Szkoła Podstawowa Nr 1 im.dr. Stanisława Krzysia w Barcinie

 

Nawigacja

 • 2o listopada 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

  Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach. 21 listopada rozglądając się wokół siebie podajmy rękę sąsiadowi, sąsiadce przytrzymajmy drzwi, zróbmy niespodziankę obcym osobom mówiąc im „dzień dobry” lub życząc im „miłego dnia” (mimo iż wcześniej nigdy ich nie widzieliśmy). Choć ten jeden dzień w roku bądźmy uprzejmi dla każdego i obserwujmy jak miło się wówczas żyje...

  W naszej szkole w dniach od 16 listopada do 20 listopada 2015r. zorganizowany został Tydzień Życzliwości. Na holu wisiała „Tablica Życzliwości i Pozdrowień”, przy której była ustawiona „Ławeczka Życzliwości i Pozdrowień”.  Na ławeczce  każdy mógł  usiąść i napisać karteczkę z życzeniami i pozdrowieniami  lub wypisać swoje dobre uczynki i powiesić na tablicy.

  W dniach od 16.11.2015r. do 18.11.2015r.  odbył się plebiscyt na najżyczliwsze osoby w klasie. Do Szkolnej Skrzynki Życzliwości znajdującej się na holu  można było wrzucić kartkę z wytypowaniem ”Najżyczliwszej osoby w klasie” (każdy mógł dokonać obiektywnego wyboru od 1 – 3 kandydatów wraz z uzasadnieniem  wrzucić do skrzynki).  

  Kapituła Orderu Życzliwości, w której w skład wchodzili :

  Dyrektor szkoły-Iwona Kausa

  Pedagog szkolny-Agnieszka Mielcarek

  Rzecznik Praw Ucznia- Janusz Krause

  Przewodniczący Samorządu Szkolnego- Lena Drozdowska nadała Tytuł Życzliwości najżyczliwszym uczniom, wybranym w Plebiscycie Życzliwości.

  Ia- Monika Kubiak

  Ib- Zuzanna Kotyńska

  IIb- Agata Zioła

  IV- Iga Drozdowska

  V- Marcin Dzióbkowski

  VIa- Lena Drozdowska

  VIb- Roksana Musiał

  Dużym  zainteresowaniem cieszyły się w szkole życzliwe zadania, w których każda chętna osoba mogła wziąć udział.

  Najwięcej życzliwych zadań wykonali:

  Maciej Kapłoński

  Kacper Dec

  Bruno Maciejewski

  Klaudia Rybczyńska

  Bartosz Jędykiewicz

  Jakub Sienicki

  Damian Karow

  Katarzyna Brzozowska

  p. Mariola Szumska

  p. Iwona Kausa

  którzy otrzymali Tytuł Szkolnego Mistrza Dobrych Manier.

  W piątek cała społeczność szkolna otrzymała  słoneczka życzliwości- symbol orderu życzliwości oraz lizaki ufundowane przez Radę Rodziców.  Tego dnia każdy uczeń założył coś żółtego, aby uniknąć pytania na lekcji.

  Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się apel podsumowujący cały Tydzień Życzliwości, podczas którego wszystkie klasy prezentowały najładniejszy order życzliwości oraz przedstawiały swoją klasę jako „Klasę z Klasą”.

   „Klasa z klasą”

   W klasach I-III zwyciężyła klasa Ia

   W klasach IV-VI zwyciężyła klasa VIb

   Order życzliwości

  W klasach I-III zwyciężyła klasa IIb

  W klasach IV-VI zwyciężyła klasa IV

  Apel został zakończony wspólną zabawą taneczną.

  Tydzień Życzliwości w Szkole został zorganizowany przez panie: Agnieszkę Mielcarek, Annę Lewandowską 

 • 13.11.2015 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję oglądać doświadczenia chemiczne. Nasz asystent profesora Ciekawskiego-   pokazał mądrość i niezliczone tajemnice, jakie kryje chemia . 

