gminnym Turnieju Gramatycznym kl. III, który odbył się w SP nr 2. Uczestnicy konkursu indywidualnie rozwiązywali testy gramatyczne. Nasza uczennica Joanna Mac zdobyła III miejsce.

 • Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich

  27 maja br. uczniowie klas trzecich z naszej gminy mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności matematyczne  rozwiązując zadania przygotowane przez metodyka z Centrum Kształcenia Nauczycieli w Bydgoszczy. Po sprawdzeniu prac okazało się, że najlepsi matematycy pochodzą z….naszej szkoły;)

  I miejsce wywalczył Tymoteusz Wiliński, II m. Joanna Mac, III m. Bartosz Jędykiewicz, a wyróżnienie zdobył Bruno Maciejewski.

 • „Spotkanie z Julianem Tuwimem”

  22 maja br. w naszej szkole już po raz kolejny odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I - III. Tym razem uczestnicy konkursu deklamowali wiersze Juliana Tuwima. Komisja, w składzie: pani Joanna Trawińska, p. Agnieszka Mielcarek oraz p. Katarzyna Morzyńska, oceniała występy uczestników i przyznała następujące miejsca:

  I miejsce: Natalia Suplicka kl. 1

  II miejsce: Anna Broniszewska kl.1

  III miejsce: Oliwia Radzikowska kl.2

  Wyróżnienia:

  Oliwia Kapłońska kl.1

  Roksana Małkowicz kl.1

 • Gminny Konkurs Informatyczny
  17.05.2014

  Dzisiaj w Gimnazjum nr 1 w Barcinie odbyła się III edycja Konkursu Informatycznego. Uczestnicy konkursu popisywali się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną. Zadań było wiele, a konkurs wymagał od uczestników sporo wiedzy i umiejętności. II miejsce w tym konkursie zajął Jakub Dreżewski z klasy VI a.

  Gratulacje :)

 • Wiadomości sportowe

  Nasze sukcesy sportowe 2013/2014r !!!

   

   

   

   

  1. Dnia 23.09.2013r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu Powiatowym w Żninie. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy. Najlepszy okazał się Kacper Broniszewski, który zajął 4 miejsce, Mikołaj Jabłkowski zajął 7 miejsce, a z dziewcząt Dagmara Rembisz, która zajęła 11 miejsce.
  2. Dnia 03.10.2013r. uczeń naszej szkoły wziął udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu Województwa w Bydgoszczy. Kacper Broniszewski z kl. VI b zajął 9  miejsce w biegu na 1.500m chłopców.
  3. Dnia 30.10.2013r. dziewczyny i chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach w Piłce Nożnej,  gdzie zajęli III miejsca. Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na boisku Orlik w Piechcinie.
  4. Dnia 18.10.2013r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Powiatowych Zawodach Pływackich na krytej pływalni w Barcinie. Zawody zorganizował Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji w Barcinie wraz z Barcińskim „Sokołem”. Uczniowie zajęli trzy II miejsca, tj. D. Rembisz, M. Jabłkowski oraz K. Teresiński.
  5. Dnia 18.11.2013r. chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach w Piłce Ręcznej chłopców, gdzie zajęli I miejsce. Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na hali sportowej w Piechcinie.
  6. Dnia 22.11.2013r. chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Zawodach w Piłce Ręcznej chłopców, gdzie zajęli II miejsce. Pasjonujący i wyrównany mecz ze Szkołą Podstawową nr 1 w Żninie przyniósł naszym chłopcom przegraną, ale tylko jednym punktem i to w doliczonym czasie gry ( 5:4). Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na hali sportowej w Piechcinie.
  7. Dnia 27.02.2014r. chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach w Piłce Koszykowej chłopców, gdzie zajęli II miejsce. Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na hali sportowej w Piechcinie.
  8. Dnia 13.05.2014r. grupa 6 osobowa chłopców ( K. Broniszewski, M. Jabłkowski, K. Teresiński, F. Piechocki, M. Pilarski i J. Grzegrzółka) wzięła udział w Gminnych Zawodach w Czwórboju lekkoatletycznym. Zawody zorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy i odbyły się na boisku Orlik w Piechcinie oraz na pobliskim stadionie, gdzie zajęli I miejsce, a najlepszym zawodnikiem, który zdobył największa liczbę punktów, okazał się również uczeń naszej szkoły Kacper Broniszewski z klasy VI b. Dalszym etapem tych zawodów jest udział w  zawodach Powiatowych, które odbędą się 20.05.2014r. w Żninie. Życzymy powodzenia!!!
  9. Uczniowie naszej szkoły zarówno chłopcy jak i dziewczynki brali udział w zawodach o „ Puchar Tuska” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie. Dziewczęta okazały się lepsze od chłopców i udało im się przejść do II etapu.
  10.  Chłopcy z naszej szkoły z klas V i VI brali udział w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez restaurację „W Starym Kinie” dnia 01.05.2014r. na pikniku rodzinnym. Rywalizowali w mieszanych zespołach ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie. Zawody odbyły się na boisku Orlik przy naszej szkole.

   

 • GMINNY KONKURS POLONISTYCZNY
  11.05.2014

  Dnia 30 kwietnia 2014 roku odbył się Gminny Konkurs Polonistyczny, w którym brało  udział  18 uczniów  ze szkół podstawowych gminy Barcin. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 31 zadań. 30 zadań zamkniętych  dotyczyło zagadnień ze: składni, słowotwórstwa, fleksji, fonetyki i ortografii. Jedno zadanie otwarte polegało na napisaniu zaproszenia na spotkanie z autorem książek lub ilustracji. Po wnikliwym sprawdzeniu testów zwycięzcami konkursu zostali:

  I miejsce: Maria Wolska - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie

  II miejsce: Katarzyna Cudo - Szkoła Podstawowa w Mamliczu    

  III miejsce: Marcelina Zetler – Szkoła Podstawowa nr 1  im. dr. Stanisława Krzysia  w Barcinie

  Wyróżnienie: Adrianna Bartoś - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie

  Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Barcinie.

 • SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY OGÓLNEJ „OMNIBUS”
  11.05.2014

  Dnia 29.04.2014 r. przeprowadzono Szkolny Turniej Wiedzy Ogólnej „OMNIBUS” dla uczniów klas IV- VI. Brało w nim udział po trzech uczniów z każdej klasy wytypowanych przez wychowawców. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test sprawdzający wiadomości z różnych kategorii  przedmiotowych. Po sprawdzeniu testów komisja konkursowa wytypowała OMNIBUSA SZKOŁY, którym został KACPER GAŁĄZKA Z KLASY V.

  Gratulujemy zwycięzcy tak wszechstronnej wiedzy :)

 • Dnia 6 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. dr.S. Krzysia w Barcinie odbył się  Gminny Konkurs ,,Pięknego czytania” dla uczniów klas drugich. Wzięło w nim udział 18 uczniów.
  Jury w składzie:
  przewodnicząca - Anna Lewandowska - nauczyciel j. polskiego               
  członek              - Grażyna Prussak - bibliotekarz
  członek              -Anna Zielińska   -  nauczyciel e. wczesnoszkolnej          
   przyznało :
   I miejsce -   D. Wojciechowski-SP Piechcin oraz W. Kowalska-SP 1 Barcin
   II miejsce -  J. Balcer-SP 2 Barcin oraz M. Kruszyński-SP 1 Barcin
   III miejsce - J. Nowacka-SP Piechcin oraz K.Kasprzak-SP 1 Barcin  

 • Filharmonia w szkole :)

  W piątek 9 maja z dzięki staraniom pani Anny Zielińskiej wychowawczyni klasy I uczniowie całej szkoły mieli okazję uczestniczyć w występach Filharminii Bydgoskiej. Lekcja dotyczyła kultury muzycznej naszych sąsiadów i obfitowała w wiele ciekawych opowieści o zwyczajach i kulturze muzycznej Rosji, Węgier i Czech. Wspólne śpiewy i tańce uświetnili dodatkowo muzycy, przygrywając nam na klarnecie i elektronicznym pianinie, dodatkowym atutem tej lekcji był wspaniały śpiew solistki.

  Dziękujemy !

 • Święto Szkoły - linik do zdjęć w lokalnej gazecie Pałuki
 • Święto szkoły

  8 maj to ważny dzień dla uczniów naszej szkoły. Tego dnia urodziny i imieniny odchodzi nasz Patron Stanisław Krzyś. My uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice jak co roku spotykamy się w szkole, wspólnie świętujemy, bawimy się, prezentujemy swoje talenty i wiedzę dotyczącą naszego wspaniałego patrona. I w tym roku nie zabrakło pomysłów na wspólną zabawę. Były konkursy o patronie, zawody sportowe połączone ze sztafetą medyczną, śpiewy, tańce przygotowane przez uczniów i oczywiście niespodzianka czyli taniec w wykonaniu nauczycieli oraz rodziców.

   

 • Dzisiaj tj. 8 maja zespół wokalny naszej szkoły prowadzony przez panią Mariolę Szumska uczestniczył w koncercie "ŚPIEWAMY DLA WAS " z okazji kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII W KOŚCIELE PW. ŚW. M.M.KOLBE W BARCINIE. 
  Zespół zaprezentował pieśń pt."To ON" do melodii "Wędrówką zycie jest człowieka" i słów, które ułożyły panie Mariola Szumska i Joanna Trawińska.
   

   

 • Powiatowy konkurs piosenki religijnej

  Dzisiaj tj.7 maja 2014 r. w Zespole Szkół w Piechcinie odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej " Śpiewamy dla Ciebie Janie Pawle II ". Uczniowie wyśpiewali sobie nagrody : II miejsce w kategorii klas I - III zajął Oliwier Czapliński z klasy I, III miejsce Joanna Mac z klasy III, a dziewczęcy zespół Oliwia Radzikowska, Wiktoria Kowalska oraz Karolina Komorowska z klasy II otrzymały wyróżnienie. II miejsce w kategorii klas IV - VI wyśpiewał Kacper Gałązka z klasy V.

  Gratulujemy :)

 • W środę(30 kwietnia)wszyscy uczniowie odświętnie ubrani uczestniczyli w uroczystm apelu z okazji zbiżającego się święta 3 Maja. Uczniowe klasy VI a  pod kierunkiem pani Lidii Wróbel i JoannaTrawińskiej przedstawli rys historyczny i najważniejsze postanowienia uchwalonej 3 maja 1791 roku ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. 

 • Z okazji Dnia Ziemi w czwartek 24 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas III. W konkursie wzięło udział siedem zespołów trzyosobowych ze szkół z terenu naszej gminy.    

  Uczniowie rozwiązywali rebusy, krzyżówki i zagadki o tematyce ekologicznej.

  Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą. Różnice punktów były minimalne: najsłabszy zespół uzyskał 35,5 pkt, zwycięzcy zdobyli 40 pkt.  W turniejowych zmaganiach nasz zespół, w składzie Amelia Ciesielska, Joanna Mac i Jagoda Rucińska zajął  2 miejsce.

  GRATULUJEMY!