Szkoła Podstawowa Nr 1 im.dr. Stanisława Krzysia w Barcinie

 

Nawigacja

 • Zakończenie roku szkolnego 2014_2015
 • Fotograficzne oko - Pożegnanie klasy szóstej
 • Informacje dotyczące podręczników w roku szkolnym 2015_2016
  23.06.2015
 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Dnia 19.06.2015 w Gimnazjum odbył się konkurs dla dzieci nauczania indywidualnego "smaki lata". Polegał on na przygotowaniu letniej potrawy. Nasza uczennica Julia Kruszyńska z paniami Agnieszką Mielcarek i Grażyną Prussak przygotowała owocowe szaszłyki i truskawkowy wąż. Potrawy zachwyciły jury i Julia zdobyła pierwsze miejsce.

  BRAWO !!!!!

 • Dnia 17.06.2015r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w III festynie zorganizowanym przez Hurtownię „Barbara” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie. W konkursie plastycznym pod hasłem „Moje happy- colorowe wakacje na sportowo” uczniowie klasy Ib otrzymali wyróżnienie, a uczniowie klasy Ia zajęli III miejsce. Wszyscy wzięli udział w zawodach sportowych oraz kreatywnym malowaniu, rysowaniu, a w nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali upominki do zajęć plastycznych. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni ale zadowoleni.

 • UWAGA SZÓSTOKLASIŚCI

  Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie informuje, że od nowego roku szkolnego 2015/2016 wszyscy uczniowie rozpoczynający naukę w pierwszych klasach gimnazjum otrzymają bezpłatne komplety podręczników i ćwiczeń, zakupione w ramach dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podręczniki zostaną wypożyczone uczniom (nie wcześniej niż we wrześniu) i będą podlegały obowiązkowemu zwrotowi do biblioteki szkolnej.

 • Dnia 12 czerwca ,po raz kolejny, w naszej szkole odbył się  Szkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej OMNIBUSEK dla uczniów klas I - III. Wzięło w nim udział 19 uczniów, których zadaniem było udzielenie odpowiedzi na 50 ciekawych pytań. Tytuł Mistrza zdobył uczeń klasy III MATEUSZ KRUSZYŃSKI, który zdobył 39 punktów. Gratulujemy!!!

 • Akademia Pierwszaka

  Dnia 15 czerwca br. gościliśmy w naszej szkole przyszłych pierwszoklasistów wraz z ich rodzicami. Pierwsze spotkanie z wychowawcą rodziaców oraz dzieci było okazją do wzajemnego poznania się, zwiedzenia szkoły oraz uczestnictwa w pierwszych zajęciach szkolnych. Podczas, gdy rodzice rozmawiali z wychowawcą dzieci wzięły udział w zajęciach sportowych, zajęciach komputerowych oraz zajęciach lingwistycznych. Wszyscy wyszli uśmiechnięci stąd wniosek, że szkoła przypadła do gustu zarówno dzieciom jak i rodzicom. Do zobaczenia we wrześniu.smiley

 • Dzień Rodzica

  Dzisiaj tzn. 11 czerwca 2015 r.  w szkole gościliśmy rodziców naszych uczniów. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Ojca koło teatralne oraz koło wokalne przedstawiło dwie inscenizacje teatralne o tematyce rodzinnej oraz koncert składający się z piosenek, popisów gry na istrumentach, a także występ szkolnej grupy tanecznej z nowym układem. Dzieci do występów przygotowały panie Elżbieta Antoniak oraz Mariola Szumska.

  Było wesoło, śpiewnie i tanecznie. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i wsparcie dzieci.

 • W piątek 29 maja 2015 roku w Mamliczu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II. O tytuł mistrza ortografii walczyli reprezentanci ze wszystkich szkół naszej gminy. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda z różnego rodzaju trudnościami ortograficznymi. Nie zabrakło wyróżnień dla uczniów naszej szkoły. Gminną wicemistrzynią została Natalia Suplicka, natomiast wyróżnienia  otrzymali Oliwier Czapliński i Kasjan Figas.


  Gratulujemy !

 • Dnia 3 czerwca br. w naszj szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszyscy bawiliśmy się fantastycznie, a  to za sprawą naszej Rady Rodziców, która przygotowała dla nas wiele niespodzianek: lody, grill oraz paczki ze słodyczami umiliły nam rozgrywki sportowe, które z kolei przygotowali dla nas nauczyciele wuefiści.

  Dziękujemy smiley 

 • Dnia 1 czrewca br. cała szkoła uczestniczyła w II Barcińskim Głosie Profilaktyki zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Barcinie. Na spotkanie przy Urzędzie Gminy wybrały się wszystkie placówki oświatowe. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn PaT, zatańczyliśmy "Belgijkę" oraz wysłuchalismy odezwy społeczności PaT. Wraz z panem Burmistrzem właczyliśmy się w rytm "Wolnych serc" czyli serc pięknych, młodych  i zdrowych, w rytm serc pokoleń, które działają wspólnie , by chronić dzieci i młodzież przed uzaleznieniami i przemocą.

 • 28 maja w bibliotece szkolnej po raz kolejny odbył się Gminny Konkurs „Pięknego czytania” uczniów klas II. Komisja konkursowa po wysłuchaniu 16 uczestników wyłoniła aż 2 mistrzów pięknego czytania. Zostali nimi Oliwier Czapliński- SP nr 1 w Barcinie oraz Filip Kwaśniewski- SP nr 2 w Barcinie. II miejsce zajął Jakub Krakowiak ze  SP nr 2 w Barcinie, III m. otrzymała Martyna Smyk ze SP w Piechcinie. Jury wyróżniło również 3 uczniów: Wiktora Karabin i Martę Korzempę ze SP nr 2 w Barcinie, a także Natalię Suplicką z naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

 • Dnia 29 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Mamliczu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Znowu mamy sukces. Uczniowie KACPER KASPRZAK i WIKTORIA KOWALSKA zajęli II miejsce. Bardzo się cieszymy i gratulujemy naszym uczniom. Sukces jest tym większy, że ani Wiktoria, ani Kacper nie popełnili żadnego błędu ortograficznego, a na miejsce drugie złożyły się dwie drobne usterki (przecinek i przestawienie literki).