  Wśród wykonanych doświadczeń znalazły się między innymi:  „chemiczny kameleon”,  „światła drogowe”,  „suchy lód” i wiele innych, ciekawych  eksperymentów. Organizatorem spotkania była pani Anna Zielińska.

 • Dnia 9. 11. 2015r. odbył się apel podsumowujący obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, na którym uczniowie prezentowali przydzielone im wcześniej zadania. Każda klasa wykonała laurkę z życzeniami dla biblioteki, plakat promujący czytelnictwo oraz okolicznościowy wierszyk. Prace były starannie przemyślane i pięknie wykonane. Uczniowie z klasy V czytali zebranym ciekawe wiersze i dowcipy o książkach, a uczniowie z klasy VI w zabawny sposób przypominali niektórym opornym czytelnikom o tym, że w szkole mamy bibliotekę. 
   

  Wszystkie laurki zdobią naszą bibliotekę, natomiast plakaty uczniowie zawiesili w swoich salach lekcyjnych.

  Co tydzień w październiku w bibliotece szkolnej odbywały się Dni Zagadek. Za poprawną odpowiedź dzieci otrzymywały cukierki ufundowane przez Radę Rodziców. Biblioteka w te dni przeżywała prawdziwe oblężenie. Szkoda, że takiego tłumu nie gościmy na co dzień. 

  Obchody święta miały przypomnieć dzieciom o wartościach i zaletach czytania oraz zachęcić ich do częstszych odwiedzin szkolnej wypożyczalni

 • Sukcesy naszych kolegów i koleżanek

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych, a zwłaszcza uczniom klas 6 , którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu rejonowego konkursu. A są nimi:

  Mateusz Kieca oraz Jan Drzażdżyński z matematyki

  Michał Wojtkowiak z Języka angielskiego

  Iga Rafińska z Języka polskiego

  Trzymamy kiuki i życzymy kolejnego awansu .

   

 • Dnia 6.11.2015 roku wszyscy uczniowie klas I, II i III uczestniczyli w akcji „Śniadanie daje moc”. Zadaniem każdego ucznia było przyniesienie i przygotowanie swojego ulubionego, zdrowego śniadania oraz wspólny posiłek. Był to czas na przypomnienie dzieciom o higienie przygotowywania posiłków, roli jedzenia i gotowania w codziennym życiu jak również nauka współpracy w grupie, czy znaczenie wspólnego spożywania posiłków  na co dzień. Uczniowie zaprezentowali swoje kulinarne popisy na zdjęciach, a pomysły były różne...

 • Dnia 6 LISTOPADA mieliśmy w szkole kolejny dzień tematyczny pt."MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI".

  Dzieci,a zwłaszcza młodsze bardzo chętnie przebrały się w tym dniu za swoją ulubioną postać bajkową. Do szkoły zawitały księżniczki, królewny, Pipi , pszczółka Maja, smoki, koty w butach, arlekin........i wiele ......wiele innych bajkowych postaci. Zabawa była przednia, na lekcjach wesoło i kolorowo.

 • SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW !!!!

  Tegoroczny rok szkolny rozpoczęliśmy od biegów przełajowych, które odbyły się w dniu 25.09.2015r. w Żninie, rozgrywanych na szczeblu powiaty. Szkołę naszą reprezentowało 9 uczniów z klasy piątej i szóstej. Wszyscy uczniowie bieg ukończyli w drugiej i trzeciej dziesiątce, a najwyższe XI miejsca zajęli Kasia Brzozowska i Mateusz Kieca. Pozostali uczniowie biorący udział w biegach: Dominika Kujawa, Remigiusz Opaczewski, Beniamin Ruciński, Jakub Wesołek, Patrycja Siekierska, Martyna Kucaj.

           

  Po tygodniu wzięliśmy udział również w biegach w ramach akcji  ,,Barcin  Biega”. Ogółem z naszej placówki uczestniczyło 48 uczniów w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od klasy pierwszej do szóstej. W starszej grupie wiekowej klas IV – VI,  trójka uczniów znalazła się  na medalowym podium. Wszyscy biegli na dystansie 300 m i tak I miejsce wśród chłopców klas VI wywalczył Mateusz Kieca, a III miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Martyna Kucaj. Do medalowego grona dołączył    Olivier Krzyślak zajmując III miejsce w kategorii klas czwartych.

