• Witamy na Naszej stronie internetowej
          • Wiosenne sprzątanie Gminy Barcin

14.04.2024

Jak co roku spotykamy się, aby wziąć udział w akcji organizowanej na terenie naszej gminy. Ma ona wielki wymiar edukacyjny i na pewno wpisuje się w ogólnoświatowy trend dbania i sprzątania zaśmieconych miejsc. Kolejny raz pokazaliśmy, że natura jest nam bliska i bardzo ważna. W czystych miejscach żyje się o wiele lepiej.

• Sportowe wieści

14.04.2024

11 kwietnia br. w Zespole Szkół w Barcinie rozegrano Gminne Igrzyska Dzieci w piłce koszykowej chłopców i dziewcząt. W zawodach wzięły udział trzy szkoły w kategorii chłopców: Gospodarze ZS Barcin, SP 1 Barcin oraz SP Piechcin. W kategorii dziewcząt SP Piechcin oraz SP 1 Barcin. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Po pierwszym dobrym meczu chłopcy ulegli gospodarzom, jednak w kolejnym spotkaniu ze szkołą z Piechcina wygrali ( 16:8) i zajęli 2 miejsce w zawodach.

• Wesoła Olimpiada

09.04.2024

9 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie odbyła się „ Wesoła Olimpiada” 🏃🏃‍♂️dla uczniów objętych kształceniem specjalnym. Dzieci miały za zadanie wykonać 15 zadań w formie toru przeszkód o nazwie m.in. „Wiosenne tornado”, „Mistrz hokeja”, „Główka pracuje”, czy „Rzut oszczepem”. Za wykonane ćwiczenia dzieci otrzymywały pieczątki. Sportowe konkurencje przypadły do gustu wszystkim uczestnikom olimpiady. Oprócz dobrej zabawy można było sprawdzić swoją formę fizyczną. Po zakończeniu toru każdy uczeń otrzymał pamiątkowe medale, dyplomy i pluszaki. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Piechcinie oprócz konkurencji przygotowała również pożywne i zdrowe kanapki. Był też popcorn oraz słodkości. Dziękujemy za zaproszenie...było SUPER!🥰☺️

• Biuletyn Informacji Publicznej