  Jeszcze raz bardzo gratulujemy naszym srebrnym zwycięzcom!!!

 • Maj to okres wycieczek, dlatego dzisiaj czyli 27 maja br. klasa IV oraz klasy V wzięły udział w turystycznej przygodzie na Kaszubach. Zwiedziliśmy park etnograficzny we  Wdzydzach oraz Centrum Edukacji i Promocji Regionu Kaszuby w Szymbarku. Uczniowie zapoznali sie z ciekawą historią oraz tradycją tego regionu. Uczestniczyli w lekcji, która miała przybliżyć im język i kulturę Kaszub. Mieli okazję poznać i zobaczyć jak wyglądał obóz(łagry) dla Polaków na Syberii. Poczuli się jak powstańcy zwiedzając bunkry i uczestnicząc w pokazie nalotu bombowego.Nie lada atrakcja był również pobyt w odwróconym domu. Było sympatycznie i wesoło. A pogoda była dzisiaj naszym sprzymierzeńcem. Dziekujemy pani Annie Lewandowskiej za zorganizowanie wycieczki. 

 • W środę  27 maja  uczniowie klas I-III  naszej szkoły pojechali  na wycieczkę do Torunia. Najpierw dzieci z opiekunami obejrzały przedstawienie pt. „Dzieci z Bullerbyn” w Teatrze „Baj Pomorski”.  Niektóre z dzieci w teatrze były pierwszy raz, dla wszystkich było to jednak duże wydarzenie. Już pierwsze chwile po wejściu do budynki teatru wzbudziły emocje. Przede wszystkim ogromne wrażenie wywołał budynek teatru, który jest podobny do  wielkiej szafy. Dzieciom pozostało wiele miłych wspomnień i oczywiście zachęta do następnych wyjazdów do teatru. Następnie wszyscy udali się do Centrum Nowoczesności  „ Młyn Wiedzy”. Jest  to wyjątkowe miejsce edukacyjne, które prezentuje wiele eksponatów z  różnych dziedzin nauki i techniki. Interaktywne wystawy zainspirowały dzieci do nauki przez doświadczenie i zabawę. Po 3 godzinnym zwiedzaniu  centrum  pełni wrażeń i atrakcji wracaliśmy do domu.

 • Dnia 19 maja br. roku uczniowie klas Va i VI wybrali się na wycieczkę do Torunia. Odwiedzili Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Wzięli tam udział w Ścieżce Edukacyjnej pt. „Barwy ze słońca”, gdzie wysłuchali prelekcji, uczestniczyli w różnych eksperymentach, a następnie odpowiadali na pytania. Wykazali się dużą wiedzą i uzyskali bardzo dobry wynik.

  Wycieczkowicze odwiedzili również ogród zoobotaniczny, gdzie wspólnie z przewodnikiem poznawali florę i faunę tamtejszego ogrodu.

  Następnie Bulwarem Filadelfijskim przespacerowali się do Starówki Toruńskiej i przywitali Mikołaja Kopernika, zjedli posiłek w Mac Donaldzie, a na zakończenie wycieczki kupili sobie tradycyjne pierniki toruńskie.

  Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

 • Znamy już wyniki XVI Konkursu Matematycznego w Gminie Barcin

  W sobotę 23 maja br. w Gimnazjum nr 1 w Barcinie odbył sie wielki Finał Gminnego Konkursu Matematycznego. Mamy w tym konkursie wielu laureatów. A są nimi:

  Klasa IV

  Maciejewski Bruno

  Jędykiewicz Bartosz

  Wiliński Tymoteusz

  Mac Joanna

  Sulecki Antoni

  Ciesielska Amelia

  Karow Damian

  Klasa V

  Kieca Mateusz

   Klasa VI

  Kołaczyk Jakub

  Gałązka Kacper

  Gratulujemy :)

 • Miło nam zakomunikować, że uczniowie klasy V a ( wychowankowie pani Ludwiki Adamczyk) w składzie: Beniamin Ruciński, Iga Rafińska, Lena Drozdowska, Oliwia Gajda, Julia Malinowska, Daria Gołębiewska, Roksana Dypolt, Andrzej Maniewski, Oskar Dreżewski oraz Patryk Szulc zajęli I miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Związani z 18 południkiem" w kategorii prac wykonanych innymi technikami. Rozdanie nagród przewidziano na dzień 8 czerwca br.

  Gratulujemy :)

   

 • KANGUR - wyniki

  Miło nam poinformować wszystkich, że w naszj szkole uczniowie lubią rozwiązywać nietypowe zadania matematyczne. Co roku licznie bierzemy udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR i w tym roku uczniowie zdobyli wiele wyróznień,co jest nie lada wyczynem.

  A oto uczniowie wyróżnieni:

  w kategorii MALUCH: Kacper Kasprzak klasa III, Kamil Kamadulski klasa III, Oskar Strzeliński klasa III, Bruno Maciejewski klasa IV, Tymoteusz Wiliński klasa IV, Bartosz Jędykiewicz klasa IV

  w kategorii BENIAMIN: Mateusz Kieca klasa Va, Drzażdżyński Jan klasa Va, Jakub Kołaczyk klasa VI

   

  WIELKIE BRAWA smiley