  Kryta pływalnia w Barcinie w dniu 23.10.2015r. gościła pływaków  z  trzech  powiatów. Nasza  szkoła w składzie: Lena Drozdowska, Iga Rafińska, Magdalena Rybińska, Daria Gołębiewska, Martyna Kucaj, Beniamin Ruciński, Jakub Wesołek, Damian Karow, Marcin Dzióbkowski, Bartosz Jędykiewicz, zajęła w ogólnej klasyfikacji I miejsce i uzyskała tytuł Szkoły Mistrzów Pływania na rok 2015. Indywidualnie zdobyliśmy cztery medale. Swoje konkurencje wygrali Lena Drozdowska i Beniamin Ruciński, natomiast  II miejsce zajęła Martyna Kucaj, a III miejsce  Iga  Rafińska. Ponadto zaspół w składzie Lena Drozdowska, Martyna Kucaj, Baniamin Ruciński oraz Jakub Wesołek wywalczył II miejsce w sztafecie pływackiej 4 x 25m. Wszyscy pływacy reprezentujący szkołę podstawową mieli do przepłynięcia dystans 25 metrów w kategorii kraul na grzbiecie lub dowolnej.

   Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

 • Dnia 30 października  2015 r. został rozstrzygnięty konkurs klas I - III na „Najładniejszą dynię”. W konkursie wzięło udział aż 40 uczniów. Należy podkreślić, że pomysłowość i kreatywność uczestników tego konkursu oraz ogromny wkład pracy dzieci i ich rodziców wywarł na komisji konkursowej ogromne wrażenie. Dlatego komisja postanowiła wyróżnić wszystkie prace .

  GRATULUJEMY smiley

 • Dnia 27.10.2015 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz opiekunami wybrali się na wycieczkę Kinomaxu w Inowrocławiu na seans filmowy „Mały Książę”. Zarówno nauczyciele, uczniowie -  starsi jak i młodsi wyszli z seansu zadowoleni i wzruszeni. Warto zwrócić większą uwagę na wizualną cudowność "Małego Księcia" i nie zapominać, by po porozmawiać o filmie z dziećmi oraz nawiązać dialog z własnym wewnętrznym dzieckiem. Był to z pewnością dzień integrujący społeczność klasowa, a także szkolną, oby takich dni było więcej!!!

 • Dnia 22 października 2015 Rada Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole zorganizowała "Święto jabłka". Każde dziecko zostało obdarowane jabłkiem, które sponsorowało Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Rol-Sad Sp. z o.o w Lubostroniu. Rodzice włączyli się w akcję przygotowując placki na bazie jabłek, które wszystkim bardzo smakowały. Ponadto na gazetce zawisły informacje o gatunkach jabłka, ich wartościach odżywczych, jak również przysłowiach związanych z jabłkiem.

  Dziekujemy :)

 • W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. My również przyłączyliśmy się do świętowania. W naszej szkole możecie brać udział w specjalnych atrakcjach - raz w tygodniu odwiedzajcie bibliotekę, która czeka na was z zagadkami i pysznymi słodkościami. Kolejki są długie, ale naprawdę warto!!!

  Przypominam o plakatach, laurkach, życzeniach i rymowankach dla naszej jubilatki.

   

  Książki warto czytać - październik to nie jedyna okazja.

 • LEKKOATLETYCZNA SOBOTA

  Dnia 17.10.2015r tj. sobota reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wzięli udział w otwarciu Stadionu Lekkoatletycznego w Barcinie oraz w powiązanym z tą imprezą I Barcińskim Mityngu Lekkoatletycznym dzieci i młodzieży naszej gminy. Nasza reprezentacja wypadła bardzo pomyślnie, ale głównym zamierzeniem mitingu była dobra zabawa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, nie zabrakło też słodyczy. W trakcie mityngu lekkoatletycznego odbywały się też dodatkowe zabawy, zagadki i konkursy dla dzieci i młodzieży, zaś w przed meczem Dębu Barcin z Mienią Lipno i w jego przerwie - konkursy dla publiczności z nagrodami. Organizatorzy zapewnili dla wszystkich grochówkę, okolicznościowy tort z wizerunkiem stadionu oraz ciepłą herbatę.

 • UWAGA !!!!!!!!!!!!!!

  PRZYPOMINAMY , ŻE 15 PAŹDZIERNIKA MAMY W SZKOLE DZIEŃ TEMATYCZNY "SPÓDNICZKA I KRAWAT".

  PAMIĘTAJCIE O ODPOWIEDNIM STROJU wink

 • W Gminie Barcin z okazji 25 rocznicy odrodzonej samorządności postanowiono zasadzić 25 dębów. Drzewa symbolizują długowieczność i szlachetność. Mają przypominać obecnym i przyszłym pokoleniom o fundamentach wolności i rozwoju Polski.

  Z inicjatywy władz lokalnych uroczystość w Barcinie miała miejsce w samo południe 30 września 2015 roku na tzw. skarpie przy ul. Artylerzystów 27. O zasadzenie dębów poproszono przedstawicieli szkół, przedszkoli, radnych, przedstawicieli przedsiębiorców, służby mundurowe. I nasi uczniowie wraz z panią dyrektor wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu.

  Jubileuszowe dęby w naszym imieniu posadziły Iga Rafińska i Lena Drozdowska.

 • Regulamin konkursu na Najpiękniejszą Dynię
 • Dnia 25.09.2015 odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego  oraz wybory Rzecznika Praw Uczniów. W głosowaniu brały udział klasy IV-VI.  Głosowanie wyłoniło skład RSU:

  PRZEWODNICZĄCY RSU -  DROZDOWSKA LENA

  WICEPRZEWODNICZĄCY – RAFIŃSKA IGA

  ZASTĘPCA   -  GAJDA OLIWIA

   

  Na Rzecznika Praw Uczniów głosujący wybrali pana JANUSZA KRAUSE.

 • 25 września Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin po raz czternasty zorganizowała konkurs dla uczniów szkół gminy Barcin pod nazwą Barcin, moje miasto - moja mała ojczyzna. Naszą szkołę reprezentowali Damian Karow,Amelia Ciesielska oraz Michał Wojtkowiak. Nasza drużyna spisała się najlepiej - odpowiedziała prawiadłowo na wszystkie pytania i zajęła I miejsce w Gminie.

  Wielkie Gratulacje. Życzymy dalszych sukcesów. 

 • WMTday w szkole

  25 września nasza szkoła włączyła się do akcji V Światowego Dnia Tabliczki Możenia. To bezpłatna akcja, która odbywa się zawsze w ostatni piątek września. Ma na celu propagowanie zabawnej formy uczenia się i nauczania matematyki. Akcja miała zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w niecodzienny sposób. W szkole w czasie przerw specjalna tabliczkowa komisja - patrol zachęcała wszystkich do wypróbowania swoich sił w tabliczkowych zaległościach wakacyjnych. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy wykazywali się znajomością tabliczki mnożenia, każdy kto w odpowiednim czasie rozwiązał wylosowane przykłady otrzymał w nagrodę taliczkę z napisem "Ekspert mnożenia". W czasie przerw uczniowie mogli również w specjalnej strefie mnożenia wypróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek matematycznych. - wszystkie zagadki oczywiście dotyczyły tabliczki mnożenia. Propagatorem akcji była p.Mariola Szumska.

 • Uroczyste powitanie nowego roku szkolnego 2015_2016

  1 września powitaliśmy w naszych szeregach pierwszoklasistów. Program powitalny  przygotowały dzieci z klasy III pod kierunkiem pani Anny Zielińskiej. "Pierwszaki" zostały pasowane na ucznia przez panią dyrektor, rodzice złożyli przysięgę, a Rada Rodziców powitała nowych uczniów "tubą" pełną słodyczy.

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2014_2015
strona: